Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #26

Avengers: The Initiative #26

Postacie
Zapowiedź

Dla Inicjatywy rozpoczyna się szokująca nowa era! Gdzie Camp Hammond niegdyś trenował przyszłych Avengers, Camp Hammer teraz trenuje przyszłych Dark Avengers! Pod rozkazami Normana Osborna, nowymi dyrektorami są Taskmaster oraz geniusz zbrodni, The Hood. Rejestrują złoczyńców jako bohaterów i poszerzają imperium Normana na cały kraj! Ale bohaterowie, którzy kiedyś tworzyli Initative na to nie pozwolą! Utworzył się ścigany przez prawo i unikający obcego wzroku oddział rebeliantów... i zamierzają powstrzymać Dark Reign przed zalaniem całej Ameryki... nie dbając o środki!

Cytat

Tigra: "I know where you all live! And this... This is just the beginning."

Streszczenie

Charlotte, Północna Karolina. Specjalna jednostka policji wkracza na obszar bitwy między New Warriors a U-Foes z zamiarem wsparcia tych dobrych. Kilka celnie rzuconych granatów hukowych rozdziela walczących, a komandosi otaczają pole bitwy, celując do New Warriors.

Tydzień wcześniej. Na konferencji prasowej Norman Osborn ogłasza wszem i wobec swoje plany względem Inicjatywy. Jak już wcześniej obiecał, głównymi celami ma być zapewnienie obsady tym stanom, które jeszcze nie mają lokalnych grup bohaterów oraz zwiększenie bezpieczeństwa zwykłych obywateli. W pierwszej kolejności zajął się tym drugim aspektem, przenosząc główną bazę treningową ze Stamford do opuszczonej placówki Hulkbusters, gdzie powstał Camp H.A.M.M.E.R.. Wynikiem pierwszych kilku tygodni pracy obozu są nowe drużyny: Forces of Nature dla Oregonu, U-Foes dla Północnej Karoliny, Psionex dla Marylandu i Women Warriors dla Delaware. Sally Floyd natychmiast zauważa, że wszyscy członkowie tych drużyn to znani przestępcy, jednak Osborn przypomina, że Avengers również byli miejscem resocjalizacji kryminalistów i wspomina krótko o drodze na jasną stronę niektórych rekrutów. Najlepszym dowodem ma być jednak Constrictor, którego prosi o zabranie głosu. Frank wychodzi trochę niepewnie, ale już po chwili prezentuje swoje bioniczne ręce, z zapałem opowiadając, jak stracił kończyny broniąc kraju i podkreślając, jak ważna jest druga szansa. Gdy schodzi ze sceny, za kulisami czekają już Taskmaster i Hood, którzy gratulują mu dobrze odegranej roli. On jednak nie czuje się z tym najlepiej.

Teraz. Justice telekinezą osłania swoich kompanów przed ostrzałem, podczas gdy Tigra ogłasza odwrót. Vector rzuca się za nimi w pościg, ale Gauntlet strąca go z nieba. Po chwili przedostają się na pokład samolotu Night Thrashera, zamaskowanego ponad chmurami. Chociaż misja nie poszła najlepiej, Thrasher mówi, że zdążył odkryć, co U-Foes knuli w banku i zainstalował trojana, żeby śledził ich dalsze ruchy. Nastroje w grupie są podzielone - niektórzy twierdzą, że przekroczyli granicę, inni, że to wszystko nie ma sensu, a tylko garstka uważa, że nie mają innego wyjścia.

Taskmaster i Hood przyjmują kolejną grupę rekrutów w Camp H.A.M.M.E.R., zaczynając od przemowy, w której wykładają im podstawową filozofię nowej Inicjatywy: nauczyć się udawać bohaterów, by wzbogacić się jako złoczyńcy. Ponieważ utrzymywanie pozorów jest podstawą, już na wstępie Vampiro zostaje upomniany za zamordowanie prostytutki w pobliżu. Zasłania się tym, że jest wampirem i ma swoje potrzeby, ale Hood wie, że to nieprawda i ostrzega go, by nie robił więcej takich rzeczy. Tamten staje okoniem i oświadcza, że nikt nie będzie mu rozkazywał, ale Hood nagle zmienia się w olbrzymiego demona i pożera go. Pozostałym oświadcza, że to ostatnie ostrzeżenie.

Po powrocie do Chicago New Warriors informują resztę grupy o niepowodzeniu misji. Rage natychmiast kwestionuje metody Thrashera, więc wybucha nowa kłótnia o to, kto powinien dowodzić i jakie metody powinni stosować. Gauntlet rozdziela ich, zanim zdążą się pobić i pokazuje, że w telewizji właśnie mówią o ich ostatnim występie. Właśnie jego żona oświadcza, że porzucił rodzinę i nie chce go nigdy więcej widzieć. Justice próbuje go pocieszyć, ale sierżant mówi, że sam kazał jej to powiedzieć, żeby dali jej spokój, co nie zmienia faktu, że ciężko mu tego słuchać. Tigra oświadcza, że muszą jak najszybciej przejść do ofensywy i ma już pewien plan.

Trauma przedstawia Taskmasterowi raport z psychoanalizy Penance'a. Jest zaskoczony tym, ile razy poddawano go praniu mózgu i zaniepokojony jego stanem, ale Taskmastera interesuje tylko to, czy jest zdolny do walki. Kiedy Baldwin przeszkadza im w drodze na kolejną sesję, natychmiast odsyła go do gabinetu i przypomina Traumie, żeby nie próbował go leczyć, bo inaczej jego matce znów się pogorszy. Terry z ciężkim sercem słucha wynurzeń Panance'a, który nie pamięta nawet, kim jest, a jedynie to, że zabił wielu niewinnych ludzi. Postanawia jednak podporządkować się rozkazom i zmienia temat.

W innej części kompleksu Hood przedstawia Taskmasterowi i von Blitzschlagowi obecną sytuację więzienia 42, które zostało opanowane przez wojowników ze Strefy Negatywnej [GotG #8-10 - Gil] i dodaje, że otrzymali żądanie natychmiastowego odbicia go. Taskmaster twierdzi, że nie mają jeszcze odpowiednio wyszkolonych ludzi, jednak Hood każe mu wysłać kogokolwiek jako mięso armatnie, podczas gdy odpowiednia ekipa załatwi sprawę.

Następnego dnia, Taskmaster prowadzi Komodo do sali odpraw, przypominając jej, że jest coś winna Osbornowi i zachęcając perspektywą dołożenia jej byłemu chłopakowi, który jest więźniem kompleksu 42. Misja została powierzona Shadow Initiative, której skład specjalnie na tę okazję znacznie poszerzono.

Percy Grimes, jeden z ludzi Hooda i połowa duetu Brothers Grimm, śpi sobie smacznie w luksusowym apartamencie hotelu, gdy nagle obok pojawia się Tigra. Wywleka go z łóżka, rzuca kilka razy po pokoju, a w końcu wbija w lustro i przyciska do ściany. Przypomina o tym, jak jego szef zaatakował ją i pobił jakiś czas temu [New Avengers #35 - Gil]. Teraz ona ma ze sobą kamerę i zamierza przekazać mu wiadomość dokładnie w ten sam sposób.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #26 Avengers: The Initiative #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.