Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #6

Secret Warriors #6

Postacie
Zapowiedź

Ostateczne starcie w marvelowym superbohatersko-szpiegowskim stylu! Nikt nie jest bezpieczny. Nie wierz we wszystko, co usłyszałeś. Zostałeś oszukany!

Cytat

Eden Fesi: "Total mayhem -- I kicked a guy in the face! Best day ever."

Streszczenie

Tajna baza Fury'ego nr 22, godzinę temu. Quake otrzymuje wezwanie o pomoc od Nicka i decyduje, że jej grupa, wraz z nowym członkiem Edenem Fesim, ruszy mu na pomoc. Hellfire jest zdziwiony, ponieważ myślał, że według Fury'ego nie są gotowi. Daisy idzie do pokoju Slingshot, przy której czuwa Stonewall, i mówi mu, że najprawdopodobniej wyruszają walczyć z Hydrą, więc będzie mógł się zemścić za Yo Yo.

The Dock, teraz. Pojawienie się młodych agentów Fury'ego wyrównuje szanse Howling Commandos w walce z Hydrą. Hellfire atakuje Hive'a łańcuchem, ale ten chwyta broń J.T., przyciąga go do siebie i nokautuje jednym uderzeniem. Stonewall znajduje Gorgona i rusza w jego stronę, ale Shishido jest szybszy i rani Jerry'ego mieczem w bok. Złoczyńca drwiąco pyta się, czy Sledge'a stać na więcej, więc ten przybiera większą, kamienną postać i ponawia atak. Fury kontaktuje się z Duganem i mówi mu, że jeżeli szybko nie zabiorą Helicarrierów i nie uciekną, wszystko się źle dla nich skończy. Dum Dum dociera do centrum dowodzenia bazy, podaje swoje hasło, uruchamia statki, a potem na rozkaz Nicka wysyła do boju znajdujące się na ich pokładzie jednostki bojowe.

Tokyo. Madame Hydra i Viper spotykają się z Silver Samuraiem i radą nadzorczą firmy Yashidów. W zamian za bezpieczny powrót ich rodzin oddają swoje fabryki do dyspozycji Hydry. Harada jest również zmuszony przekazać starą szkatułkę, która znajdowała się pod jego opieką. Madame Hydra zostaje ostrzeżona, że nikt, kto ją otworzył, nie dożył jej zamknięcia, ale ona niczego się nie obawia. Kenuichio pyta się Viper, czy tylko na tym jej zawsze zależało, na co ona mówi, że lepiej dla niej będzie, jeżeli tak będzie myślał, po czym odchodzi.

The Dock. Pomimo sprzeciwów Struckera i Gorgona, Hive i Kraken decydują, że Helicarriery dają ich przeciwnikom za dużą przewagę i decydują się na odwrót. Fury i Quake zostają otoczeni przez agentów H.A.M.M.E.R., których Nick ostrzega, że nie pokonają go, a potem proponuje im przyłączenie się do niego i wkrótce prawie trzy tysiące żołnierzy przechodzi na stronę Howling Commandos. Dugan jest zadowolony z tego, jak spisali się Secret Warriors, Eden cieszy się jak dziecko po swojej pierwszej bitwie, a Gabriel Jones przyznaje Fury'emu, że nie miał racji nie zgadzając się z nim co do jego działań. Nick prosi Dum Duma na stronę, mówi mu, żeby telepaci sprawdzili nowych rekrutów i odrzucili tych, których lojalność stoi pod znakiem zapytania, a pozostałych musi zmienić w porządnych żołnierzy. Dugan pyta się, skąd będą mieli na to pieniądze, a kiedy Nick mówi mu, że ktoś będzie sponsorował szkolenie wbrew własnej woli, obiecuje, że w ciągu miesiąca będzie miał gotową do wojny armię.

Tajna baza Fury'ego nr 22. Quake przychodzi do Fury'ego i oczekuje wyjaśnień na temat nowych Howling Commandos i wezwania, na które musiała odpowiedzieć, a nie wiedziała, w co się pakuje i mogła doprowadzić swoją drużynę do śmierci. Nick mówi, że chce jej powiedzieć dwie rzeczy: po pierwsze, Daisy i jej ludzie znakomicie się spisali i uratowali całą misję, a po drugie, to nie on wysłał jej sygnał, ale to jedno z pytań, na które nie odpowie jej, podobnie jak to, do czego potrzebuje armii i kto należy do innych grup podobnych do Secret Warriors. Quake wychodzi zastanawiając się, czy Fury kiedykolwiek jej zaufa, na co on mówi, że chce to zrobić, ale jeszcze nie teraz, i dodaje, że bardzo niewiele ludzi zasłużyło na ten zaszczyt. Po chwili jedna z tych osób, Contessa, dzwoni do niego. Nick pyta się jej, co porabia, a Valentina, zaglądając do szkatułki, którą wcześniej zdobyła jako Madame Hydra, odpowiada, że dopiero zaczęła rozrabiać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6 Secret Warriors #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.