Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #74

Marvel Comics Presents #74

Postacie
Cytat

Professor: "Logan is a mutant. He has some superhuman power to regenerate demaged tissue. He could be just about immortal! And you don't see fit to inform me of this somewhat important factor!"

Streszczenie

Profesor, sam w jednym z laboratoriów, kontaktuje się z nieznaną osobą. Ma jej za złe, że nie został poinformowany o tym, że Logan jest mutantem, o czym jego rozmówca na pewno wiedział. Stwierdza, że nie może uchodzić za kierującego projektem, jeśli nie będzie informowany. Gdy jego rozmówcy udaje się go uspokoić, Profesor ma jeszcze jedno pytanie: Czego jeszcze nie wie o "Eksperymencie X"?

Tymczasem doktor Hines zauważa nadprogramowy przepływ adamantium do przedramion Logana. Zaniepokojony, Cornelius łączy się z Profesorem, ale ten zbywa go stwierdzeniem, że wie, co robi.

Później. Logan, nadal podpięty do rozmaitych urządzeń, śpi na podłodze w jednym z pomieszczeń. Nagle obserwujący go pracownik melduje, że się obudził i patrzy na swoje dłonie. Zainteresowany tym Cornelius postanawia to sprawdzić i każe poinformować także Profesora. Gdy obserwator łączy się z nim, nagle z przedramion pacjenta zaczyna tryskać krew. Profesor rozkazuje histeryzującemu pracownikowi przekazać mu obraz z kamer i zabrania udzielenia pomocy. Po chwili z rąk Logana wyłaniają się ostrza, więc Profesor stwierdza, że jego podwładny powinien wejść do środka i pomóc cierpiącemu.

Tymczasem, Cornelius zabiera ze sobą dwóch pracowników i razem z nimi wchodzi do budki obserwatora. Zaraz po wejściu dostrzegają Logana stojącego nad martwych ciałem.


"The Bush Of Ghosts" – part 7: "A Man Of The People"

Postacie:
* Shanna the She-Devil
* Jeremy Mchele, DuBose Wilson
* Guy Cross-Wallace, Mlima

Guy obserwuje piekącego się Erica i rozmyśla nad tym, jak dzięki broni i pieniądzom z Zachodu, które kiedyś skrwawiły ten kontynent, zdobył władzę i wkrótce odnowi ducha Afryki. Nagle jego wieszczka – Mlima – zapowiada, że ktoś się zbliża, a w tym samym czasie ludzie Cross-Wallace'a informują go o obcych przed cytadelą. Gdy Guy każe otworzyć ogień, Mlima informuje, że to "lamparcia kobieta", więc każe też przyprowadzić Shannę żywą. Tymczasem Jeremy'emu udaje się zniszczyć reflektor, ale sam zostaje postrzelony. Shanna próbuje z nim uciekać, ale wieszczka wie dokładnie, dokąd się udają i szybko uciekinierzy zostają złapani.

Później. Cross-Wallace zastanawia się, który z mężczyzn "należy" do Shanny, a gdy Wilson przypomina, że jest mu winien dwieście tysięcy dolarów w diamentach, Guy wrzuca odpowiednią ilość klejnotów do kosza pełnego jadowitych węży, a następnie każe przyprowadzić Shannę – jego nową oblubienicę. Stwierdza, że chociaż raz już go porzuciła, da jej jeszcze jedną szansę, ale na jego warunkach. Kobieta stwierdza, iż swoją działalnością Wallace nie przebudza ducha Afryki, lecz go upadla. Poza tym zauważa, że Jeremy jest ranny i potrzebuje pomocy, więc Guy obiecuje udzielić jej po zakończeniu uczty, na której zjawi się też Eric.

Niedługo później Shanna i jej kompani siedzą przy stole, a Cross-Wallace opowiada o tym, że w Afryce wierzy się, że wojownik uzyskuje siłę i odwagę jedząc zwierze, które posiada te cechy, a dziś takim właśnie się pożywią. W tym czasie jego słudzy przynoszą do stołu gigantyczny rożen z woskową figurą w kształcie człowieka. Gdy Guy rozbija skorupę, zebrani widzą roztopione resztki Hellera, a Jeremy wpada w szał, uderza nożem jednego z wojowników i odbiera mu karabin, po czym, krzycząc, posyła serię po zebranych.


"The Freebie"

Postacie:
* Constrictor/Frankie
* McAvey
* w retrospekcji: kapitan Stacy

Dawno temu. Policjanci znajdują ukrytego w szafie chłopca, którego do wyjścia przekonuje kapitan Stacy. Informuje go, że niestety nie udało im się uratować jego siostry. W tym samym momencie do pokoju wchodzi kolejny policjant, prowadzący zakutego w kajdanki mężczyznę. Stacy każe przeczytać mu jego prawa i oskarżyć o zabicie konkubiny i córki oraz narażenie życia syna. Mężczyzna zaczyna się szarpać i grozić dziecku. Wtedy Frankie zamienia się w Constrictora i zaczyna zgniatać ojca swoimi mackami. W tym momencie jednak Frank przypomina sobie, że to nie tak się wydarzyło.

Dzisiaj. Constrictor siedzi na dachu i obserwuje bar "Nightmare". W końcu atakuje i przerzuca ochroniarza przez okno. Po chwili sam się w nim pojawia, wzywając właściciela – McAvey'ego.

Wraca pamięcią do dnia procesu. Był gotowy powiedzieć prawdę, jednak gdy zobaczył swojego ojca, przerażenie odebrało mu mowę. Mimo pojawienia się we wspomnieniach dzisiejszego Constrictora, chłopiec w końcu oznajmił, że niczego nie wie. W związku z brakiem zeznań jego ojciec wyszedł na wolność.

W tej chwili dostaje kilka kulek wystrzelonych przez McAvey'ego. Nie robią jednak ona na nim wrażenia i ściąga go swoimi mackami stwierdzając, że powinien ukryć się po procesie. Mężczyzna nie wie, kim jest napastnik i czego od niego chce, więc Frank stwierdza, że pragnie powrotu jego dawnego życia, matki i siostry. Następnie zdejmuje maskę, by McAvey mógł rozpoznać swojego syna. Prosi go, żeby go nie zabijał, ale Constrictor nie ma takiego zamiaru – przynajmniej na razie. Stwierdza, że całe życie bał się ciemności, choć niczego tam nie było – oprócz strachu, który zasiał jego ojciec. Ale teraz to on będzie się bał. I jedyna różnica będzie taka, że Constrictor w końcu po niego przyjdzie.


"Absolute Zero"

Postacie:
* Human Torch, Iceman, Alicia Masters-Storm

Johnny i Bobby w tym samym momencie, dziesięć sekund przed wybuchem, wdzierają się do bazy Firebomba. Łotr ten wpadł w połowie brunchu do apartamentu Stormów i porwał Alicię grożąc, że wysadzi ją i połowę miasta równo w południe. Human Torch wyleciał uwolnić żonę, podczas gdy Iceman ruszył w pościg za Firebombem, który po złapaniu zdawał się być zadowolony, że Storm wyruszył sam. Domyślając się, że zastawił pułapkę, Bobby ruszył za przyjacielem. Teraz, na dziewięć sekund przed eksplozją, wpadają na pierwsze pułapki. Udaje im się z nich uwolnić, jednak sekundy później zatrzymują ich kolejne niebezpieczeństwa. Johnny wyciąga od strażników miejsce pobytu żony, podczas gdy Bobby omija gigantyczną soczewkę. Na pięć sekund przed wybuchem Torch przebija się do pomieszczenia z bombą i zamierza spalić zapalnik, jednak sekundę później zatrzymuje go dostający się na miejsce Iceman, który wskazuje na znajdujące się nad nimi czujniki ciepła, gotowe zdetonować bombę, jeśli Johnny użyje swoich mocy. Jedyną ich szansą jest obniżenie temperatury zapalnika do tak niskiej, by reakcja chemiczna w bombie się nie odbyła – do zera absolutnego. Drake zamraża powietrze wokół mechanizmów, a Storm pomaga jak może, absorbując wszelkie ciepło w pomieszczeniu. Udaje im się to w samą porę, bo licznik dochodzi do zera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #74 Marvel Comics Presents #74

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.