Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #46

X-Factor vol. 3 #46

X-Factor vol. 3 #46

"X-it Strategies"

Postacie
Zapowiedź

Siryn walczy o życie z absolutnie ostatnią osobą, którą by o to podejrzewała. Madrox, Layla i Ruby walczą z Sentinelami i są o krok od odkrycia tajemnicy stojącej za Cortexem.

Cytat

Ruby: "Doomlocks?"

Jamie: "Sounds like something an evil Bob Marley would wear."

Ruby: "Bob who?"

Jamie: "This is what hell is like. Nobody gets your topical references."

Streszczenie

W ramach nauczki, Cortex został rzucony na kolana przez swoich mocodawców i zmuszony do wysłuchania uwag o swojej niekompetencji. Teraz pada pytanie, dlaczego nie pozbył się Madroxa i jedyne, co może odpowiedzieć, to, że po prostu go nie zabił. Dowiaduje się, że Jamie jest teraz w przyszłości, więc stwierdza, że sprawa jest teraz w ich rękach i powinni się nią zająć, zamiast przeszkadzać mu, bo już stracił przez nich jednego awatara. Sam zamierza się zająć likwidacją pozostałych celów i oddala się, otworzywszy portal.

 

Osiemdziesiąt lat w przyszłości, siedzący w jednym z gabinetów Białego Domu mężczyźni zaczynają się zastanawiać, czy użycie Cortexa nie było błędem. Doktor Falcone próbuje zrzucić całą winę na Shawa, ale ten wypiera się wszystkiego twierdząc, że rzucił jedynie pomysł, ale nie był autorem planu. Nagle pojawiają się dwaj agenci rządowi, którzy oświadczają, że prezydent chce się natychmiast widzieć z Falconem. On stwierdza, że szukają kozła ofiarnego, ale gdy to mówi, zauważa, że jego rozmówca zniknął. W tej sytuacji kontaktuje się z sekretarką i każe jej zarezerwować spotkanie ze starym przyjacielem, a później posłusznie wychodzi z dwoma agentami. Tymczasem w oddalającej się limuzynie Shaw rozmawia przez telefon z kimś, kto jest teraz w Paryżu. Mówi, że wobec nasilającej się rebelii chciałby wykorzystać jego pozycję i sugeruje, że powinien szybko wracać, by uratować kilka osób przed atakiem Sentineli.

 

Teraz. Opanowana przez Cortexa Monet wyrzuca Darwinowi, że niepotrzebnie się wmieszał, bo gdyby został z boku i pozwolił zabić Leneore, byłoby już po wszystkim. Teraz zamierza zabić jego, by nie stał jej dłużej na drodze. Gdy jednak próbuje go chwycić, ciało Darwina zamienia się w oślizgłą papkę, nie ułatwiając jej zadania. Zostawia go więc, by skończyć ze śpiąca Lenore, ale Darwin okrąża ją i zmieniając kształt próbuje zatrzymać. Jednocześnie próbuje obudzić Lenore, a wiedząc, że coś kontroluje Monet, stara się jej nie skrzywdzić. Ona jednak nie jest tak delikatna i przebija się z nim przez dach, a hałas w końcu budzi ich śpiącą klientkę. Po chwili lotu, M zrzuca z siebie Darwina i zawraca, podczas gdy Cortex obserwuje ją z pobliskiego dachu.

 

Przyszłość. Kiedy Layla próbuje porozmawiać z Doomem, ten bredzi coś o ich pierwszym spotkaniu, kiedy była starsza, i próbuje sobie przypomnieć dwie wiadomości, jakie kazała mu sobie przekazać. Jamie i Ruby obserwują z boku, jak odgrywa wymuszoną uległość, by dać mu poczucie wyższości. W końcu Doom zaczyna opowiadać o swoim wynalazku, który pozwolił usunąć paradoks tworzenia niezliczonych alternatywnych rzeczywistości poprzez podróże w czasie i umożliwił realne zmienianie historii. Layla pyta, jak można je znaleźć i wykorzystać, on zaś odpowiada, że trzeba być cyborgiem i mieć tę technologię wbudowaną w ciało. Gdy wydaje się, że jednak nic z tego nie będzie, Doom zaczyna sobie przypominać drugą wiadomość, którą miał im przekazać. Jest to jedno słowo: "padnij". W tym momencie dach zostaje rozerwany przez Sentinels.

 

Sterowana przez Cortexa Monet zbliża się do zaskoczonej Lenore, by ją zabić, lecz nagle coś zakłóca łączność między nimi. To głos Siryn, która właśnie przybyła na miejsce. Chociaż twierdzi, że sama rozgryzła całą sprawę, tak naprawdę to Val zwróciła jej uwagę na dziwne zachowanie Monet tuż po starciu z kontrolującym umysły telepatą. Obie panie zaczynają walczyć, a to wyraźnie sprawia przyjemność Cortexowi, po chwili jednak rozdziela je eksplodujący tunel czasowy, z którego wylatują trzy przyszłościowe Sentinele. Kiedy atakują zarówno Terry, jak i Monet, Cortex wścieka się, że ktoś ingeruje w jego misję.

 

Przyszłość. Jamie jest zaskoczony nagłym zniknięciem Sentinels, które ich zaatakowały, ale Ruby zdaje się doskonale wiedzieć, co zaszło, i wygląda na zadowoloną. Po chwili przez dziurę w dachu wlatuje jakiś mężczyzna, którego obejmuje po przyjacielsku i dziękuje za pomoc. Postanawia też przedstawić Jamiemu ich wybawcę i cennego członka rebelii - Trevora Fitzroya.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #46 X-Factor vol. 3 #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.