Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 2 » Ms. Marvel vol. 2 #41

Ms. Marvel vol. 2 #41

Postacie
Zapowiedź

Karla Sofen musi sobie poradzić nie tylko z Deadpoolem, ale również z New Avengers, którzy uderzają na nią z pełną siłą. Wstęp do wielkiej historii tego lata, "War of the Marvels". Karla Sofen walczy o swoje życie na ulicach Los Angeles w momencie, gdy zaczyna się nowy, ekscytujący etap w życiu Ms. Marvel.

Cytat

Deadpool: "Hello there, mizz Rapapapapapacini. (...) So you do want the baby M.O.D.O.K. collection?"

Streszczenie

Deadpool jest otoczony i dzięki narracji znakomicie zdaje sobie z tego sprawę. Wykorzystuje więc chwilę na przemowę wprowadzającą, po czym ogłasza rozpoczęcie sceny walki. Pięć minut później pojawia się na platformie teleportacyjnej w bazie AIM, trzymając pod pachą jeden słoik z baby-MODOKiem. Monica Rappaccini natychmiast pyta, gdzie jest reszta, on zaś wykorzystuje okazję, by trochę pograć jej na nerwach i upewnić się, ile warta jest dla niej cała matryca.

Na Manhattanie Spider-Man ściga między budynkami zieloną, świetlistą kobietę, która pokazała mu znak Miss Marvel. Ponieważ kolejne próby porozmawiania z nią spełzają na niczym, zmuszony jest po prostu podążać za nią aż na nabrzeże, gdzie lądują na statku transportowym, zacumowanym w zamkniętym, rządowym doku. Podążając za nią do jednego z kontenerów, Spidey ku swojemu zdziwieniu zastaje Wolverine'a, trzy inne świetliste postacie i zbiorniki z małymi MODOKami. Logan wyjaśnia, jak się tu dostał, ale to nie zbliża żadnego z nich do rozwiązania zagadki. Tymczasem, gdy wszystkie kolorowe kobiety zbliżają się do siebie, ich niezrozumiały dotąd język zaczyna brzmieć bardziej sensownie: proszą, by zaopiekowali się dziećmi i pomogli im znów stać się całością. Gdy Spidey pyta, co to znaczy, one oświadczają, że są Miss Marvel.

Karla zauważa symbol prawdziwej Miss Marvel wypalony na ścianie budynku i uznaje, że nie wróży to nic dobrego. Wraca do Wieży Avengers, gdzie dowiaduje się o ataku Deadpoola na magazyn i zostaje poinformowana, że to wszystko jej wina. W tej chwili bardziej martwi ją jednak fakt, że Carol Danvers może nadal być żywa i mieć jakiś związek z sytuacją. Słysząc to, Osborn domaga się natychmiastowych wyjaśnień.

Trzy godziny później, w magazynie pod Górą Thunderbolts w Colorado, Karla ze specjalną ekipą bada miejsce, gdzie Deadpool zabił stu siedmiu agentów i ukradł matrycę. Gdy odkrywają ślad jego teleportacji, natychmiast każe namierzyć jego źródło i rusza w to miejsce. Okazuje się, że ślad nie prowadzi do bazy AIM, ale na parking w miejscu publicznym, gdzie Deadpool już na nią czeka. Strzela do niej, nie wiedząc, że nie przyniesie to skutku, a w odpowiedzi ona skręca mu kark mocnym ciosem. To oczywiście również nie przynosi długotrwałych efektów, ale przynajmniej oboje wiedzą, na czym stoją przed dalszą walką. Nie trwa ona długo, bo już po chwili Deadpool zostaje zrzucony z dużej wysokości i wbija się w asfalt. W tej chwili Karla słyszy wołanie małych MODOKów, które są przerażone i zagrożone. Podążając za nim, trafia do podziemnej bazy AIM, która właśnie została zaatakowana przez Avengers. Natychmiast rzuca się na Spider-Mana, który próbuje się przemknąć bokiem z siecią pełną zbiorników, ale przeszkadza jej w tym kolorowy kwartet. Nie niepokojony już przez nikogo, Spidey dociera do laboratorium, a dzieci przekazują mu telepatycznie wiedzę o tym, jak połączyć ze sobą zbiorniki. Kiedy zbliża się do końca, ponownie atakuje go Karla, ale tym razem Spider-Woman zatrzymuje ją na tyle długo, by mógł połączyć wszystkie słoiki. Kiedy świetliste postaci zbliżają się do nich, rozpadają się na piksele, by po chwili połączyć się w całość jako jedna osoba - Miss Marvel.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 2 #41 Ms. Marvel vol. 2 #41 Ms. Marvel vol. 2 #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.