Avalon » Serie komiksowe » Punisher vol. 2 » Punisher vol. 2 #7

Punisher vol. 2 #7

Punisher vol. 2 #7

"Dead End" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Przy pomocy pradawnego i demonicznego zła, które skaziło jego duszę, Hood przywołał grupę od dawna martwych złoczyńców mających osobiste porachunki z Punisherem. Tymczasem Frank Castle zastanawia się nad diaboliczną propozycją, która może być jego ostatnią szansą na odkupienie.

Cytat

Micro do Mirage: "It’s not the 80’s, Mirage. Everyone uses computers now. The nerds won."

Streszczenie

Frank wchodzi do konfesjonału, aby wyznać swoje grzechy. Ksiądz pyta, co skłoniło go do przyjścia do spowiedzi. Grzeszył tyle razy i nic nie robił - co się zmieniło? Castle przyszedł po pomoc - chce, aby ktoś powstrzymał go przed największą błędem w życiu. Diabeł proponuje mu ofertę, o której Frank wie, że jest zła. Jego żona i dzieci mogą powrócić do żywych. Ksiądz odpiera, że pojednanie z rodziną jest darem i może to nie diabeł złożył tę propozycję, tylko przyjaciel. Okazuje się, że nie rozmawia ze sługą bożym, ale z Hoodem. Bohater ze wściekłością rozbija drzwi konfesjonału. Na zewnątrz okazuje się, że nie jest w kościele, tylko w swoim domu. Tutaj wita go Maria, która spokojnie czyta książkę. Frank pada na kolana ze łzami w oczach. Nie może uwierzyć w to, co widzi. Całuje żonę, a kiedy jego nastoletnie już dzieci wchodzą do pokoju, rzuca się na nie i przytula je. Córka chce mu przedstawić kogoś specjalnego. Do pokoju wchodzi The Hood, który od razu zostaje złapany za fraki. Frank każe mu nie zbliżać się do dzieci. Ten odpiera, że nie może im nic zrobić, póki Castle nie pozwoli mu ich sprowadzić. W tym momencie jego rodzina zmienia się w rozkładające się trupy, które narzekają na dotkliwe zimno. Iluzja się rozwiewa i przechodzi w następną. Teraz Hood i Punisher stoją w mrocznym zaułku, który aż tonie w martwych ciałach. Parker wmawia Punisherowi, że bez miłości jego bliskich nic nie było w stanie już zablokować jego chorej psychiki. Śmierć jest jego przyszłością. Musi karmić swojego potwora - niedługo zacznie wymyślać nowe zbrodnie, które muszą być ukarane. Później będzie już zabijał tylko dlatego, że będzie tego potrzebował.

W tym momencie Castle zostaje obudzony przez Henry'ego. Wszystko było tylko snem. Zgodnie z rozkazem młody człowiek nie pozwala Frankowi spać więcej niż godzinę. Na dziś nie ma nic związanego z Oscorpem. Przez ich działania w zeszłym tygodniu Norman stał się ostrożny. Chłopak znalazł za to przemyt narkotyków. Frank odrzuca ten pomysł - chce czegoś krwawego. To wywołuje komentarz Henry'ego - chętnie zorganizuje Punisherowi kilka spraw, w których nie będzie konieczne zabijanie. To spotyka bardzo agresywną i brutalną reakcję bohatera. Dzieciak wiedział, na co się pisał - albo da mu jakieś zadanie, albo może spadać. Informatyk, pozostawiony sam w pokoju, wyładowuje swoją złość, niszcząc monitor przy pomocy krzesła.

W swojej kryjówce złoczyńcy czekają na akcję. Hi-Jacker naprawia swój czołg. Inni grają w karty, a Micro i Megatak siedzą przy komputerze. Ten drugi jest pod wrażeniem tego, jaki postęp technologiczny nastąpił, kiedy był martwy. Microchip jest wyraźnie zadowolony, że znalazł sobie nową zabawkę - żywy program komputerowy, który może dowolnie zmieniać. Szukają razem śladów Henry'ego. Plan jest taki, aby dostać Franka poprzez jego informatyka. Przy kartach pozostali faceci śmieją się z kujonów. Przy okazji Mirage stwierdza, że to jego drużyna i tylko on może tutaj puszczać żarty. Nie podoba się to Titanii i Lethie, które właśnie weszły. Kilkoma tekstami prowokują go, po czym Davida prezentuje swoje nowe psychiczne moce. Wmawia Mirage'owi, że jest miłością jego życia. Zmusza go, aby klęknął i wylizał jej buty. Kiedy Mind-Wave zaczyna się buntować, Letha hipnotyzuje Cyclone'a, który atakuje niepokornego złoczyńcę. Kobieta apeluje do pozostałych, aby wzięli się w garść. Mają teraz ogromną moc. Będą mogli się zemścić, ale najpierw muszą zabić jednego człowieka.

W tym czasie Basilisk i Death Adder w ruinach the Bar With No Name torturują swoje ofiary. To tutaj doszło do masakry, w której zginęła większość złoczyńców wskrzeszonych przez Hooda. Basilisk nic sobie nie robi z pogróżek Bridge'a. Przypomina mu, że S.H.I.E.L.D. już nie ma i nikt już się nim nie interesuje. Według jego akt poświęcił większość życia na łapanie zabójców. Szczególnie długo zajmował się sprawą Punishera. Raz nawet go złapał. Teraz oni będą chcieli skorzystać z jego umiejętności. Jeśli tego nie zrobi, Death Adder zabije jego pasierba, tak jak zrobił to z jego żoną. Zrezygnowany agent zgadza się współpracować.

W nocy po dachach miasta przemieszcza się mściciel, który nazywa się Wraith. Kiedyś był policjantem, ale porzucił to. Nie pozwoli, aby miasto go skorumpowało - sam je oczyści. Nie dane mu będzie jednak tego dokonać, ponieważ pada przebity strzałą. To Punisher korzysta ze sprzętu Hawkeye'a. Wraith był zabójcą policjantów, według dokumentów powinien od dawna leżeć w ziemi zabity przez niejakiego Scourge'a. Henry początkowo myślał, że to jakiś sobowtór, ale badania DNA potwierdzają, że to oryginał. Mają pewne informacje o kilku innych przestępcach z nim powiązanych, którzy ostatnio pojawili się w okolicy. Jednym z nich jest Human-Fly, który odwiedza dziewczynę. Rozmawia z nią i zajada kanapkę. Po chwili okazuje się, że mówi do trupa. Dopiero po chwili dociera do niego, co zrobił - kanapka, którą jadł, zawierała jej mięso. Na korytarzu czekają żołnierze Hooda, którzy są zaniepokojeni, że złoczyńca siedzi tam tak długo. Wpadają do środka, a wściekły psychopata morduje ich. Teraz czuje, że jest gotowy zemścić się na Spider-Manie. Najpierw jednak będzie musiał poradzić sobie z Punisherem, który właśnie się pojawił.

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher vol. 2 #7 Punisher vol. 2 #7 Punisher vol. 2 #7 Punisher vol. 2 #7 Punisher vol. 2 #7 Punisher vol. 2 #7 Punisher vol. 2 #7 Punisher vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.