Avalon » Serie komiksowe » Marvel Comics Presents » Marvel Comics Presents #73

Marvel Comics Presents #73

Postacie
Cytat

Cornelius: "But I think I can assure you there'll ne no further problems, Professor... You see... Logan's heart rate can't possibly go any higher or he'd be superhuman or something."

Streszczenie

Mieszkający na odludziu Logan wsiada właśnie do samochodu, gdy nagle znikąd wyłania się trzech mężczyzn, którzy strzelają do niego z paralizatora. Myśląc, że jest nieprzytomny, próbują go przenieść do własnego wozu, jednak Kanadyjczyk wyrywa im się i zaczyna atakować. Napastnicy zdobywają jednak przewagę i mimo rozkazu zleceniodawcy, by przywieźć go w nienaruszonym stanie, okładają go do utraty przytomności.

Później. Ogolony Logan leży podpięty do mnóstwa przewodów na dnie szklanego zbiornika, który powoli zapełnia się wodą. Do pomieszczenia, w którym znajdują się doktorzy Cornelius i Hines oraz dwaj technicy, wchodzi Profesor. Gdy dowiaduje się, że ich "pacjent" stawiał opór, pyta się o jego rany i podkreśla, że nie mogą ryzykować wycieku. Po chwili zabieg się zaczyna – przepływ adamantium jest nieco wyższy, niż zakładano, podobnie jak tętno, ale naukowcy początkowo to ignorują, zrzucając to na ponadprzeciętną wytrzymałość Logana. Gdy jednak prędkość bicia serca wciąż gwałtownie wzrasta, pociągając za sobą wzrost przepływu adamantium do ponad dwukrotności zakładanej prędkości, Cornelius każe Hines sprawdzić akta Kanadyjczyka. Kobieta stwierdza, że nie ma w nich mowy o jakichkolwiek nieprawidłowościach w pracy serca, jednak zauważa, że chociaż według akt został pięciokrotnie postrzelony, na jego ciele nie ma po tym śladu. Co więcej, rany, które odniósł podczas porwania, również zniknęły, a włosy, które mu ogolono zaledwie dwadzieścia minut wcześniej, odrosły. Cornelius dochodzi do wniosku, że nie mają do czynienia z człowiekiem i wprowadza zmiany w przebiegu zabiegu. Gdy chce jednak zasięgnąć rady Profesora okazuje się, że ten wyszedł.


"The Bush Of Ghosts" – part 6: "Dance Of The Forest"

Postacie:
* Shanna the She-Devil
* Eric Heller, Jeremy Mchele, DuBose Wilson
* Guy Cross-Wallace

Szaman wyjaśnia Shannie, że Cross-Wallace zakopał go tu, bo chciał magicznej mocy Afryki tylko dla siebie i zabije każdego, który będzie chciał mu ją odebrać. Po wyjaśnieniach prosi kobietę, by uwolniła go od cierpienia, więc ta zamachuje się nożem.

Tymczasem Eric, na przekór radom Jeremy'ego, udaje się za nią. Gdy krzyki uwięzionego afroamerykanina ustają (za sprawą Shanny), mężczyzna zostaje wciągnięty w zarośla. Po chwili Shanna znajduje jego porzuconą broń i postanawia go odnaleźć, słusznie rozumując, że gdy znajdzie Hellera, znajdzie też Cross-Wallace'a. Chcąc nie chcąc, jej kompani podążają za nią.

Tymczasem w swej cytadeli Guy wyjaśnia Ericowi, że nie jest zwykłym przemytnikiem, a jego działalność ma na celu obudzenie ducha Afryki, by oczyścić kontynent. Nie widzi niczego przydatnego w Ericu, więc każe swoim sługom przygotować wosk.

Grupa Shanny słyszy głośne bicie bębnów. Wilson zauważa jakiś ruch i zaczyna strzelać w jego kierunku, ale okazuje się, że to tylko małpa. Shanna stwierdza, że ludzie Wallace'a mogli to usłyszeć i sugeruje podejść pod jego "cytadelę" z innej strony. Jeremy początkowo się temu sprzeciwia mówiąc, że i tak wszyscy zginą i powinni przedtem zabić tylu, ilu się da, ale Shanna nie zmienia zdania.

Cross-Wallace po raz ostatni każe związanemu Hellerowi powiedzieć, z kim tu przybył, a gdy ten idzie w zaparte, rozkazuje swoim sługom wylać na niego wosk. Informuje reportera, że pomoże im poświęcić ich świątynię – a stanie się to poprzez "grillowanie" – chwilę później unieruchomiony mężczyzna trafia na gigantyczny rożen.

Jeremy słyszy krzyki dobiegające z cytadeli i chce natychmiast szarżować, a gdy DuBose próbuje go uspokoić, obezwładnia go i biegnie w stronę zabudowań. Shanna naskakuje na niego i powala na ziemię, jednak w trakcie szamotaniny broń Mcheli wystrzela, zwracając na nich uwagę sług Cross-Wallace'a.


"Sands Of Time"

Postacie:
* Dane Whitman, Stephen Strange
* w retrospekcji: Black Knight [Eobar Garrington], Ryszard Lwie Serce, Saladyn

W piątkowy wieczór Dane Whitman i doktor Stephen Strange odpoczywają w restauracji przy lampce wina. Tam Stephen prosi Dane'a o pomoc w zidentyfikowaniu broni, której nikt nie potrafił rozpoznać. Zaglądając do wręczonego mu pudełka, Whitman zaniemawia. Po chwili wyjaśnia, że miecz należał do człowieka prowadzącego Muzułmanów do walki podczas krucjat, w których i on – a raczej jego przodek, Eobar Garrington – uczestniczył.

Działo się to podczas Trzeciej Krucjaty, w 1191. Świadomość Dane'a została magicznie uwięziona w podświadomości Eobara, który walczył u boku króla Ryszarda Lwie Serce z saracenami. Aż pewnego dnia, śmiertelnie ranny król przekazał Black Knightowi misję odnalezienia i zabicia Saladyna, przywódcy armii muzułmańskiej. Dodatkowo musiał to uczynić przed zabójcami Rashidada-Dina, który połączywszy armię Saladyna z własną stałby się niepowstrzymany.

Eobrar natychmiast wyruszył w podróż. Od przypadkowo spotkanego żołnierza muzułmańskiego wyciągnął informacje o pobycie Saladyna i przez następne dni podróżował przez pustynię. W tym czasie Dane próbował przebić się do świadomości swojego przodka, próbując przekazać, co mogłoby się stać, jeśli wykonałby misję [w rzeczywistości Saladyn pokonał krzyżowców – przyp. S_O], jednak gdy umysł Eobara zaczął mu się poddawać, dotarli na miejsce. Po zapadnięciu zmroku rycerz wdarł się do namiotu Saladyna. W parę chwil pokonał jego ochroniarza, ale to wystarczyło, by przywódca muzułmanów sięgnął po swój miecz. Jednak także i on nie stanowił wyzwania dla Black Knighta. Gdy Anglik miał zadać ostateczny cios, do namiotu wdarli się zabójcy nasłani przez Rashidada-Dima, więc on i Saladyn połączyli siły, by ich pokonać. W czasie walki Garrington został opanowany przez Ebony Blade, a dzięki temu Dane w końcu przebił się do jego świadomości i zalał ją powodzią wspomnień z przyszłości, która nigdy nie będzie miała miejsca, jeśli ten zabije Saladyna. Eobar, widząc to, powstrzymał się od ciosu. Został pojmany przez sługi Saladyna i więziony przez wiele tygodni, dopóki nie został wykupiony przez krzyżowców. Resztę życia spędził pokryty hańbą.

Dane mówi, że czasem zastanawia się, co by się stało, gdyby pozwolił swojemu przodkowi zadać ostateczny cios, jednak Stephen radzi, by zamiast martwić się przeszłością, skupić się na przyszłości.


"The Sea Enemy"

Postacie:
* Namor
* Rosyjscy rybacy

Namor napawa się widokiem rafy koralowej, gdy nagle zostaje wessany razem z rybami i koralowcami na pokład rosyjskiego statku rybackiego – Gwiazdy Ochocka. Niszczy generator, by zapobiec dalszej destrukcji rafy, a gdy przerażeni marynarze próbują zamknąć go na dolnym pokładzie, po prostu przebija się przez właz. Powiadomiony o zdarzeniu kapitan statku, jako jedyny znający angielski, próbuje wyciągnąć od niego, jak dostał się na pokład, ale Namor nie zamierza odpowiadać i każe kapitanowi ogłosić ewakuację. Rosjanin nie bierze go na poważnie i zamierza go zastrzelić, jednak kule z jego strzelby po prostu odbijają się od ciała księcia Atlantydy. Marynarze próbują pokonać go samą liczebnością, ale i to nie przynosi skutku. W końcu Namor zrywa kotwicę statku z łańcucha i grozi, że przebije nią najpierw kapitana, a potem pokład. To w końcu przekonuje Rosjanina, który rozkazuje swoim podwładnym przygotować szalupy. Gdy marynarze opuszczają statek, Namor kontaktuje się radiowo ze strażą przybrzeżną, po czym przebija się kilkakrotnie przez pokład. Podlatuje do ewakuujących się rybaków i informuje, że swoim urządzeniem kompletnie zniszczyli rafę, która była schronieniem i miejscem lęgu od setek lat. Zatapiając ich statek, zapewnił rafie podstawę, na której będzie mogła rozpocząć odbudowę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Comics Presents #73 Marvel Comics Presents #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.