Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Lethal Legion » Dark Reign: Lethal Legion #2

Dark Reign: Lethal Legion #2

Postacie
Zapowiedź

Wonder Man dołącza do walki… czy może ją rozpoczyna? Zobacz, co było na tyle wielkie, aby zebrać złoczyńców i bohaterów razem i kto ma nadzieję, że będą oni na tyle silni, aby pokonać Normana Osborna. Tajemnica zostanie rozwiązana, gdy Lethal Legion zbliżą się do odkrycia zdrajcy w swoich szeregach.

Streszczenie

Prawnik idzie na spotkanie z kolejnym członkiem Legionu. Jego przewodnik nie wróży mu sukcesu. Więzień nie odzywa się do nikogo. Muszą go specjalnie chronić, ponieważ inni więźniowie mogą chcieć go zabić lub zgwałcić, lub jedno i drugie. W końcu niecodziennie trafia tutaj członek Avengers. Mecenas zostaje wprowadzony do siłowni, gdzie ćwiczy Wonder Man. Z początku jest bardzo ostrożny i przeprasza bohatera, że przeszkadza mu, zwłaszcza, że wpuszczają go tu raz na miesiąc. Williams chce jednak współpracować. Opowie wszystko, ale nie chce, aby prawnik mu pomagał. Wie, że zrobił źle i zasługuje na karę. Na początek Pan Livingstone chciałby wiedzieć, jak to się stało, że heros dołączył do grupy kryminalistów. Dla niego wszystko się zaczęło, kiedy w telewizji skrytykował Osborna. Natychmiast spadła jego popularność, a sponsorzy się wycofali. Kiedy siedział rozżalony w domu, niespodziewanie odwiedził go brat. Nie chciał z nim rozmawiać i od razu doszło do rękoczynów. Bójka trwała dobrą godzinę i skończyła się całkowitą demolką mieszkania. Dopiero kiedy wyczerpani padli na ziemię, Reaper mógł powiedzieć, po co przyszedł. Ściemniał, że przemowa jego brata w TV o Osbornie otworzyła mu oczy. Zrozumiał, że jeśli chce pokonać Normana, jeśli chce zrobić jakąś różnicę, musi zrobić to inaczej, po bohatersku, ze swoim bratem. Prawnik dziwi się, że tak łatwo dał się przekonać. Wonder Man odpiera, że zawsze kochał brata. Dodatkowo, kiedy wszyscy myśleli, że nie żyje, Grim Reaper zaczął naprawdę szaleć. Przestał nad sobą panować i robił straszne rzeczy. Zawsze obwiniał za to siebie. Poza tym wierzył, że skoro mogli się nawrócić tacy bohaterowie, jak Hawkeye czy Thunderbolts, to oni także mają szansę. Wkrótce spotkali się z resztą grupy. Nie wszyscy byli szczęśliwi z nowego członka Legionu. Szczególnie Absorbing Man, który początkowo nawet rzucił grupę. O tym zdarzeniu Livingstone nie wiedział. Zastanawia się nad tym chwilę i dziękuje więźniowi za rozmowę.

Następny przystanek to mecz bokserski. To finał turnieju więziennego, który wygrywa Absorbing Man. Teoretycznie po ostatnim zamachu na członka Lethal Legion powinien być on pod ścisłą ochroną. Jednak gdyby odwołali tak ważne wydarzenie dla więźniów, jak ten mecz, doszłoby do zamieszek. Po walce prawnik idzie z przestępcą do jego celi. Ten jest dumny, że jest super złoczyńcą oraz z tego, co robi. Według niego powinien być jasny podział na tych dobrych i złych. Kiedy Osborn jest u władzy, może zabić kogo chce i usprawiedliwić to dobrem kraju. Nikt nie jest bezpieczny. To właśnie przeszkadzało mu w obecnym stanie. Dlatego zdecydował się wrócić do grupy. Dokładnie przemyśleli swój plan. Zaatakowali wieżę, wiedząc, że Iron Patriot rzuci swój zespół do walki. Wiedzieli też, że sam nie będzie chciał brudzić sobie rąk i zostawi przy sobie Boba. Dlatego kiedy reszta grupy walczyła, on pod postacią wody przekradł się do budynku. Walczył już z Sentrym i wiedział, że cała sztuczka w walce z nim to wziąć tylko tyle mocy, ile potrzeba. Nikt nie jest w stanie zabrać całego zapasu. To by go zabiło. Po pokonaniu Boba nic nie stało mu już na przeszkodzie. Kiedy Norman był zajęty walką z nim, Wonder Man zaszedł Green Goblina od tyłu, złapał go i szybko odleciał z nim w siną dal. Avengers nawet nie zdążyli mrugnąć. Plan zadziałał idealnie. Wszystko poszłoby dalej znakomicie, gdyby nie zdrajca w ich szeregach. Nie wiadomo tylko, kto nim był. Prawnik mówi, że on pasuje idealnie, zwłaszcza, że najpierw rzucił Legion, a później do niego wrócił. Więzień mocno się denerwuje. To nie on. To mógł być każdy z nich, nawet Nekra, która romansowała z Reaperem. To kolejna rzecz, o której mecenas nie wiedział. Dziewczyna jest następna na jego liście. Strażnik ostrzega go jednak, że może nic od niej nie usłyszeć. Właśnie przyszły wiadomości z ambulatorium – Grim Reaper nie żyje. Nekra siedzi w swojej celi, zapłakana.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Lethal Legion #2 Dark Reign: Lethal Legion #2 Dark Reign: Lethal Legion #2 Dark Reign: Lethal Legion #2 Dark Reign: Lethal Legion #2 Dark Reign: Lethal Legion #2 Dark Reign: Lethal Legion #2 Dark Reign: Lethal Legion #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.