Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Hawkeye » Dark Reign: Hawkeye #4

Dark Reign: Hawkeye #4

Postacie
Zapowiedź

W czasie, gdy Ben Urich odkrywa okropną prawdę o terrorystycznej komórce działającej w Nowym Jorku, Hawkeye w końcu ściera się z tajemniczym antagonistą, który prześladował go w snach. Ale czy nie jest on tylko wymysłem jego chorej wyobraźni? A jeśli tak, to skąd wzięły się te wszystkie ciała?

Streszczenie

Lester jest otoczony przez ludzi ubranych w jego kostium Bullseye'a. Czekają na dalsze rozkazy, podczas gdy jeden z nich, który w poprzednim numerze został trafiony szkłem w oko, nawołuje do zabójstwa. Nie dane jest im jednak doczekać instrukcji od przełożonych, ponieważ Hawkeye się wyrywa i zaczyna skakać im po głowach. Na koniec wyrywa jednemu z przeciwników karabin i szybko nie ma już z kim walczyć. Zdejmuje jednemu z trupów maskę i zastanawia się, kim oni wszyscy są. W tym momencie zostaje od tyłu porażony prądem i pada nieprzytomny.

W redakcji Front Line Ben zamyślony wchodzi do toalety. Światło w niej nie działa. Od tyłu zachodzi go jego informator i przystawia mu pistolet do głowy. Jest zdenerwowany, ponieważ redaktor nie odkrył jeszcze wszystkich faktów. Urich wie o zabójstwie senatora i podejrzewa o to Bullseye'a. Tajemniczy rozmówca stwierdza, że Kingmaker chce, aby wszyscy tak myśleli. Grey był tylko biurokratą, marionetką, która podpisywała dokumenty. Oddziałem N.S.A. kierował agent o kryptonimie Kingmaker. Senator znał jego prawdziwe nazwisko i dlatego musiał umrzeć. Kiedy dziennikarz chce dopytać o P.T.S.F., nikogo nie ma już w pomieszczeniu.

Lester budzi się w jakimś laboratorium. Wita go człowiek, którego pozbawił oka. Ten tłumaczy mu, że jest podłączony do urządzenia, które emituje fale wyłączające układ nerwowy. Ich więzień może wszystko widzieć, słyszeć i czuć, ale nie może ruszyć ani jednym mięśniem. Teraz w ramach rewanżu za oko trochę go maltretuje. Zabawę przerywa jego szef. Okazuje się, że agentem bez oka jest Solo, a jego szef to stary, przykuty do wózka inwalidzkiego człowiek z licznymi bliznami po oparzeniach. Ten widok robi duże wrażenie na Hawkeye'u. Mówi Solo dwie rzeczy: Po pierwsze zabije go, a po drugie nie może ufać swojemu szefowi, ponieważ jest to ojciec Lestera. Kingmaker przerywa tę rozmowę i każe wyjść swojemu agentowi. Następnie tłumaczy swojemu synowi, że po tym, jak ten zostawił go na śmierć wśród płomieni, został uratowany przez Solo, który uważa się za super agenta do walki z terroryzmem. Jego umiejętności teleportacji czynią z niego bardzo użytecznego żołnierza, ale ten biedny głupiec nie zdaje sobie sprawy z tego, że pracuje dla terrorystów. Nie wie, dlaczego biegał po mieście w stroju Bullseye'a i myśli, że to cześć operacji N.S.A. Kiedy rozpoznał swojego syna w nowym kostiumie wiedział, że nadszedł czas na zemstę. Lester zastanawia się, po co wmawiał mu, że oszalał, używając teleportera i hologramów. Wszystko miało doprowadzić go nad granicę, aby zaczął biegać na oślep i wpadł w pułapkę. Potrzebuje go żywego, ponieważ ma zamiar skorzystać z jego ciała. Dokonają teraz przeszczepu mózgu, a Hawkeye będzie cały czas przytomny. Całą rozmowę poprzez system bezpieczeństwa obserwuje Solo.

W Nework Ben odwiedza starego znajomego. Dość zapuszczony koleś z groźnym psem i dubeltówką nie jest zadowolony z odwiedzin. Reporter stwierdza, że większość ludzi nie chce mieszkać pod anteną telefoniczną, chyba, że się do niej nielegalnie podpina. Okazuje się, że nie jest to zwykła antena sieci komórkowej, ale jest używana także przez policję, A.T.C. i H.A.M.M.E.R.. Po przełamaniu lodów haker postanawia porozmawiać z Urichem. Kiedy dziennikarz pyta go, czy słyszał kiedyś o agencie o pseudonimie Kingmaker, informatyk mocno się denerwuje. Zaprasza gościa do domu. Aby rozmawiać o tak niebezpiecznym człowieku, trzeba podnieść poziom bezpieczeństwa.

W laboratorium P.T.S.F. lekarze chcą rozpocząć operację. Lester nie ma nic przeciwko, ale najpierw chce im zdradzić pewne informacje, które mogą skomplikować zabieg. Po pierwsze, jego czaszka jest wzmocniona adamantium, a po drugie ten metal blokuje ich urządzenie paraliżujące. Po tych słowach wstaje ze stołu.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Hawkeye #4 Dark Reign: Hawkeye #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.