Avalon » Serie komiksowe » Agents Of Atlas » Agents Of Atlas #3

Agents Of Atlas #3

Agents Of Atlas #3

"Agents of Atlas" - part 3: "The Dream Team"

Postacie
Cytat

Jimmy: "Holy cow! Are they evacuating the city?"
Ken: "Nah, traffic just sucks now, Jimbo."

Streszczenie

W bazie Mojave podwładny informuje Dugana o tym, że agent Khanata znajduje się aktualnie w Afryce wraz z resztą drużyny Jimmy'ego Woo. Wspomina również, iż bohaterowie odnaleźli tam Venus. Dum Dum nakazuje na wszelki wypadek wysłać posiłki do Kairu.

W dolinie bohaterowie słuchają opowieści bogini o jej przybyciu do tego miejsca i udzieleniu pomocy jego mieszkańcom. W tym samym czasie Woo walczy z Yellow Clawem. Gdy mechaniczne macki oplatają Jimmy'ego, na polu bitwy pojawia się Marvel Boy, lecz również zostaje pochwycony. Woo zaczyna zadawać przeciwnikowi pytania, lecz ten kieruje jego uwagę na coś innego: nie poznał nigdy jego prawdziwej tożsamości. W tym momencie przybywa Gorilla Man i obezwładnia złoczyńcę, lecz ten okazuje się jedynie mechaniczną kopią prawdziwego Clawa. Prawdziwy przeciwnik jest gdzie indziej i nakazuje Jimmy'emu dobrze przygotować się do ich walki. Ku zdziwieniu bohatera, stara się go nawet zmotywować. Po chwili zjawia się reszta grupy. Marvel Boy wyczuwa, że kuzynka Khanaty doniosła S.H.I.E.L.D. o ich położeniu, więc decydują się na opuszczenie doliny.

Podczas lotu Khanata zastanawia się, co kierowało agentem Woo przy doborze członków drużyny. Jimmy zaskakuje przyjaciół, wyjawiając, że zasugerował się swoimi snami. Chwilę później wszyscy tkwią w korku w San Francisco. Podczas rozmowy Woo dowiaduje się, że Namora nie żyje od pewnego czasu, a jej ciało zostało pochowane pod lodami koła podbiegunowego. Bohaterowie docierają w końcu do miejsca, gdzie znaleziono półżywego Jimmy'ego. Kiedy schodzą w dół, ich oczom ukazuje się wielki posąg Atlasa. Na polecenie Woo M-11 niszczy ścianę, za którą znajduje się ukryta świątynia. Jimmy zamyśla się i proponuje przyjaciołom, by zostawili na miejscu robota, a sami udali się na kawę.

W restauracji, korzystając z nieobecności M-11, Ken mówi o tym, jak robot przyniósł mu wiadomość o krytycznym stanie Jimmy'ego i zaproponował skontaktowanie się w tej sprawie z Marvel Boyem. Bohaterowie nie są pewni, w jaki sposób wszedł on w posiadanie tych informacji i zastanawiają się, czy mogą mu ufać. Niespodziewanie maszyna pojawia się za oknem lokalu. Woo i reszta wybiegają za nim. Spytany, dokąd się wybiera, robot oznajmia, że na koło podbiegunowe. Ma prawie stuprocentową pewność, że Namora nie jest martwa.

Grupa postanawia udać się na miejsce spoczynku królowej. Ken zastanawia się, czy Bob nie mógłby przywrócić mu ludzkiego wyglądu, skoro udało mu się odmłodzić Jimmy'ego. Niestety, jest to niemożliwe. Przyjaciele namawiają go jednak, by opowiedział, co działo się z nim od 1959 roku. Grayson niechętnie godzi się na to.

Rodzina Graysonów mieszkała w nazistowskich Niemczech, kiedy ojciec Boba nawiązał kontakt z kolonią Eternals na Uranie. Będąc pacyfistą nie wahał się przyjąć ich zaproszenia i razem z synem wyruszył w kosmos. Koloniści powierzyli młodemu człowiekowi swoje najpotężniejsze artefakty, by powróciwszy na Ziemię mógł wyzwolić swój świat od nazistów. Kiedy jednak Bob zjawił się na swej planecie, Hitler był już pokonany. Grayson został więc bohaterem, a później dołączył do grupy agenta Woo. Po rozwiązaniu drużyny młody człowiek był nieco zagubiony. Przyjął propozycję utworzenia ambasady Eternals na Ziemi, pożyczając w tym celu sporą sumę pieniędzy. Wtedy otrzymał wiadomość o zagładzie kolonii. Przybył na miejsce katastrofy zbyt późno, przy okazji dowiadując się prawdy o kolonistach. Wieki temu byli sektą Eternals, która próbowała zagarnąć dla siebie władzę nad Ziemią i za to zostali wygnani na Uran. Tam zawarli pakt z jego rdzennymi mieszkańcami, na mocy którego nie mogli opuścić planety. Marvel Boy miał być ich szansą powrotu. Ponieważ nie byli pewni, czy Grayson będzie bezproblemowo wykonywał polecenia, stworzyli jego "kopię" z jednego z kolonistów, wyposażając go w potężniejszy ekwipunek. Kiedy po przybyciu do ginącej kolonii Bob został zasymilowany przez kolektyw rdzennych mieszkańców Urana, identyczny z nim Eternal pojawił się na Ziemi. Nie wiedząc o sile swoich bransolet, spopielił swoje ciało. Marvel Boy został uznany przez Ziemian za martwego. Tymczasem prawdziwy Bob Grayson żył na Uranie, budując swój latający spodek. Kiedy dowiedział się o stanie Jimmy'ego, zdecydował się na powrót. Nie było to łatwe, gdyż zdążył stać się częścią urańskiego kolektywu, a raz z niego odchodząc, nie mógł już wrócić.

Po dotarciu na miejsce spoczynku Namory, bohaterowie przebierają się w kombinezony podobne do tego, który nosi Bob. Nie wiedzą, że ich poczynania stale obserwuje znajdujący się w nieznanym miejscu Yellow Claw. Złoczyńca stwierdza, że wybrana drużyna w końcu będzie razem. Ktoś obok niego mówi, że nigdy w to nie wątpił.

Grupa Jimmy'ego schodzi głęboko pod wodę. Natrafiają na oświetloną przez bioluminescencyjne organizmy jaskinię, w której złożone zostało ciało królowej. Po wejściu do środka ich oczom ukazuje się potłuczona szklana trumna ze zwłokami Namory.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Agents Of Atlas #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.