Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #36

Uncanny X-Men #36

Uncanny X-Men #36

"Mekano lives!"

Postacie
Streszczenie

Szkoła Xaviera. Dwóch złodziei włamuje się do środka. Tam, niespodziewanie, napada na nich Beast. Bandyci widząc, że weszli do bazy mutantów próbują uciekać, jednak Hank skutecznie im to uniemożliwia. Pierwszego kopie w twarz, a drugim rzuca ścianę. Nieprzytomnych włamywaczy zabiera ze sobą. Pozostali X-Men planują podróż do Europy, lecz nie mają odpowiedniej ilości pieniędzy na jej sfinansowanie. Warren sugeruje wzięcie kredytu, co Scott akceptuje. W tym momencie do pokoju wchodzi Beast, niosąc nieprzytomnych agresorów. Wyjaśnia reszcie sytuację. Cyclops podłącza umysły złodziei do Cerebro, wymazując ostatnie wspomnienia. Po opuszczeniu rezydencji, bandyci udają się na komisariat i wyznają zaskoczonemu policjantowi swoje winy.

Następnego dnia. Warren i Jean próbują przekonać urzędniczkę do udzielenia im pożyczki. Pracownica banku, widząc Angela proszącego o kredyt, uznaje całą sytuację za głupi dowcip i zbywa oboje. W drodze do rezydencji, Marvel Girl zauważa plac budowy. Proponuje Warrenowi, by X-Men, pracując tam, zarobili pieniądze. Kilka godzin później, mutanci oferują swoją pomoc pracownikom. Majster nie ma nic przeciwko, jednak prosi o ich legitymacje związkowe. Uczniowie Xaviera przyznają, że nie są członkami związku i dowiadują się, że nie mogą zostać zatrudnieni. Kiedy chcą wrócić do rezydencji, okazuje się, że ich samochód zniknął, jednak stojący nieopodal chłopak twierdzi, iż zabrała go policja - za złe zaparkowanie. Sam przedstawia się jako Tom Regal. Kiedy słyszy, że chcą dostać się do Westchester, proponuje im podwiezienie. Cyclops zauważa dużą paczkę w samochodzie. Zapytany o nią Regal wpada w złość.

W Westchester, Iceman i Beast zabawiają ludzi cyrkowymi sztuczkami, aby zdobyć środki na opłacenie mandatu. Wygłupy mutantów przerywa pojawienie się - na dachu biblioteki - Mekano. Dziękuje on swoim wspólnikom, Bobby'emu i Hankowi, za zgromadzenie tłumu, który ma ujrzeć zniszczenie biblioteki. Policjanci, będący świadkami zajścia, aresztują Icemana. Beast, z kolei, próbuje złapać Mekano, lecz bezskutecznie. Złoczyńca wpada do gmachu biblioteki, demolując całe wnętrze. Angel i Cyclops próbują go zatrzymać, niestety Bandyta im się wymyka i wbiegłszy na dach, próbuje przeskoczyć na sąsiedni budynek. Odległość okazuje się zbyt duża i mężczyzna spada. Przed śmiercią ratuje go, za pomocą telekinezy, Marvel Girl. Już na ziemi okazuje się, że Mekano to Tom Regal. Jego ojciec jest zaskoczony. Chłopiec winą za to, co zrobił, obarcza ojca, który interesował się losami całego miasta, sponsorował renowację biblioteki, ale nie miał czasu dla własnego syna. Tłumaczy również, że X-Men nie mają nic wspólnego z nim, czy jego czynami. Ojciec Toma dziękuje mutantom za uratowanie syna i wręcza im czek. Niespełna godzinę później, X-Men wsiadają do samolotu lecącego do Europy Środkowej.

Korekta: Morganka

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.