Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #75

Marvel Comics Presents #75

Postacie
Cytat

Profesor: "And what you're looking at right now, Doctor, is the most formidable tactical weapon ever conceived."
Cornelius: "Yes... The knives, then, in his hands... pure adamantium..."
Profesor: "Have you not heard a word I've said? They're not knives, Cornelius... They're claws!"

Streszczenie

Cornelius opowiada Profesorowi, co się wydarzyło. Gdy tylko weszli do pomieszczenia obserwacyjnego, Logan ich zauważył i przeskoczył przez dzielącą ich szybę, jakby jej nie było. Przed śmiercią uratował ich jedynie fakt, że odpięty od aparatury podtrzymującej jego życie po zabiegu pacjent padł bez przytomności. Wcześniej jednak Abraham zdążył przyjrzeć się jego pełnych nienawiści oczom. Podczas gdy strażnicy wnoszą Logana z powrotem do pomieszczenia i podłączają do aparatury, Profesor stwierdza, że jego współpracownik powinien poznać tajemnice ich eksperymentu, ale nim je zdradzi musi wiedzieć, że posiada pełne zaufanie doktora. Gdy je otrzymuje, zdradza Corneliusowi, że Logan należy do homo superior – mutantów. Doktor pyta, czy to ich eksperyment zmutował pacjenta, ale Profesor zaprzecza – jedynie wyciągnął na wierzch jego prawdziwą naturę. Przez całe życie zmagał się z pozbawionym celu życiem, każdej nocy zapijając się w trupa i rozpoczynając burdy – by ulżyć swoim instynktom został nawet agentem na usługach rządu. Teraz jest wolny, a do tego stał się najniebezpieczniejszą bronią na świecie.

Podczas tej przemowy Logan budzi się, wysuwa pazury i rzuca się na mężczyzn. Profesor jest na to jednak przygotowany i każe użyć ukrytych w sali miotaczy ognia. Mówi przerażonemu Corneliusowi, że było to konieczne i że potrzebuje go po to, by "zaprogramował" Logana na nowo. W końcu manipulacja umysłami to jego powołanie...


"The Bush Of Ghosts" – part 8: "Death And The King's Horsemen"

Postacie:
* Shanna the She-Devil, DuBose Wilson
* Guy Cross-Wallace i jego wspólnicy, Mlima

Gdy żołnierze Guya zestrzeliwują Jeremy'ego, Shanna wspina się na palisadę i ucieka. Cross-Wallace powstrzymuje mierzącego do niej sługę i każe przyprowadzić ją żywą. To jednak wywołuje oburzenie Mlimy, a wytłumaczenie o "symbolu gnijącego świata" denerwuje wspólników przemytnika, którzy żądają skupienia się na rozwoju ich imperium. Guy w końcu ugina się i rozkazuje swoim żołnierzom znaleźć Shannę z pomocą wieszczki i zabić ją. Nie wie, że podsłuchuje go ukryty Wilson.

Tymczasem, kobieta ucieka przed pościgiem i ukrywa się w rzece pomiędzy hipopotamami. Jedno ze zwierząt zostaje jednak spłoszone, więc Shanna próbuje dostać się do barki, która zostaje wysadzona podczas strzelaniny. Kobieta porywa wobec tego broń jednego z atakujących i odpowiada ogniem, podczas gdy wojowników na lądzie atakuje jej pantera. Wspólnie zabijają wszystkich oponentów, jednak ostatni śmiertelnie rani dzikiego kota. Gdy Shanna klęczy nad martwym zwierzęciem, Mlima informuje, że łowczyni jest sama, a Wallace wysyła po nią kolejny oddział.


"Charmed Lifes"

Postacie:
* Kitty Pryde, Meggan
* Mischa, Yuri, Cypress


Kitty i Meggan, które jako jedyne pozostały w stanowiącej bazę Excalibur latarni, ratują dwóch mężczyzn, których łódź została zatopiona podczas nocnej burzy. Ku zdziwieniu Kitty, jeden z uratowanych, półprzytomny, dziękuje jej po rosyjsku, co przywodzi jej na myśl Petera. Dziewczęta nie wiedzą, że są obserwowane przez tajemniczego Cypressa.

Później. Uratowani przedstawiają się jako Mikhail/Mischa i Yuri – dwóch rybaków. Tłumaczą przy tym swoją znajomość angielskiego tym, że od lat mieszkają na Wyspach. Mischa dziękuje Kitty pocałunkiem w rękę, nazywając ją przy tym "Katya", co wywołuje w dziewczynie kolejne skojarzenie z Colossusem. Gdy jednak Rosjanin pyta o broń, Shadowcat domyśla się, że ich goście nie są tymi, za których się podają. Yuri stwierdza, że potrzebują łodzi i przystawiając nóż do gardła Meggan dodaje, że w razie czego wezmą ją siłą. Magiczka morfuje jednak w wilkołaka i rani mężczyznę w rękę. Kitty wysyła przyjaciółkę po resztę zespołu, a następnie wyciąga od mężczyzn prawdę. Mikhail opowiada, że są naukowcami wynajętymi przez Roxxon. Dokonali oni w czasie pracy odkrycia, które mogło zostać wykorzystane do budowy potężnej broni. Gdy Roxxon zniszczyło ich laboratorium i wymordowało współpracowników domyślili się, że przedsiębiorstwu od początku o to chodziło i jeszcze tej samej nocy uciekli, jednak z powodu burzy ich łódź zatonęła. Teraz jednak są ścigani przez najemnika – Cypressa – który właśnie pojawił się na wyspie. Pryde postanawia sama go powstrzymać i po początkowych żartach dezorientuje go za pomocą swoich mocy. Mischa rusza jej z pomocą, wytrącając karabin najemnika, ale ten sięga po prostu po kolejną broń. Dzięki Kitty kule fazują jednak przez Rosjan, przynajmniej dopóki Yuri się nie wyrywa, próbując uciekać – wtedy zostaje postrzelony. Nagle jednak Cypressa rozbraja wracająca Meggan, a zdenerwowany Mikhail nokautuje go ciosem w potylicę. Po chwili sam jednak zostaje postrzelony od tyłu – to Yuri, który przepraszając przyjaciela wyjaśnia, że był to jedyny sposób, by zachować ich odkrycie w tajemnicy.


"Triumph"

Postacie:
* Doctor Doom
* Fantastic Four, Avengers i inni bohaterowie

Doom siedzi znudzony na swoim tronie w Castle Doom w Latverii. Mając dość bezczynności, schodzi do podziemi zamku, gdzie wykorzystuje zgromadzoną tam technologię, by uchwycić energie przepływające przez Wszechświat i wykorzystać je do zwiększenia własnej mocy. Wiele godzin później przekazuje zebrane energie do swego ciała. Rzuca go to na kolana, jednak mimo tej chwilowej słabości czuje wypełniającą go moc.

Niedługo później wyrusza do Nowego Jorku, w którym zaczyna siać destrukcję. Pierwszy naprzeciw niego staje Spider-Man, jednak zostaje odrzucony jak natrętny owad. Doom jednym ruchem anihiluje Fantastic Four [w składzie Human Torch, Thing, She-Thing i Crystal], a następnie samego Reeda Richardsa. Sue obiecuje zemstę, a z pomocą przychodzi jej Captain America. Victor łapie jednak jego tarczę i zgniata ją w dłoniach, a następnie odrzuca ją z powrotem do Captaina, ścinając go z nóg. Avengers i inni bohaterowie dokonują zmasowanego ataku, jednak Doom jedynie pozwala im się zbliżyć, nim całkowicie ich spopieli. Na chwilę powstrzymuje go Silver Surfer, jednak jednym gestem król Latverii pozbawia go mocy i zamienia z powrotem w Norrina Radda. Czując przenikającą go potęgę, Doom stwierdza, że nie posiada przeciwnika na Ziemi i wzywa go walki Galactusa...

I wtedy Franklin zostaje obudzony przez matkę. Gdy relacjonuje jej te wydarzenia, kobieta każe mu się nie martwić – w końcu to tylko sen...

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #75 Marvel Comics Presents #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.