Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #599

Amazing Spider-Man #599

Amazing Spider-Man #599

"American Son" - Part 5

Postacie
Zapowiedź

Starcie Spider-Mana z Iron Patriotem i jego Avengers postawi pewną osobę przed bardzo bolesnym wyborem. Tymczasem trwają przygotowania do ślubu, a tożsamość Petera poznaje osoba, którą ta informacja zmieni najbardziej.

Cytat

Harry do Normana: "I was never your son!"

Streszczenie

 

Trwa walka Iron Patriota z American Sonem. W międzyczasie Spider dochodzi do siebie, przypominając sobie, jak to kiedyś Harry wyjawił mu, iż jego ojciec chciałby mieć syna właśnie takiego jak Peter. Wówczas to Parker powiedział mu, że są braćmi i że Harry nigdy nie będzie sam. Tymczasem Norman zaczyna przeważać w walce. Kiedy ma już Harry’ego na ziemi, ten odpala potężny strzał, który wyrzuca jego ojca przez ścianę budynku na sam dół. W pokoju pozostaje jedynie Spider-Man i American Son. Temu pierwszemu maska już się całkowicie zdezintegrowała, więc Peter, płacząc, przeprasza przyjaciela. Harry jednak zamknął sensory widzenia w swym hełmie i każe Pająkowi po prostu trzymać się od niego z daleka.

 

W zwiąku z wydarzeniami na górze budynku na dole wywiązała się panika. Norah, korzystając z tej sytuacji, wymyka się, mając już wszystko, co potrzebne do napisania artykułu o Osbornie i jego synu.

 

Na zewnątrz do Normana przylatuje Menace, a po chwili także American Son. Znów zaczynają walczyć i w końcu ojciec potężnym ciosem rozwala hełm synowi. Gdy ma zadać kolejne uderzenie, do akcji wkracza Spider, który siecią odciąga Normana od Harry’ego. Wtedy to Menace uderza w niego gliderem i wyrzuca wysoko w górę. Choć Pająk już prawie nie ma swej pajęczyny, trafia jeszcze w Menace, przytwierdzając jej nogi do glidera. On sam spada z impetem na ziemię. Tymczasem Harry pozbawia Normana hełmu. Jego ojciec jest wykończony. Harry zastanawia się, czy go zabić. Spider ostatkiem sił przemawia mu do rozsądku i odciąga od tego kroku.

 

Do Petera, który leży poobijany w centrum medycznym uniwersytetu Kolumbia, przychodzi w odwiedziny ciotka May i Jameson Sr. Pete tłumaczy obrażenia wypadkiem na ulicy. Obok jego łóżka leży bukiet od Harry’ego.

 

Młody Osborn jest u doktora. Cały się trzęsie i poci. Wyjawia, iż brał pewne specyfiki, więc pani doktor przepisuje mu coś, by się z tym uporać.

 

Norah jest już w mieszkaniu i dzowni do Uricha, chwaląc się swymi osiągnięciami i przyszłym artykułem. Nagle zszokowana widzi na swym laptopie sceny bicia ochroniarza z Avengers Tower, któremu ukradła klucz, oraz siebie samą otwierającą pewne drzwi. W tle jakiś głos mówi, iż nigdy nie zapomina ludzi, którzy mieszają się w jego sprawy.

 

W swym biurze Norman przykłada ucho do brzucha Lily i nasłuchuje swego syna. Bardzo się cieszy ze swego przyszłego potomka.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #599 Amazing Spider-Man #599 Amazing Spider-Man #599

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.