Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #77

Marvel Comics Presents #77

Postacie
Cytat

Professor: "Bone... Bonded to the hardest metal in the world... Inthea body of a berserker! Logan... The perfect fighting machine! The perfect killing machine".

Streszczenie

Profesor wita Corneliusa i Hines w dniu kolejnego testu dla Logana. Ten stoi nagi na zewnątrz, w kilkunastostopniowym mrozie. Profesor zauważa, że ich "pacjent" jest czymś pokryty, więc Abraham wyjaśnia, że jest to owcza krew – ma za zadanie szybciej przyciągnąć wilki. Wilki, które trzymane były w klatce i nie karmione od tygodnia dostają szału, gdy tylko czują krew i wypuszczone rzucają się na Logana. Obserwujących go naukowców przeraża zupełny brak reakcji mężczyzny – choćby wzrostu tętna. Po chwili jednak poziom adrenaliny zaczyna gwałtownie wzrastać, a Logan ryczy z bólu i wysuwa pazury, po czym zaczyna masakrować atakujące go zwierzęta. Po chwili gotowe są zdjęcia rentgenowskie, a widząc je, Profesor zachwyca się połączeniem kości z adamantium, które uczyniły z mutanta idealną maszynę do zabijania. Gdy wszystkie wilki są już martwe, Logan wydaje z siebie kolejny ryk, tym razem zwycięstwa. Na rozkaz Profesora Cornelius "wyłącza" mężczyznę, jednak gdy każe podwładnym wprowadzić go z powrotem, jego przełożony się sprzeciwia – chce, by Logan spędził noc na miejscu masakry, której dokonał, mimo mrozu. Rano, nadal żywy, Weapon X zostaje sprowadzony do swojej celi.


"The Bush Of Ghosts" – part 10: "A Place In The Wilderness"

Postacie:
* Shanna the She-Devil, DuBose Wilson
* Guy Cross-Wallace i jego wspólnicy, Mlima

Okładając DuBose'a Cross-Wallace stwierdza, że nadaje się w sam raz na ofiarę dla bóstw, a następnie każe Mlimie znaleźć Shannę. Wieszczka stwierdza, że kobieta ucieka w górę rzeki. Tak naprawdę skradająca się po drzewach do cytadeli, Shanna zauważa ostatnich żołnierzy Wallace'a wybiegających w dżunglę.

Wspólnik Guya stwierdza, że nie powinni wysyłać wszystkich swoich wojowników na poszukiwania Shanny, jednak Cross-Wallace ucisza go zapewniając, że wie, co robi. Wtedy jednak widzi cień Shanny padający na ziemię koło niego. Niedowierzając, każe zebranym ją zabić, a gdy jego wspólnik stwierdza, że sam powinien to zrobić, łapie karabin od jednego z niewielu pozostałych na miejscu żołnierzy. Shanna jednak rzuca się na niego i unieruchamia. Wspólnik Guya decyduje się zabić ich obu, jednak dzięki ostrzeżeniu Wilsona Shanna w porę reaguje i wbija nóż w krtań zachodzącego ją od tyłu mężczyzny. Następnie, aby zmusić przeciwników do rozdzielenia się, ucieka, po czym wskakuje do zagrody, która jednak pełna jest jadowitych węży. Po chwili za jej tropem przybywa Guy, informując, że dzięki niej udowodni wspólnikom, że jest im potrzebny. Widząc leżącą bez ruchu kobietę celuje do niej, jednak w tej chwili ona rzuca w niego wężem. Gdy on zajmuje się gadem, Shanna rzuca się na niego, niszcząc zagrodę. Jednak Guy zdobywa przewagę w walce i przyduszając ją karabinem krzyczy, że czuje wypełniającą go moc Afryki. Ta jednak najwyraźniej wybrała Shannę, a gdy jej oczy stają się podobne do kocich, sięga po ostry kawałek drewnianej zagrody i wbija go pod żebro Wallace'a. Zrzuca z siebie jego ciało i idzie do pozostałych, razem z nimi zastanawiając się, co teraz. Nie może udzielić odpowiedzi, których Afryka potrzebuje, jednak obiecuje przybyć z pomocą, gdy już je znajdą.


"Rumanian Rumble" – part 1: "Rude Awakening"

Postacie:
* Hrabia Dracula, Cyganie
* "Happy" Sam Sawyer, Sierżant Nick Fury, "Dum Dum" Dugan, Gabe Jones, "Rebel" Ralston, Dino Minelli, "Izzy" Cohen, "Pinky" Pinkerton, Eric Koenig
* naziści

Rumunia, lipiec 1942 roku. Dracula budzi się w swym zamczysku, jednak ku jego zdziwieniu jest sam w pomieszczeniu. Przemierzając opustoszałe korytarze, znajduje kałużę krwi i łuski po nabojach. Leżący nieopodal stary, umierający Cygan wyjaśnia mu, że zamek zaatakowali naziści i zabrali wszystkich do obozu koncentracyjnego. Ostatnim tchem prosi, by jego pan ich uwolnił. Wampir zmienia się w nietoperza i wzbija się w powietrze. Już po chwili krąży nad obozem, bezradnie patrząc, jak Niemcy mordują jego poddanych. Nie może jednak wedrzeć się do środka bez zaproszenia, a do tego naziści używają jako swego emblematu świętego symbolu. A to znaczy, że Dracula będzie potrzebował pomocy.

Tej samej nocy w bazie aliantów w Dover w Wielkiej Brytanii "Happy" Sam Sawyer przyjmuje sierżanta Nicka Fury'ego i wysyła go i jego Howling Commandos z misją do Rumunii – mają odnaleźć i oznaczyć nazistowską rafinerię niedaleko miasta Ploeszti.

Dwadzieścia cztery godziny później Howlers lecą już nad Karpatami. Dino wspomina, że kiedyś o mało tu nie przybył, gdy miał grać w filmie o Draculi z Belą Lugosim, a Pinky dodaje, że hrabia naprawdę istniał, a wie to dzięki ojcu, który był znajomym Abrahama Strokera. Chwilę później skaczą na spadochronach, nieświadomi, że obserwuje ich Dracula. Po kilku godzinach dochodzą do Ploeszti. Gdy Dum Dum zauważa, że w mieście jest nienaturalnie cicho, z zaułków zaczynają wyskakiwać naziści.


"The Tides That Bind"

Postacie:
* Namor, Tiger Shark
* dr Barbarus Lucian Cross, Mr. Dice, jego podwładni

Namor siedzi na plaży na bezludnej wyspie, rozmyślając o swych ciągłych walkach z łotrami. Zastanawia się, jaki mają sens, skoro jego wrogowie cały czas wracają. Zadaje sobie pytanie, czy miałby prawo decydować o ich życiu lub śmierci.

Tymczasem, nieopodal przepływa Tiger Shark. Nie wie, że jest obserwowany przez znajdującego się na pokładzie łodzi podwodnej doktora Barnabusa Crossa, który, zafascynowany rekinami i ich układem immunologicznym, chce prowadzić eksperymenty na Arlissie, by obdarzyć ludzkość rekinią odpornością na choroby. Wynajęty przez niego Mr. Dice wysyła za Sharkiem swoich ludzi, uzbrojonych w miotacze elektryczności. Trafiony Todd zawisa bez ruchu w wodzie, jednak gdy nurkowie do niego podpływają, przestaje udawać i atakuje. Zdenerwowany Cross każe wysłać kolejnych nurków, tym razem uzbrojonych w skonstruowany przez niego "dehydralizator". Urządzenie otacza Tiger Sharka szczelną bańką, po czym wysysa i odparowuje wodę z jej wnętrza. Towarzyszący temu błysk zauważa Namor, który zastanawia się, czy powinien pozwolić Arlissowi na śmierć. Stwierdza jednak, że jako byt stworzony z pomocą jego mocy [jak to przedstawiono w Sub-Mariner #5 – przyp. S_O] jest jego odpowiedzialnością. Każe nurkom zaprzestać swych działań, a gdy zaczynają strzelać do niego ze swoich zap-gunów, powala ich i kieruje się w stronę łodzi podwodnej. Doktor Cross każe skorzystać z dział pokładowych, jednak one także nie robią wrażenia na Namorze i w końcu przegrzewają się i eksplodują. W tej sytuacji Sub-Mariner stawia ultimatum – mogą odpłynąć bez Arlissa bądź wcale. Cross dokonuje słusznego wyboru i uwalnia Sharka, który po chwili odzyskuje przytomność. Widząc Namora domyśla się, co się stało i przeklina go twierdząc, że sam byłby w stanie się uwolnić. Książe Atlantydy jednak nie słucha go, lecz podnosi łódź i dźwiga ją ku powierzchni, zastanawiając się, gdzie kończy się jego odpowiedzialność względem Tiger Sharka.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #77 Marvel Comics Presents #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.