Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #34

Uncanny X-Men #34

Uncanny X-Men #34

"War in the World of Darkness"

Postacie
Cytat

Iceman:"Now I know how Alice felt when she fell down that rabbit-hole. What is this place, anyway?"

Streszczenie

Szkoła Xaviera. X-Men naprawiają Cerebro, aby móc zlokalizować porwanego Professora X. Scott odsyła Icemana i Angela na odpoczynek. Widząc posuwającą się pracę, Jean postanawia wrócić do kampusu.

 

Metro College. W pokoju współlokatorka Jean, Carol, mówi jej, że Ted Roberts chciał się z nią skontaktować. Jean wychodzi do budki zadzwonić do niego. Przez telefon chłopak błaga Marvel Girl, aby sprowadziła X-Men, ponieważ on potrzebuje ich pomocy, po czym przerywa połączenie.

 

Godzinę później. Marvel Girl, Iceman i Angel docierają do Roberts Research Inc. Na miejscu czeka na nich Ted. Wyjaśnia im, że dwa dni temu jego brat Ralph odkrył stop super-cobaltu wytrzymalszy od każdej znanej substancji. Wczoraj jego laboratorium zostało zaatakowane przez władcę podziemia, Tyrannusa, który chciał poznać sekret stopu. Zabrał on Ralpha do podziemi. X-Men zastanawiają się nad sposobem dotarcia do siedziby Tyrannusa. Ted pokazuje im pojazd skonstruowany przez brata, który może poruszać się we wnętrzu Ziemi. Mutanci niezwłocznie wyruszają w pościg.

 

Trójka X-Men dociera do wnętrza Ziemi. Tam zostają zaatakowani przez Mole Mana i jego ludzi. Mutanci bez problemu radzą sobie z mieszkańcami podziemia. Widząc porażkę swoich podwładnych, Dr Right ucieka. X-Men ruszają w pościg za nim. W pewnym momencie zbliżają się do podziemnej rzeki, Letho. Pod wpływem jej oparów zapominają, kim są i co tu robią.

 

Siedziba Tyrannusa. Ralph kończy budować gigantycznego robota z nowego stopu. Władca podziemi chce użyć go do walki ze swoim wrogiem - Mole Manem. Roberts ostrzega go, że nie przeprowadził testów stopu. W duchu dodaje, iż sabotował pancerz, dodając do niego łatwo topiące się komponenty. Tyrannus każe wtrącić naukowca do lochu.

 

Wejście do Podziemi. Beast i Cyclops wyruszają na pomoc przyjaciołom. W tym samym czasie w swojej siedzibie Mole Man wmawia trójce X-Men, że są jego niewolnikami. Mają pomóc jego Diamentowemu Robotowi zniszczyć Tyrannusa i zapewnić mu władzę nad Podziemiem. Mutanci wyruszają wykonać jego rozkaz.

 

Tymczasem Beast i Cyclops odnajdują opuszczony pojazd X-Men. Okazuje się, że jest sprawny, więc na jego pokładzie ruszają w dalszą drogę. W tym samym czasie Diamentowy Robot atakuje siedzibę Tyrannusa. Jednak Cobaltowy Robot Romulusa bez problemu niszczy maszynę Mole Mana. Walkę obserwuje zadowolony tyran wraz z Ralphem. Nagle widzą jak Angel wykorzystuje błoto, aby oślepić robota. Maszyna spada w przepaść wypełnioną lawą. Tyrannus jest zaskoczony, że pancerz nie wytrzymał tej temperatury. Roberts korzysta z jego nieuwagi i atakuje, jednak straż Romulusa szybko go obezwładnia. Tyran nie ma czasu rozprawić się z naukowcem, ponieważ trójka X-Men wdziera się do jego siedziby i atakuje go. Po krótkiej chwili Romulus jest obezwładniony.

 

W tym samym czasie Beast i Cyclops docierają do siedziby Mole Mana. Zaskoczony bez swoich ludzi zostaje pojmany przez X-Men. Ci zabierają go do siedziby Tyrannusa. Na widok Scotta i Hanka pozostali mutanci odzyskują pamięć. Po krótkim namyśle uczniowie Xaviera decydują się zostawić Mole Mana i Romulusa nad brzegiem Letho. Tam tyrani zapomną o wszystkim. Mutanci bezpiecznie wracają na powierzchnię.

 

Korekta: Aruna

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.