Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #35

Uncanny X-Men #35

Uncanny X-Men #35

"Along came a Spider!"

Postacie
Cytat

Spider-Man:"Sorry pal! We may be related, for all I know still I don't feel like sticking around for a family feud!"

Streszczenie

Banshee przeszukuje góry Środkowej Europy w poszukiwaniu siedziby Factor Three. Używając ultradźwięków, odnajduje wejście do tunelu prowadzącego w głąb góry. Jednak wejście jest strzeżone przez mechanicznego pająka. Irlandczyk próbuje go zniszczyć, lecz robot trafia mutanta promieniem paraliżującym. W ostatniej chwili Banshee podrywa się do lotu i unika zderzenia z ziemią. Wraca do swojej kryjówki i próbuje przekazać X-Men informacje o bazie Factor Three. Gdy kończy, osuwa się nieprzytomny na podłogę. Chwilę później zostaje zabrany przez tajemnicze postacie.

 

Szkoła Xaviera. Młodzi mutanci odbierają wiadomość od Seana. Są zdziwieni, słysząc słowa: ”Strzeżcie się pająka”. Postanawiają zaczekać na dalsze informacje, aby dowiedzieć się, co miał na myśli.

 

Okolice rezydencji. Peter Parker spędza wakacje na łonie natury. Nagle dostrzega zbliżający się latający spodek. Chowa się w pobliskim budynku. Zauważa wychodzącego z jego wnętrza mechanicznego pająka i szybko zakłada swój kostium. Atakuje robota, próbując jednocześnie rozgryźć zasadę jego funkcjonowania.

 

Szkoła Xaviera. Cerebro zaczyna dawać sygnały obecności mutanta w pobliżu rezydencji. X-Men są przekonani, że Factor Three wysłało kogoś przeciwko nim. Niezwłocznie wyruszają to sprawdzić.

 

Tymczasem Spider-Man kontynuuje starcie z robotem. W trakcie walki zostaje zniszczona znaczna część budynku. Ostatecznie Parkerowi udaje się skierować promień mechanicznego pająka w niego samego. Siła wybuchu odrzuca go od szczątków robota i bohater traci przytomność. Gdy kilka minut później odzyskuje świadomość, widzi zbliżających się X-Men. Mutanci są przekonani, że to przed Peterem ostrzegał ich Banshee, więc atakują. Spider-Man bez problemu paraliżuje Angela, po czym wykorzystuje element zaskoczenia i powala Beasta.

 

Szkoła Xaviera. Jean przegląda notatki profesora. Znajduje notkę mówiącą o tym, jak umieścił kryształ umożliwiający X-Men połączenie się z Seanem poprzez Cerebro. Marvel Girl próbuje nawiązać kontakt z Banshee, lecz ten nie odpowiada. Jean udaje się jednak namierzyć Irlandczyka.

 

Okolice rezydencji. Mutantom udaje się otoczyć Spider-Mana, co wcale nie przybliża ich do zwycięstwa. Parker unika kolejnych ataków ze strony uczniów Xaviera. W końcu Cyclops trafia w pajęczynę Petera i ten wpada do pobliskiego jeziora. Wtedy Scott odbiera sygnał od Jean. Mówi ona przyjaciołom, że znalazła miejsce pobytu Seana. X-Men zostawiają osłupiałego Spider-Mana i odchodzą.

 

W rezydencji Jean informuje swoich towarzyszy, że Banshee znajduje się w paśmie górskim w Środkowej Europie. X-Men postanawiają natychmiast wyruszyć w drogę.

 

Korekta: Aruna

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.