Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The Sinister Spider-Man » Dark Reign: The Sinister Spider-Man #2

Dark Reign: The Sinister Spider-Man #2

Dark Reign: The Sinister Spider-Man #2

"We Need A Hero"

Postacie
Zapowiedź

Nazywam się Mac Gargan i całe miasto myśli, że jestem Spider-Manem. Kochają mnie, więc mogę robić to, co lubię: zmieniać życie J. Jonaha Jamesona w piekło, pożerac ludzi... Musiałem jednak wkurzyć tym paru superprzestępców, skoro sprzymierzyli się przeciwko mnie z szalonym naukowcem zwanym Redeemerem. Poza tym - kim, do cholery, jest Hippo?

Cytat

Spider-Man: "Enjoy your little moment in spotlight."

Streszczenie

W rezydencji Jamesona trwa śledztwo, które ma ustalić, kto jest odpowiedzialny za umieszczenie na łóżku martwej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że musiał zrobić to ktoś posiadający nadludzkie moce.

Mac Gargan umawia się z osobami z gangu Rolling Sevens. Venom podaje swoje fałszywe dane i płaci opryszkom, aby ci zrobili coś z gangiem Park Avenue Players. Po pewnym czasie Spider-Man dociera do siedziby PAP, informując ich, że pewna szajka ich sprzedała. Prowadzi to do rozpoczęcia wojny gangów

Brooklyn. Redeemer postanawia pomóc złoczyńcom, którzy zostali poszkodowani przez Gargana. Przeprowadza więc sesję terapeutyczną. Dowiaduje się, że Hippo był kiedyś hipopotamem, dopóki tajemniczy mężczyzna nie zrobił z niego pół-człowieka. Hippo uciekł z zoo i został złodziejem do czasu, aż Spider-Man nie odgryzł mu nogi. Podobna sytuacja miała miejsce z Wolfarmem i Eleven. Dementoid natomiast wynalazł maść, dzięki której został obdarowany specjalnymi mocami. Po dotknięciu kogoś reką powodował u tej osoby szaleństwo. Tylko jedna osoba się temu oparła, Venom, któremu udało się odgryźć Dementoidowi obie kończyny. Ostatni z pacjentów, Doctor Everything, który wszystko widzi, słyszy i może zrobić wszystko, sam usunął swoją rękę. Chciał poczuć ból, który pozwolił mu się zidentyfikować z ludźmi. Na szczęście dla wszystkich złoczyńców Redemer ma coś w zanadrzu. Podarowuje przestępcom specjalne protezy.

Avangers Tower. Jameson udaje się do Osborna z prośbą o pomoc. Potrzebuje bohatera, który mógłby powstrzymać wojnę gangów, a także być twarzą tej walki. Prosi więc o Ms. Marvel. Norman ma jednak inne zdanie na ten temat i postanawia przydzielić do tej roboty Spider-Mana.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Dark Reign: The Sinister Spider-Man #2 Dark Reign: The Sinister Spider-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.