Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Fall of Gilead » Dark Tower: The Fall of Gilead #3

Dark Tower: The Fall of Gilead #3

Postacie
Zapowiedź

W Gilead nie jest spokojnie. A pośród tej zawieruchy Aileen - dziewczyna, która ponad wszystko chciała być rewolwerowcem. Zastanawia się, jak śmierć Corta i udział Rolanda w zabójstwie własnej matki wpłynie na jej uczucia... i na całe miasto.

Cytat

Cuthbert, po wybuchu Aileen: ">>Talking<<? I talked. She shouted. Will you ever understand women, Alain?"
Alain: "I don't even understand you."

Streszczenie

Cort kona. Vannay przyprowadza do nauczyciela jego uczniów. Cort zauważa brak Rolanda i zapytuje o niego. Vannay próbuje go uspokoić, ale mężczyzna nie daje się zbyć. I uważa, że jeśli Roland naprawdę zostanie uznany winnym, to Gilead nie ma racji bytu.

Daleko od miasta Steven i Chris radzą, co dalej uczynić. Nie chcą zostawić ciała Roberta na pożarcie powolnym mutantom, albo do wykorzystania Martenowi. Bo rewolwerowcy nie mają wątpliwości, kto nauczył mutanty zatruwać strzałki.

Aileen jest zszokowana widokiem wuja. Tuli się do jego zakrwawionej piersi i błaga, rozkazuje, by nie umierał. Cort nie ma złudzeń i chce, by dziewczyna wiedziała, że w jego oczach zasługuje na bycie rewolwerowcem. Aileen jest gotowa wyrzec się tego marzenia, jeśli to uzdrowi Corta, ale mężczyzna nie chce tego słuchać. Obiecuje, że będzie żył poprzez nauki, jakie jej udzielał, i kiedy w końcu Aileen przestrzeli czarne serce tego, kto go tak urządził, to tak jakby jego palec pociągnął za spust. Z tymi słowami na ustach, Cort umiera.

Podczas, gdy Alain kładzie na oczach nauczyciela monety na ostatnią przeprawę, Cuthbert próbuje uspokoić rozhisteryzowaną dziewczynę. Aileen zdaje sobie sprawę z tego, że wydziera się bez powodu, ale to jej nie przeszkadza. Poirytowana niezdarnymi próbami chłopców na załagodzenie sytuacji wychodzi.

Sheemie i jego muł odpoczywają w gąszczu jednego z parków w Gilead. Chłopiec postanawia poczekać z poszukiwaniami do zmroku, niepomny że za nim czają się powolne mutanty.

W swoim pokoju Aileen rozważa słowa wuja. Wie, że nawet najbardziej otwarci mężczyźni zawsze będą patrzeć na nią przez pryzmat jej kobiecości, co uniemożliwi jej spełnienie życzenia wuja. Dlatego postanawia przebrać się za chłopaka. Obwiązuje pierś bandażem, obcina włosy i przyodziewa luźny strój. Z lustra spogląda na nią nowa osoba.

Na zewnątrz Bert i Alain rozmawiają o dziewczynie. Cuthbert uważa, że teraz, kiedy Cort nie żyje, opiekunem Aileen zostaje Steven, co czyni z niej i Rolanda niemal przyrodnie rodzeństwo. Nie będą mogli więc być razem. Bert chce się poświęcić i ożenić się z nią, byle tylko zapewnić jej bezpieczeństwo.

Nagle kruki wzbijają się w powietrze, a uszu chłopców dochodzi znajomy krzyk. Z rewolwerami w dłoni biegną w kierunku Sheemiego na czas, by uratować go przed powolnymi mutantami. Chłopcy cieszą się ze spotkania, ale Alain już zastanawia się, jak i dlaczego monstra przedostały się kanałem ściekowym do miasta.

Chwilę później, w zamkowej sali, chłopcy obserwują, jak wygłodniały Sheemie pałaszuje, aż mu się uszy trzęsą. Odnajdują ich Steven i Chris. Proszą o rozmowę na osobności z Cuthbertem. Alain, a nawet Sheemie, z miejsca rozumieją, co to oznacza, ale Bert jest zbyt zajęty dowcipkowaniem. Dlatego widok zwłok jego ojca jest dla niego kompletnym zaskoczeniem. Chłopak pada na kolana, ściskając dłoń taty i rozumiejąc wreszcie, co Aileen czuła oglądając śmierć wuja.

Tej nocy, Vannay w samotności oporządza zwłoki przyjaciela. Pracę nad Cortem przerywa pukanie. Mężczyzna w mundurze pałacowej straży ma dla Vannaya wiadomość. Jest nią ołów prosto w serce.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Fall of Gilead #3 Dark Tower: The Fall of Gilead #3 Dark Tower: The Fall of Gilead #3 Dark Tower: The Fall of Gilead #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.