Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #33

Uncanny X-Men #33

Uncanny X-Men #33

"Into the Crimson Cosmos!"

Postacie
Cytat

Iceman: "Temerity? I can't even spell like that Mr McCoy."

Streszczenie

Juggernaut przedziera się przez las w stronę lotniska. Zostaje ostrzelany przez żołnierzy ręczną wyrzutnią rakiet. Nie robi to na nim żadnego wrażenia. Uderza z całej siły w grunt, wywołując trzęsienie ziemi.

Szkoła Xaviera. Jean stara się telepatycznie zbadać umysł Professora X. Po chwili opowiada reszcie drużyny, co odczytała z umysłu ich mentora. Stulecia temu Ancient One dotarł do Świątyni Cyttoraka. Tam stoczył walkę z demonem, Xoraksem, który pilnował rubinu i uwięził go w klejnocie. X-Men postanawiają odnaleźć Ancient One i prosić go o pomoc. Drużyna wspólnymi siłami naprawia Cerebrę. Kiedy Cyclops uruchamia maszynę, w rezydencji pojawia się astralna projekcja Dr. Strange'a. Pyta on Scotta, dlaczego go przywołali. Jean opowiada mu o ostatnich wydarzeniach. Czarodziej mówi im, że wie, jak mogą pokonać Juggernauta. Wyjaśnia, iż muszą udać się do świątyni w Korei i odnaleźć klejnot pochodzący z Crimson Cosmos znajdującego się we wnętrzu Cyttoraka. Strange teleportuje Jean i Scotta do Azji, pozostali X-Men wyruszają zatrzymać Caina.

Korea Północna. Cyclops i Marvel Girl odnajdują wejście do świątyni. Wewnątrz znajdują kryształ spoczywający na ołtarzu. Nagle kamień powiększa się i pochłania Jean i Scotta.

Hrabstwo Westchester. Juggernaut zmierza w stronę lotniska. Trójka X-Men czeka na niego w hangarze. Kiedy Cain zjawia się tam, używają helikoptera jako broni. Marko bez trudu niszczy pojazd, po czym naciera na mutantów.

Crimson Cosmos. Scott i Jean stają naprzeciw Xoraksa. Marvel Girl używa telekinezy, aby ochronić siebie i Cyclopsa przed jego atakami. Następnie odpycha część pocisków w demona. Stwór znika, jednak znów pojawia się nacierając na X-Men z większą furią. Ataki mutantów nie odnoszą skutku. Nagle potwór zwija się z bólu. Okazuje się, że zraniło go tykanie zegarka Jean. Demon zaczyna się starzeć o setki lat w przeciągu paru sekund. Po chwili zostaje z niego garstka pyłu, z której wyłania się Cyttorak. Marvel Girl zabiera kryształ. Dwójka X-Men znajduje się z powrotem w szkole. Niezwłocznie wyruszają, aby pomóc przyjaciołom. Kiedy opuszczają rezydencję ktoś wchodzi do środka.

Lotnisko. Mutanci zwabiają Juggernauta do tunelu aerodynamicznego. Kiedy Cain wchodzi do środka, Beast uruchamia urządzenie. Marko zostaje wessany przez turbinę, jednak kolizja niszczy tylko maszynę, on wychodzi z niej nietknięty. Dla X-Men kończą się pomysły na zatrzymanie rozwścieczonego Juggernauta. W tym momencie pojawiają się Cyclops i Marvel Girl. Cain zauważa Cyttoraka w ich dłoniach. Niespodziewanie czuje, że słabnie. Atakuje nowoprzybyłych i wyrywa klejnot z rąk Scotta. W chwili, w której go dotyka dochodzi do eksplozji. Po rubinie i Juggernaucie nie ma śladu.

Szkoła Xaviera. Gdy X-Men wracają do rezydencji odkrywają, że ktoś porwał Professora X.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.