Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Elektra » Dark Reign: Elektra #5

Dark Reign: Elektra #5

Postacie
Zapowiedź

Elektra w końcu dostaje odpowiedzi, gdy jej wyścig o przetrwanie dobiega końca. Zabójczyni dowiaduje się, dlaczego każdy zamachowiec na nią poluje i kto wyznaczył 82 miliony dolarów nagrody za jej głowę. Oprócz tego odkrywa, co robił podszywający sie pod nią Skrull pod jej nieobecność. Pytanie tylko, co zamierza z tym zrobić?

Cytat

Wolverine: "That means you were a Skrull when we… Damn."
Elektra: "You fought with my impostor?"
Wolverine: "I wish that's ALL I did with your impostor…"

Streszczenie

Wolverine likwiduje odział H.A.M.M.E.R.. Żołnierze próbują wezwać posiłki, ale Bullseye zmusza kierowcę do ucieczki i dostarczenia go do lekarza. Rudowłosa najemniczka pod nieuwagę Logana próbuje zabić nieprzytomną Elektrę, ale bezskutecznie. Wolverine w porę ją powstrzymuje.

Laboratorium H.A.M.M.E.R.
Osborn zebrał swoich księgowych, którym przedstawia ciała przesłuchiwanych Skrullów. Zanim zginęli, wyjawili dokładną datę, w której podmieniono Elektrę. Osborn grozi pracownikom w celu wykrycia szpiega powiązanego z kontem fundującym zabicie Elektry. Do pomieszczenia wchodzi Hand, uspokajając Osborna, iż zajęła się już wszelkimi powiązaniami z tajemniczym kontem i czekają jedynie na jakikolwiek ruch na nim, aby wyśledzić sprawców. Księgowi mogą odetchnąć z ulgą.

Dwa tygodnie później.
Wolverine zajeżdża do drewnianej chaty gdzieś na odludziu. Zastaje tam medytującą Elektrę. Logan mówi, że zgodnie z ustaleniami wypuścił najemniczkę, po czym wyśledził, dokąd się udała. Przekazuje Elektrze adres. Przy okazji zagaduje o tym, jak El pomogła mu zająć się The Hand w Japonii. Niestety kobieta nie ma pojęcia o zdarzeniu, co znaczy że Logan miał do czynienia ze Skrullem. Przed wyjściem przekonuje Elektrę, iż ludzie, którzy chcą ją dopaść, mogą mieć ku temu powody. Zabójczyni jest świadoma tego, iż mogli zostać skrzywdzeni przez jej impostora, dlatego zamierza dać im szansę zaakceptowania prawdy. Jeśli nie będą chcieli, po prostu ich zabije.

Trzy dni później. Miejsce dochodzenia katastrofy Helicarriera.
Agent Brothers zrzuca mundur H.A.M.M.E.R., po czym wchodzi do zniszczonego Helicarriera, gdzie zakłada stary uniform S.H.I.E.L.D.. Na miejscu czeka już na niego rudowłosa najemniczka o imieniu Nico. Mówi mu, że Elektra nie miała pojęcia, co znaczy cytat, który miała usłyszeć przed śmiercią, a jej akcja została przerwana przez atak Bullseye'a i grupy żołnierzy. Brothers przeprasza za to, co się stało, ale jako podwójny agent nie mógł ryzykować wykrycia. Mężczyzna łączy się z nowym najemnikiem chętnym zabić Elektrę – Solo.

Nico udaje się do wyjścia, gdzie trafia na Elektrę. Rudowłosa wraca do Brothersa, który negocjuje warunki umowy z Solo. Najemnik słysząc, iż jego cel jest na miejscu zapewnia, że zjawi się tam w chwili, gdy tylko milion zaliczki trafi na jego konto. W czasie, gdy Nico stara się spowolnić zabójczynię, Brothers próbuje przelać pieniądze. Transfer zostaje przerwany z powodu blokady założonej przez H.A.M.M.E.R.. Elektra staje przez swoim niedoszłymi oprawcami pytając, dlaczego chcą jej śmierci. Brothers opowiada o dwustu trzynastu agentach S.H.I.E.L.D., którzy zginęli w katastrofie tego Helicarriera, spowodowanej atakiem osób działających pod wpływem kultu ninja i pod przewodnictwem Elektry. Podobno Elektra działała jako tajny agent, więc została oczyszczona. Przynajmniej tak mówią raporty. Dlatego Brothers chce jej śmierci. Elektra tłumaczy, iż została zastąpiona przez obcych najeźdźców i chce rozejmu, gdyż nie mają ze sobą nic wspólnego. Brothers mimo to chwyta za broń, ale zostaje zatrzymany przez Nico, która wierzy zabójczyni. Wtedy na monitorach pojawia się Norman Osborn. Oznajmia zgromadzonym, iż za chwilę zostaną aresztowani. Przy okazji mówi Elektrze, iż dopadł Skrullów, którzy brali udział w jej porwaniu i zna jego dokładną datę – nastąpiło krótko po katastrofie Hellicarriera. Skrullowie pojmali ją, gdyż byli zainteresowani życiem większym, a Elektra, jako osoba, która była po tamtej stronie, wydała im się cennym nabytkiem. Jednak nie udało im się wydobyć z niej pożądanych informacji, gdyż zabójczyni stosując jedną z technik ninja wymazała wszelkie wspomnienia dotyczące jej powrotu do życia i wszelkie zdarzenia poboczne, w tym atak na Helicarriera. Osborn proponuje jej, aby teraz użyła swoich zdolności i odblokowała swoje wspomnienia, przekonując się, czy to prawda. Elektra skupia się, po czym jej oczy stają się całe białe.

S.H.I.E.L.D. Helicarrier, ostatni dzień służby.
Elektra wybija po kolei żołnierzy S.H.I.E.L.D., torując sobie drogę do kapitańskiego mostka. Na jej drodze stoją Carmine, Nico i Brothers. Kończy im się amunicja. Elektra wbija sai w oko dziewczyny, po czym rani twarz Brothersa. Ten zapewnia ją, iż nie przejmie kontroli nad statkiem, gdyż nie zdoła obejść protokołów bezpieczeństwa. Ta zapewnia go, że przed nią "nawet gwiazdy nie są bezpieczne na niebie". Zabójczyni wypowiada te słowa, będąc już w pełni świadoma tego, co się stało. Nico i Brothers przekonują się, iż jednak to ona stała za atakiem. Elektra ogłusza mężczyznę, po czym zmuszona jest zabić dziewczynę, która celuje do niej z pistoletu. Norman dziękuje jej za pozbycie się problemu i dodaje, że wciąż musi zabić i ją. Zastanawia się, ile milionów dolarów musiał wydać, aby dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest El, ale jak widać chyba opłaciło się. Elektra dobija nieprzytomnego Brothersa, po czym chowa sai i odchodzi, zostawiając za sobą dwa trupy.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5 Dark Reign: Elektra #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.