Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #15

Captain Britain and MI: 13 #15

Captain Britain and MI: 13 #15

"Vampire State" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Pozostałości MI13 stają do ostatecznego starcia z Draculą. Jaką rolę odegra w nim Doctor Doom i tajemniczna Gloriana?

Cytat

Pete Wisdom: "You see, everyone's been treating this like it's a game of chess. But you only play honourable games if you don't care about the pieces. If lives and nations are at stake, one cheats."

Streszczenie

Flota Draculi. Wampir niepokoi się obecnością Gloriany na jego statku i podejrzewa, że to podstęp Doctora Dooma. Baron Blood potwierdza jego obawy, kiedy wyczuwa, że kobieta swoim pojawieniem się zaczęła wywoływać nieposłuszeństwo wśród armii Tepesa. Dracula chce zabić intruza, ale powstrzymuje go Kapitan Britain, który uderza i każe zostawić jego żonę. Zaraz za nim do pomieszczenia wpada Lilith, która strzela w Briana wiązką magicznej energii.

Hrabstwo Kent. Pete Wisdom mówi Tarze, którą zaprosił na piknik, że uwielbia magiczne sztuczki i właśnie jest w trakcie przeprowadzania jednej z nich. Uznał, że stąd będzie dobrze widać, czy mu ona wyjdzie, a kobieta będzie mogła zobaczyć, jak jej zabita przez wampiry [Captain Britain and MI-13 #11] przyjaciółka zostanie pomszczona. Pete opowiada, że Dracula traktował tę wojnę jak grę, ale ponieważ stawką była Wielka Brytania, on musiał oszukiwać, aby wygrać. Dlatego skontaktował się z Dianą Hetherington, która przygotowała duplikat czaski Quincy'ego Harkera i ukryła oryginał. Aby Tepes nie dowiedział się zawczasu, że wampiry wciąż nie mają wstępu na wyspę, Wisdom posłużył się Ploktą i nie dopuścił do wysłania zwiadowców. Teraz, armia Draculi w całości wkroczy do Anglii nie wiedząc, że to zabije ich wszystkich, ponieważ nie zostali tu zaproszeni, z wyjątkiem Yusufa Hussaina.

Flota. Lilith mówi Kapitanowi, że zna zaklęcia Merlina, które go przywróciły do życia, więc wie, jak go pokonać. Brian wyprowadza ją z błędu przebijając się przez jej magiczną tarczę i trafiając pięścią. Dracula zauważa, że jego wampiry po wkroczeniu strefę powietrzną Wielkiej Brytanii zaczynają się spalać, więc każe im opuścić statek. Następnie rozkazuje Lilith, aby przestała walczyć z Braddockiem i Meggan, ponieważ jeżeli zginie, bez jej magicznej ochrony resztki armii wampirów zginą. Matka demonów otwiera portal i teleportuje wszystkich ocalałych z powrotem na Księżyc.

Kent. Wisdom widzi eksplozję statku Draculi i rozkazuje swoim ludziom udać się w miejsce wskazane przez Spitfire. Każe zabić wszystkich, którzy pozostali przy Tepesu, bo ci, którzy zostali wcieleni do jego armii siłą, już uciekli. Następnie mówi Tarze, że jej zemsta się dokonała i otwiera szampana.

Księżyc. Dracula jest zrozpaczony, że Wisdom go przechytrzył i nakazuje przygotować się do obrony. Przez niezamknięty przez Lilith portal przelatują Kapitan Britain i Gloriana, którzy atakują demona. Zaraz potem do walki dołączają Spitfire, Dark Angel, Digitek, Tangerine, Death's Head i oddziały S.A.S. Tymczasem w zamku Draculi przez portal przechodzą Union Jack i Blade, których zadaniem jest zniszczenie zapasów powietrza i trumien wampirów. Woda święcona w postaci mgły eliminuje strażników, a chwilę później pojawia się Baron Blood, który prosi Joego, aby pozwolił mu wrócić ze sobą, ponieważ przyłączył się do Tepesa tylko dlatego, że chciał znów być z matką. Nagle Blade zabija Kennetha mieczem, a kiedy Chapman krzyczy do niego, że to był syn Spitfire, Eric kontaktuje się z Jacqueline i melduje jej, że spełnił jej prośbę. Union Jack wraca na ziemię przez portal mówiąc, że się mylił, a Blade i Spitfire pasują do siebie.

Na zewnątrz Lilith coraz gorzej radzi sobie z Brianem i Meggan, a Dracula, zdając sobie sprawę, że jego armia wkrótce zostanie całkowicie zniszczona, decyduje się na ucieczkę. Drogę do jego statku zastępują mu Black Knight i Excalibur, którzy wyzywają go na pojedynek na miecze. Tepes dobywa swojej broni i po chwili poważnie rani Dane'a. Następnie zwraca się do Faizy i mówi jej, że nawet z pomocą Excalibura nie ma z nim szans, więc oferuje, że daruje jej życie, jeżeli pozwoli mu odejść. Hussain odpowiada, że zna nienawiść Draculi do muzułman i wie, że nie dotrzymałby słowa. Wampir atakuje ją, ale Excalibur przebija go mieczem. Faiza szybko leczy Black Knighta, korzystając ze swoich zdolności i odkrywa, że jego serce nie jest już z kamienia. Dane stwierdza, że to oznacza, iż musi znów zacząć traktować życie poważnie, a dziewczyna przerywa mu pocałunkiem.

Tymczasem oddziały S.A.S. i towarzyszący im superbohaterowie zabijają ostatnie wampiry, a Kapitan Britain ostatecznie pokonuje Lilith. Następnie zwraca się do swojej długo zaginionej żony i mówi jej, że się zmieniła. Meggan odpowiada, że przy życiu trzymała ją nadzieja, że Brian za to się nie zmienił.

Później. Kapitan znajduje Yusufa Hussaina wśród resztek floty Draculi i mówi mu, że jego żona żyje. Doktor boi się do niej wracać jako wampir i obawia się, że więcej nie zobaczy swojej rodziny. Brian odpowiada, że nie ma innego wyjścia i po prostu będzie musiał sobie poradzić z nową sytuacją jak to leży w brytyjskim zwyczaju, a zwłaszcza Faiza z pewnością mu w tym pomoże. Yusuf przyznaje mu rację i obaj wracają na Ziemię.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #15 Captain Britain and MI: 13 #15 Captain Britain and MI: 13 #15 Captain Britain and MI: 13 #15 Captain Britain and MI: 13 #15 Captain Britain and MI: 13 #15 Captain Britain and MI: 13 #15 Captain Britain and MI: 13 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.