Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #42

Ms. Marvel vol. 2 #42

Ms. Marvel vol. 2 #42

"War Of The Marvels" - chapter 1: "First Engagement"

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się "War of the Marvels"! Karla Sofen musi walczyć o przetrwanie na ulicach Los Angeles. Gościnny występ New Avengers.

Cytat

Carol: "Heh... Karla, Karla, Karla... You keep hitting me, but you can't finish me off. You're a killer, Karla -- a murderer -- a sociopath -- but you are no warrior."

Streszczenie

Carol jest niemniej zaskoczona swoim powrotem do życia niż Avengers, bo ostatnia rzecz, jaką pamięta, to pobyt w Hong Kongu. Zanim jednak zdąży się otrząsnąć, Karla rzuca się na nią krzycząc, że powinna pozostać martwa. Sekundę później wymieniają już ciosy wysoko nad miastem, a Carol przypomina sobie, że czekała na to, odkąd dowiedziała się, że Moonstone ukradła jej kostium i pseudonim. Ledwie chwilę później obie lądują w smolnym dole na terenie parku La Brea, lecz szybko wygrzebują się z niego, nadal walcząc. Teraz rozbijają się w tutejszym laboratorium paleontologów, a widząc, że przegrywa, Sofen atakuje przeciwniczkę czaszką mamuta. Danvers stwierdza, że cokolwiek zrobi, i tak nie zasłuży sobie na miano prawdziwego Avengera, a tamta odgryza się mówiąc, że bije, jakby rzeczywiście była martwa. W odpowiedzi Carol wyprowadza naprawę silny cios, który wyrzuca tą drugą wysoko w powietrze. Tam dopada ją i atakuje ponownie, ale Karli udaje się przejąć inicjatywę. W następnej chwili, Danvers rozbija się na chodniku przed obleganym kinem, ale nawet obecność tłumu gapiów nie skłania którejkolwiek z pań do zaprzestania walki. Pojedynek dwóch Miss Marvel zwraca jednak uwagę nie tylko klientów kina, ale również mediów. Po przebiciu się przez wieżę teatru z Carol jako taranem, Karla znów ciska ją na ziemię i zaczyna okładać pięściami, odgrażając się, że ją zniszczy w każdym tego słowa znaczeniu. Gdy ta kontruje, walka przenosi się na autostradę, a nad walczącymi pojawia się reporterski śmigłowiec. Pojedynek wywołuje olbrzymi karambol, więc Carol przerywa walkę, by złapać rodzinny samochód, który wyleciał wysoko w powietrze. Karla wykorzystuje to jednak i uderza w nią innym samochodem. Po kilku uderzeniach rozbija go całkowicie, ale osiąga swój cel - Carol leży na ziemi i nie podnosi się. Sofen tryumfuje i kopie ją w twarz, a następnie siada na niej okrakiem i zaczyna dusić. Nagle, oczy Danvers błyskają i podnosi się, jakby nigdy nic, chwytając ją za gardło i oświadczając, że nie zdoła jej zabić, bo może i jest morderczynią, ale nie ma w sobie nic z wojowniczki. To mówiąc, wznosi się z nią w powietrze i na nowo rozpoczyna walkę. Wkrótce znów Karla przejmuje inicjatywę i wbija Carol w samolot pasażerski, przez który obie się przebijają, a następnie poprawia, wrzucając ją w wirnik silnika. Na pokładzie wybucha panika, lecz równie nagle samolot zatrzymuje się w miejscu. Okazuje się, że to Sentry go złapał. Osborn wysłał go po Karlę, nakazując jej natychmiast zostawić wszystko i wracać, a gdyby odmówiła, pozwolił mu ją zabić.

Tymczasem, w podrzędnym zajeździe gdzieś w okolicy Los Angeles, wszyscy oglądają transmisję z pojedynku dwóch Miss Marvel. Goście komentują go z zapałem, a jeden z nich zauważa niezwykłe zdziwienie na twarzy kelnerki. Znają ją tutaj jako Catherine Donovan, ale naprawdę nazywa się Carol Danvers i nie rozumie, jak to, co widzi, jest możliwe.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #42

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.