Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #27

Mighty Avengers #27

Mighty Avengers #27

"The Unspoken" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Doom, Thor, Black Bolt, Black Panther, Ka-Zar, Namor... wielu jest monarchów w Uniwersum Marvela, ale tylko jeden jest tak potężny, tak diaboliczny, że musiał być wymazany z historii. To Unspoken! I jego powrót będzie miał widoczne konsekwencje dla naszego świata i światów obok. Nowa historia, która przyniesie dyshonor jednemu z Avengerów, odkupienie innemu, zjednoczenie rodzinne i połączenie z Dark Reign i War of Kings.

Cytat

USAgent: "...he Alpha Flighted them."

Streszczenie

Z kart królewskiej historii Inhumans. Za chwilę poznacie jej najsmutniejszą część, która na zawsze ma pozostać niewypowiedziana i zapomniana. Król, którego imię zostało wymazane z historii, nie był ciemiężycielem. Lud w Attilanie darzył go szacunkiem i kochał. Jednak najważniejsze jest to, że czuł strach przed nim i przed jego nieobliczalna mocą. Jednak nie wszyscy żyli w strachu.

Wiele lat temu. Nastoletni Black Bolt w towarzystwie Medusy, Gorgona i Karnaka żąda audiencji ze swoim kuzynem, Królem. Nie zważając na drwiny strażników, młodzież bez problemów dostaje się do środka. Medusa oskarża Władcę o to, że zabrał z Attilanu i ukrył gdzieś urządzenie zwane Slave Engine, które jest ich największym reliktem i dzięki niemu nie muszą obawiać się najeźdźców z zewnątrz. Król tłumaczy, że urządzenie jest zbyt potężne, dlatego ukrył je, aby nikogo nie podkusiło, by go użyć. Medusa tłumaczy, że Slave Engine należy do wszystkich, a Black Bolt mówi jej właśnie, że króla zawsze można zmienić. Wściekły monarcha zaczyna uwalniać swoją energię i rozpoczyna się walka o władzę. Król bez problemu radzi sobie z Gorgonem, Medusą i Karnakiem, po czym staje naprzeciw Boltagona, który ku zdziwieniu władcy rozkłada go na łopatki kilkoma ciosami.

Upokorzony Władca zostaje zabrany w skute lodem tereny otaczające miasto, gdzie po raz ostatni zostaje zapytany o to, gdzie schował Slave Engine. Król nie ma zamiaru odpowiadać i mówi, że mogą nawet przekląć jego imię na wieki. Medusa stwierdza, że zrobią odwrotnie i jego imię zostanie zapomniane i wymazane z historii, a w tym momencie zostanie wypowiedziane po raz ostatni. Król Black Bolt wypowiada cicho w stronę Unspokena jego imię [które jest zakryte czarną krechą, dlatego go nie wspominam - dop. Anonimowy Gamart], po czym zostaje od wyrzucony daleko w lodową otchłań. Następnego dnia, jego nieprzytomne ciało zostaje zabrane przez kilku Alpha Primitives [rasa niewolników wykorzystywanych przez Inhumans, zostali uwolnieni przez Black Bolta - dop. Gamart].

Tybet. Obecnie. USAgent, Quicksilver i Ban-Luk przyglądają się z oddali Unspokenowi, który przechadza się po mieście w otoczeniu Alpha Primitives. Kobieta tłumaczy im, że został on zidentyfikowany jako Inhuman, a członek tej rasy współpracujący z Chinami w obliczu wojny wypowiedzianej przez Inhumans Ameryce [patrz Son of M #6 - dop. Gamart] nie zwiastuje niczego dobrego. Quicksilver chce zidentyfikować przeciwnika, ale gdy tylko widzi jego twarz, na setne sekundy instynktownie ucieka do Indonezji. Gdy wraca, przeprasza za swoje zachowanie i tłumaczy, że ten Inhuman to Unspoken i jeśli tylko zwrócą jego uwagę, to już są martwi. Jedyną szansą planety w tym momencie jest wezwanie Avengers. WSZYSTKICH.

Laboratorium Waspa. Hank otwiera tajemnicze drzwi i wprowadza zespół do praktycznie nieskończenie wielkiej rezydencji, która nazwał Infinite Avengers Mansion. Nagle przed zaskoczonymi Mścicielami pojawia się Jocasta w nowym ciele. Tłumaczy zebranym, że w całej rezydencji ma wiele podobnych ciał, do których może przenosić swoją świadomość i pomagać tym, którzy się zgubią. Hank pokazuje Herculesowi drzwi do Aten i tłumaczy, że może stworzyć takie do innych miejsc, do jakich będą chcieli. Mówi również, że pomysł tej Avengers Mansion wpadł mu do głowy, gdy zebrała ich Scarlet Witch. Zaczął wtedy myśleć o magii w ramach fizyki kwantowej. Gdy zaczyna mówić o różnych typach membran w różnych wymiarach, Cassie ze złością w oczach spogląda na stojącą w oddali Wandę.
Chiny. Walker, Maximoff i Ban-Luk obserwują, jak zespół chińskich bohaterów zwany People's Defence Force staje naprzeciw Unspokena. Collective Man tłumaczy Unspokenowi, aby ten wynosił się natychmiast z ich kraju, albo zostanie aresztowany. Unspoken zaczyna uwalniać swoją energię i po chwili rozkłada wszystkich przeciwników. Widzący to z przerażeniem USAgent stwierdza, że Quicksilver ma rację i muszą zawiadomić nie tylko zespół Waspa, ale i Ronina, Osborna, Young Avengers, Initiative i każdego innego Avengera, jakiego znajdą.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #27 Mighty Avengers #27 Mighty Avengers #27 Mighty Avengers #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.