Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #32

Uncanny X-Men #32

Uncanny X-Men #32

"Beware the Juggernaut, my son"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "The Juggernaut! But he was turned over to the authorities! He can't be here, he can't!"
Iceman: "If he isn't then, that sure the ugliest-looking mirage I ever have!"

Streszczenie

Coffee a Go-Go. Przyjaciele urządzają Icemanowi przyjęcie z okazji 18 urodzin. Bobby dziękuje swojej dziewczynie za tort, ta proponuje, aby zatańczyli. Wkrótce na przyjęciu pojawia się Warren i przedstawia dla zebranych Candy Southern. Przyjęcie Icemana zostaje przerwane przez pojawienie się kilku motocyklistów. Okazuje się, że dziewczyna Bobby'ego rzuciła ich przywódcę. W ciągu kilku chwil X-Men rozprawiają się z nimi, nie zdradzając się ze swoimi umiejętnościami. Po skończonej bójce przyjaciele decydują się na powrót do rezydencji. Warren odprowadza Candy. Kiedy odchodzi spod jej domu, zdaje sobie sprawę, że zależy mu na niej być może bardziej, niż na Jean.

Szkoła Xaviera. Professor X schodzi do podziemi gdzie w jego prywatnym laboratorium w stanie śpiączki znajduje się Juggernaut. Mentor X-Men skończył budować urządzenie, dzięki któremu będzie mógł pozbawić Caina jego mocy. Jednak, kiedy uruchamia maszynę dochodzi do eksplozji, w wyniku której Marko odzyskuje przytomność. Widzi swojego brata leżącego na podłodze. Po chwili orientuje się, że posiada jego psioniczne moce. Postanawia poczekać w rezydencji na powrót uczniów Charlesa, aby zemścić się za swoją porażkę.

Angel czuje się nieswojo wchodząc do pustej szkoły. Przeszukuje pomieszczenia w poszukiwaniu Professora X. Nagle zostaje zaatakowany. Okazuje się, że to Beast wziął go za włamywacza. Na miejscu zjawia się reszta drużyny. Nieobecność Xaviera niepokoi ich. Cyclops postanawia sprawdzić jego laboratorium. Kiedy X-Men wchodzą na schody, te zmieniają się w rampę. Warren decyduje się polecieć przodem. Juggernaut powala go jednym ciosem. Reszta drużyny natychmiast go atakuje. Nie są jednak w stanie nawet zbliżyć się do niego. Widząc znokautowanych jednym atakiem Caina Beasta i Icemana, Scott każe Jean uciekać. Jednak Juggernaut nie zamierza na to pozwolić. Uderza w ziemię i sama siła dźwięku wystarczy, aby powalić Cyclopsa i Marvel Girl. Marko postanawia zniszczyć rezydencję. Nagle słyszy obcy głos w swojej głowie. Mówi mu on, że to Factor Three uwolniło go i podają mu położenie swojej bazy w Europie. Proponują mu przymierze. Juggernaut postanawia skorzystać z oferty.

Później. X-Men odzyskują przytomność. W ruinach laboratorium znajdują nieprzytomnego Xaviera. Niestety nie wiedzą, w jaki sposób mogli by go obudzić. Postanawiają ruszyć w pościg za Cainem i zatrzymać go raz na zawsze.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.