Avalon » Serie komiksowe » Ultimatum: Fantastic Four Requiem » Ultimatum: Fantastic Four Requiem

Ultimatum: Fantastic Four Requiem

Postacie
Zapowiedź

W epilogu do Ultimate Fantastic Four dowiemy się, co się działo z Johnnym Stormem podczas Ultimatum i jakie będą dalsze losy czwórki bohaterów.

Cytat

Reed: "Victor started this whole "Ultimatum" thing on purpose. He wanted a new World War and the Scarlet Witch was his Franz Ferdinand."
Ben: "I'm assuming you're not talking about the band."
Reed: "There's a band called "The Scarlet Witch"?"

Streszczenie

Osiemnaście godzin temu. Johnny Storm robi sobie śniadanie, kiedy jego ojciec pyta go, gdzie był wczoraj, ponieważ Janet Pym prosiła o jego pomoc w badaniach naukowych. Chłopak mówi, że był wczoraj zajęty [randką z Britney Amber Fox, walką z Vulturem i spotkaniem ze Spider-Woman w Ultimate Spider-Manie #129], a poza tym, w przeciwieństwie do swojej siostry, nie chce być naukowcem. Doktor Storm stwierdza, że jego syn musi wreszcie zdecydować, co chce robić w życiu, i on chciałby mu w tym pomóc, ale nie wie jak. Johnny odpowiada, że najlepiej by było, jakby po prostu zostawił go w spokoju. Nagle w budynek uderza ogromna fala. Chłopak próbuje pomóc swojemu ojcu, ale traci przytomność.

Piętnaście godzin temu. Johnny budzi się gdzieś na ulicach zniszczonego Nowego Jorku. Widząc, co się stało, leci na Liberty Island, skąd obserwuje, że całe miasto tak wygląda. Nagle Statua Wolności chwyta go i połyka. Storm trafia do Mrocznego Wymiaru, gdzie czekają na niego Dormammu i jego demony.

Jedenaście godzin temu. Dormammu mówi, że dzisiejszy dzień jest dla niego niezwykle szczęśliwy. Ziemia umiera, dzięki czemu on może się wydostać z Mrocznego Wymiaru i udać się na nią, a na dodatek w jego ręce wpadł Johnny, który mu w tym pomoże. Storm stwierdza, że nie rozumie, na co demon odpowiada, że w chłopaku drzemie znacznie większy potencjał, niż mu się wydaje. Ma ogromną moc, a Dormammu zamierza wykorzystać ją do zniszczenia jedynej osoby, która może go odesłać do Mrocznego Wymiaru.

Budynek Baxtera. Sue ulepsza Fantastyczny Pojazd przed wyprawą do Mrocznego Wymiaru. Arthur Molekevic pomaga jej w tym, a zapytany przez nią, dlaczego to robi, mówi, że brakowało mu wspólnej pracy z innymi od czasu, kiedy został wyrzucony z Budynku Baxtera. Sue mówi, że powinien w takim razie zostać – jej ojciec chciałby tego i wybaczyłby mu dawne winy po tym, jak Molekevic pomógł jego rodzinie. Monitorujący sygnał emitowany przez nanoboty w ciele Johnny’ego Ben mówi, że źródło zmieniło swoje położenie i obecnie znajduje się w Soho. Grimm i Storm natychmiast ruszają chłopakowi na pomoc. Po drodze Sue zauważa, że Ben jest świetnym pilotem, na co on stwierdza, że generał Ross zaproponował mu pracę w takim charakterze, ale nie zgodził się, ponieważ uważa, że nie ma wystarczającej dyscypliny, aby wstąpić do armii, i nie chce opuszczać grupy. Storm mówi, że na pewno by tam sobie poradził, a Fantastyczna Czwórka póki co nie istnieje. Pojazd dociera do domu Doctora Strange'a, który właśnie ginie z rąk Dormammu. Demon tryumfuje, ale Sue i Ben nie zamierzają mu ułatwiać podboju ziemi. Grimm atakuje oddziały przybysza, a Storm rusza na pomoc bratu. Dormammu uderza w nią falą ognia, ale dziewczyna osłania się polem siłowym, a następnie staje się niewidzialna. Demon nie rozumie, co się stało, a po chwili słyszy głos Sue, która mówi, że Reed nie wierzy w magię i uważa ją za zwykłą dziedzinę naukową, której nikt jeszcze nie rozgryzł. Storm niekoniecznie się z nim zgadza, ale w przypadku Dormammu jest nawet do tego skłonna, ponieważ nie może on się obejść bez płomieni jej brata. Dziewczyna stwierdza, że ogień potrzebuje tlenu, po czym otacza jego głowę polem siłowym i każe Johnny’emu rozpalić się najmocniej, jak może. Demon przeciąża się i zmienia w człowieka. Chwyta leżący miecz i atakuje Stormów, ale Ben chwyta go za głowę i każe mu się uspokoić, ponieważ ma już dosyć śmierci i chce wrócić do domu. W Budynku Baxtera grupa spotyka Reeda, ale Sue nie chce z nim rozmawiać.

Teraz. Johnny mówi, że kiedy ostatni raz rozmawiali, powiedział ojcu, żeby zostawił go w spokoju, a chwilę później już nie żył. Chłopak dodaje, że on również by zginął, ale doktor Storm odepchnął go na bok, co uratowało mu życie. Sue mówi, że nie może się winić za to, co się stało, a brat dziękuje jej, że ona również go ocaliła.

Laboratorium. Reed mówi Benowi, że poprzedniego dnia przebywał w towarzystwie Victora van Damme’a i okazało się, że wojna Magneto z ludzkością to jego sprawka, więc jest on współwinny śmierci tych wszystkich ludzi, a ponieważ to Richards go stworzył, on również jest odpowiedzialny. Reed twierdzi, że w końcu będzie musiał coś zrobić z Doomem, ponieważ przejżał miliony innych rzeczywistości i we wszystkich doprowadza on do jakichś katastrof, jak wybicie całej rasy lub zniewolenie ludzkości. Problem polega na tym, że jedyny sposób na pokonanie Victora to jego zabicie, a do tego Richards nie może się zmusić, więc czuje się zupełnie bezradny. Ben mówi, że nie ma w tym nic złego.

Osiem dni później. Ben udaje się do zamku van Damme’ów w Latverii. Wchodzi do środka, a kilka minut później wychodzi, smutny. Następnie wraca do Nowego Jorku i dołącza do pozostałych na pogrzebie Franklina Storma. Po zakończeniu uroczystości Fantastyczna Czwórka stoi razem w milczeniu, które wreszcie przerywa Johnny. Mówi, że nie chce po tym wszystkim mieszkać w Budynku Baxtera i postanawia spróbować czegoś innego. Sue pyta się Reeda, czy uratował świat po tym, jak ją zostawił. On odpowiada, że tak, ale dla niego najważniejszy jest ich związek, po czym wyciąga pierścionek zaręczynowy, który wcześniej pokazał dziewczynie [Ultimatum #1]. Sue go nie przyjmuje, mówiąc, że kiedy miał do wyboru ocalenie jej i ocalenie świata, wybrał to pierwsze. Richards dziękuje Benowi, że dźwigał na swoich barkach odpowiedzialność za Fantastyczną Czwórkę w ciągu ostatnich dni. Grimm odpowiada, że to go zmęczyło.

Helicarrier S.H.I.E.L.D. Ben przychodzi do generała Rossa i pyta go, czy jego oferta jest wciąż aktualna. Żołnierz pyta, czy Grimm czuje się na siłach, aby podjąć to wyzwanie, na co ten mówi, że tak.

Paryż. W restauracji Johnny zamawia kolejnego drinka. Barmanka pyta go, czy jest członkiem Fantastycznej Czwórki. Storm odpowiada, że nie, ale często go z nim mylą. Dziewczyna mówi, że wygląda znajomo, i zastanawia się, kim jest. Johnny stwierdza, że to bardzo dobre pytanie.

Budynek Baxtera. Mary Storm mówi Sue, że po śmierci Franklina ktoś będzie musiał zarządzać tym miejscem. Dziewczyna uważa, że jej matka się będzie do tego nadawać, ale ona nie miała siebie na myśli. Mówi, że doktor Storm stworzył Budynek Baxtera, aby zmienić świat, a potem wychował Sue, aby to ona go zmieniła.

Dom Richardsów w Queens. Gary otwiera drzwi i widzi stojącego za progiem Reeda, który mówi mu, że poszukuje miejsca, w którym mógłby się zatrzymać.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.