Avalon » Serie komiksowe » Captain America: Reborn » Captain America: Reborn #1

Captain America: Reborn #1

Postacie
Zapowiedź

Wydarzenie opisane w Captain America #600 wskazują na to, że przyjaciele i wrogowie Steve'a Rogersa znaleźli sposób na przywrócenie go do życia. Jakie zagrożenie czycha na nich? Red Skull konsekwentnie kontynuuje swój plan zniszczenia Kapitana Ameryki i jest bliski ostatecznego zwycięstwa. Czy Captain America odejdzie na zawsze, czy może na nowo się odrodzi?

Streszczenie

Dwie osoby rozmawiają na temat Captaina. Każdy zna jego historię oraz to, jak zginął. Jednak większość to kłamstwa. Nikt nie mówi, że jego miejsce zajął Bucky, ani że zabiła go Sharon Carter. Nie dowiadujemy się jednak, jaka jest największa tajemnica tej całej sprawy.

W tym samym czasie James i Black Widow w małym pojeździe dostają się do Helicarriera. Po cichu dostają się na pokład, gdzie zdejmują strażników. Jednemu z nich prawie udaje się włączyć alarm, ale celnie rzucona tarcza uniemożliwia to. Teraz mogą poszukać tego, po co przybyli. Tymczasem w laboratorium Pyma spotykają się Vision, Sharon, Falcon i Wasp. Hank ma mało czasu i chce spławić kolegów, ale rewelacja o tym, że to Agent 13 zabiła Steve'a, skutecznie przykuwa jego uwagę. Bohaterowie potrzebują jego konsultacji technicznej, ale najpierw musi usłyszeć całą historię. Sharon była pod kontrolą Skulla, ale udało jej się uwolnić i dzięki temu mogła szpiegować przestępcę. Opowiada, jak Zola przykuł ją do urządzenia i jak widziała w nim zarys Rogersa. Wydaje im się, że było to jedno z urządzeń Dooma służących do podróżowania w czasie. Dodatkowo mają pistolet, którego użyto w zamachu i nie wygląda on na standardową broń. Nick Fury namierzył także, gdzie są szczątki machiny Arnima. James i Natasha spotkali się z nim kilka dni temu. Obiecał im pomóc i wyłączyć kamery na statku na 15 minut. Po zbadaniu pistoletu Pym jest pewny, że to robota Dooma. Będą do tego potrzebować Reeda Richardsa. Radzi także przemyśleć ich plan. To mało prawdopodobne, aby Osborn miał u siebie taki sprzęt i nie wiedział, co może z nim zrobić. Nie można nie doceniać tego szaleńca. W tym momencie Cap i Black Widow przeszukują magazyn. Nie mogą jednak niczego znaleźć - nawet szczątki robotycznego ciała Zoli zniknęły. Coś wyraźnie się tu nie zgadza. Jak na zawołanie pojawiają się Ares, Venom i grupa agentów.

Dwie osoby, które na początku rozmawiały o Captainie, to Norman i Arnim. Ten drugi opowiada, jak wyglądał plan. Nie zabili Rogersa, tylko zamknęli jego ciało w czasie i przestrzeni. W tej chwili jest zapętlony w czasie. Dokładnie ponownie przeżywa wydarzenia ze swojego życia. Ponownie jest w Normandii podczas D-Day, jako nastolatek jest przy łóżku swojej umierającej matki oraz walczy z Niemcami. Ponieważ czuje się zagubiony, o mało nie ginie od bomby. Od śmierci ratuje go Bucky.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America: Reborn #1 Captain America: Reborn #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.