Avalon » Serie komiksowe » The Stand: American Nightmares » The Stand: American Nightmares #4

The Stand: American Nightmares #4

Postacie
Zapowiedź

Ci, którzy przetrwali zarazę zaczynają łączyć siły. Stu Redman i Glen Bateman porównują swoje historie. Tymczasem Randall Flagg rekrutuje pierwszego żółnierza do armii, z którą potem zapanuje nad światem - Lloyda Henreida. Ale czy głodujący więzień przyjmie taką ofertę? Nawet kosztem własnej duszy?

Cytat

Lloyd: "Mister, I'm awfully hungry..."
Flagg: "Sure you are. A rat isn't a thing to eat. Neither is that fine fellow in the next cell."

Streszczenie

Nie wszyscy ocalali z epidemii supergrypy długo cieszyli się swoją odpornością na szczep zarazy. Druga fala zgonów wynikających z zaniechania, nieuwagi, czy głupoty, przetoczyła się po świecie.

W więzieniu w Arizonie Lloyd Henreid ostatni raz jadł 8 dni temu. Jeśli nie liczyć szczura i karalucha, które udało mu się upolować. Woda z sedesu służąca mu za jedyne źródło wody powoli się kończy. Mężczyzna zaczyna mieć omamy, wyobrażając sobie klucz do celi, który by dostał za dobre sprawowanie. Klucz, który teraz jest poza jego zasięgiem.

W New Hampshire Stu Redman i Glen Bateman spędzają czas na rozmowie przy schłodzonym w strumieniu piwie. Glen przedstawia swoją teorię o tym, że jak tylko ludzkość zacznie się za bardzo panoszyć, jakaś plaga pokazuje jej, gdzie jest jej miejsce. Następnie rozmowa schodzi na temat koszmarów. Starszy mężczyzna przyznaje, że śni mu się apokaliptyczna wizja człowieka, który napawa go mrożącym do szpiku lękiem. Zawsze budzi się wtedy z krzykiem. Stu uważa, że jest to podświadome odreagowanie traumy. Tej nocy, leżąc na kanapie w domu Batemana, śni mu się podobny koszmar. Z którego Stu też budzi się z niemym krzykiem.

W Ogunquit Harold maluje na dachu informację o trasie planowanej przez niego i Fran wędrówki. Następnie oboje idą coś zjeść i godzinami słuchają winyli na zasilanym bateriami adapterze.

Arizona. Randall Flagg przemierza korytarze więzienia, nawołując. Lloyd jest przerażony, ale kiedy głos zaczyna się oddalać, krzyczy. Flagg staje przed jego celą. Najpierw nabija się z nieszczęścia Lloyda, a potem pokazuje mu klucz, który znikąd pojawia się w jego ręce. Obiecuje, że go wypuści, jeśli mężczyzna obieca stać się jego prawą ręką. Po chwili wahania Lloyd zgadza się, niepomny, że właśnie mógł podpisać kontrakt z diabłem. Mężczyźni podają sobie ręce, by przypieczętować umowę. Flagg zdobył pierwszego żołnierza w swej armii.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: American Nightmares #4 The Stand: American Nightmares #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.