Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #8

War Machine vol. 2 #8

Postacie
Zapowiedź

Występują Ronin, Mockingbird, Tigra i Wonder Man! Kiedy twój stary kumpel zamienia się w jednoosobową armię, zdeterminowaną, aby zlikwidować główne zagrożenie na amerykańskiej ziemi, co w takim wypadku ma zrobić były West Coast Avenger? Może przeprowadzić najbardziej szaloną interwencję w historii? Nie przegap starcia Rhodesa z przyjaciółmi z przeszłości, którzy stworzyli nowy zespół, aby zatrzymać War Machine'a, zanim ten zostanie uznany za zdrajcę.

Cytat

Jake Oh: Come on! Haven't you seen "Wall-E"? Not every robot's necessarily evil.

Streszczenie

Arizona. Mockingbird wraz z Roninem przemierzają kolejne mile Quinjetem w poszukiwaniu War Machine'a. Clint próbuje w jakiś sposób usprawiedliwić to, czego dokonuje jego były towarzysz z West Coast Avengers. Dziewczyna jest innego zdania, wypominając przy tym ilość osób, którą pozbawił życia. Pogawędkę przerywa komputer, który namierzył pozycję celu.

War Machine ląduje na dachu lecącego samolotu. Dotrzymują mu towarzystwa Suzi z Parnellem, którzy nadzorują sytuację w odrzutowcu. Mockingbird wraz z grupą zbliżają się do celu. Tigra obezwładnia Jacobsa i Suzi, uprzednio dostając się na pokład odrzutowca.

W kierunku War Machine'a wyrusza Wonder Man, który strąca przeciwnika z samolotu. Rhodes wystrzeliwuje sporą ilość pocisków, lecz na Simonie nie robi to dużego wrażenia. Po chwili otwiera się właz samolotu, z którego wychyla się Ronin. Próbuje gierek słownych, lecz nie długo, ponieważ War Machine odblokowuje magnetyczne porty, w wyniku których oba odrzutowce zostają zdemontowane.

Wonder Man ratuje swoją grupę, a także przyjaciół Rhodesa. Clint zaczepia się strzałą o zbroję War Machine'a. Suzi wyjaśnia reszcie grupy sytuację związaną z Ultimo. Rhodes zaś tłumaczy wszystko Roninowi, który siedzi mu na plecach.  Dowiaduje się miedzy innymi o eksperymentach na Ultimo. W których podzielono jego mózg na trzy części, odłączając sieć neuronów od reszty. Wynik badań znajduje się tuż przed nimi. W samolocie, który należy do Stark Solutions. Roninowi trudno jest uwierzyć, że Stark maczał w tym palce, jednak zmienia zdanie, gdy ciekły metal zaczyna pokrywać dziób samolotu. Cała grupa rusza na ratunek cywilom znajdującym się wewnątrz. Wonder Man razem z War Machine'em oddzielają pochłoniętą przez ultimo część samolotu od obszaru, w którym znajdują się ludzie. Rhodes ponownie uaktywnia porty, przyłączając turbiny w odwrotny sposób, tworząc w ten sposób coś na styl Helicarriera.

Ultimo, pod postacią ciekłego metalu łączy się z osobą, która przypomina Tony'ego Starka. Przybierając postać gigantycznego monstrum, próbuje odciągnąć od siebie War Machine'a.

Podczas gdy Rhodey próbuje rozprawić się z Ultimo, Suzi wysyła namiary do Bethany i Jake'a z lokalizacją reszty mózgów Ultimo. Oboje docierają na miejsce i niszczą cele.

Gdy przeciwnik jest osłabiony, Suzi każe Rhodesowi z nim skończyć, lecz ten boi się, że zrobi krzywdę Starkowi i odmawia ataku. Po chwili wróg drwi z nich, myślącym, że mają do czynienia z Tonym. Przedstawia się, jako Morgan Stark. Zazdrosny kuzyn Tony'ego, który nie mógł znieść, że krewny osiągnął więcej od niego. Przyznaje, że pragnął myśleć jak Ultimo, jednak to przejęło nad nim panowanie i nie może temu zaradzić. Ultimo niszczy wszystko co napotka na swojej drodze.

Rhodey wystrzeliwuje wiązkę promieni z oczu, które zaaplikował do zbroi po ostatniej walce z robotem Ultimo. Z masy ciekłego metalu wyłania się część postaci ludzkiej Morgana, który przyznaje, że źle postąpił. War Machine próbuje go wyciągnąć chwytając za rękę, lecz i on zostaje pochłonięty przez Ultimo, które przejmuje nad nim kontrolę i uaktywnia w jego zbroi autodestrukcję. Wybuch rozprasza Ultimo po cały obszarze.

Avenger Tower, NYC. Obserwując całą sytuację Norman oznajmia Hand by odwołała jego wszystkie spotkania na dzisiaj.

Autor: Kisiel

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8 War Machine vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.