Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #131

Incredible Hercules #131

Incredible Hercules #131

"The Harrowing"

Postacie
Zapowiedź

Razem walczyli z oszalałymi bogami, stawili czoła Eternalom, pokonali Skrulle i Amazonki, starli się z Dark oraz Mighty Avengers, a nawet poszli do piekła i powrócili stamtąd. Wszystko razem. Więc co musiałoby się stać, żeby po tych wszystkich wspólnych przygodach duet Hercules oraz Amadeus Cho się rozpadł? Co takiego się wydarzy w tym numerze, że doprowadzi to do zakończenia tej pięknej przyjaźni? A miesiąc później nastąpią poważne zmiany w tym tytule - dosłownie i w przenośni.

Cytat

Cho do Herculesa: "You're not my friend. You're a god. Quit blubbering and act like one."

Streszczenie

Nowy Jork, Avengers Mansion. Zapłakana Hebe dobija się do bram opuszczonej, byłej siedziby Mścicieli. Słyszała, że jej mąż ponownie należy do Avengers i chce się z nim spotkać za wszelką cenę. Jednak nikt jej nie odpowiada, więc odchodzi, nie wiedząc, że była obserwowana przez ukrytą kamerę.

Kamera przekazywała obraz do laboratorium Pyma. A dokładniej do jego kieszonkowego wymiaru, nowej siedziby Mighty Avengers. Jocasta szybko poinformowała Pyma o tym incydencie, lecz ten nie zawierzył, że kobieta, która dobijała się do bram Avengers Mansion to Hebe, grecka bogini, i kazał ją zignorować.

W tym samym czasie, w najmroczniejszych czeluściach Tartaru. Hercules toczył zawzięty pojedynek ze swoim złym sobowtórem. Ludzką powłoką, którą pozostawił po sobie w Hadesie w czasie swojego zmartwychwstania. Walka była wyjątkowo brutalna, gwałtowna, ale i wyrównana, a do złego Herculesa nie przemawiały żadne argumenty. Tymczasem Pluto zmusza Zeusa do patrzenia na cierpienia jego syna. Pan Śmierci czuje się oszukany przez boga piorunów i dusił to w sobie przez tysiące lat. Uważa, że po Tytanomachii nabrano go, ofiarowując podziemia we władanie. Według niego mają się one nijak do oceanów i przestworzy. Pluto chce teraz władzy Zeusa i tak czy inaczej zmusi go do napicia się z rzeki zapomnienia, Lete.

Pola Elizejskie. Cho stanął ze łzami w oczach naprzeciw swoich rodziców i po krótkiej chwili rzucił im się w ramiona. Ci przyjęli go czule i powiedzieli, żeby się nie obwiniał za to, co się z nimi stało. Wtedy Amadeus zapytał się, gdzie jest jego siostra, Maddy. Po chwili konsternacji, okazało się, że nie było jej w rodzinnym domu, podczas eksplozji, a więc wciąż musi żyć. A Amadeus nic o tym nie wiedział i nieświadomie pozostawił ją samą sobie w wielkim i niebezpiecznym świecie.

Z powrotem w Tartarze. Hercules dzielnie walczył ze swoim złym odpowiednikiem, lecz tak naprawdę nie był w stanie nic mu zrobić, gdyż ten już od wieków nie żył i nie odczuwał ani zmęczenia, ani bólu. W końcu Lew Olimpu został zepchnięty do defensywy. Zły Hercules pochwycił go i próbował zrzucić do nieskończenie głębokiej, wygłodniałej przepaści.

Pola Elizejskie. Amadeus obiecał rodzicom, że za wszelką cenę odnajdzie swoją siostrę i czym prędzej ruszył w stronę tratwy, którą tam przypłynął. Po drodze trafił na Aegisa i wyładował na nim wszystkie swoje frustracje i żale. Dopiero teraz zaczął kojarzyć fakty, których wcześniej zdawał nie zauważać. To Olympus Group kontrolowało firmę Excello, od której zaczęły się wszystkie nieszczęścia w jego rodzinie. A bogini mądrości zapewne wiedziała o jego siostrze, ale zataiła przed nim ten fakt, żeby móc go wykorzystać w swoich misjach. Cho nie chce mieć już nic wspólnego z Atheną ani innymi greckimi bóstwami. Amadeus wskoczył na tratwę i wyruszył w podróż powrotną do świata żywych, pozostawiając za sobą Aegisa.

Tartar. Zeus widząc poświęcenie swojego syna, w końcu się złamał i oświadczył, że napije się z rzeki zapomnienia, byle Herculesowi nic się nie stało. Jak zapowiedział, tak też i zrobił. Gdy tylko zaczerpnął wody z Lete, jego ciało zdezintegrowało się w gorejącym błysku, a esencja życiowa buchnęła w postaci promienia energii i popędziła w stronę powierzchni. Hercules wykorzystał ten moment i wyrwał się swojemu złemu sobowtórowi. Po czym wepchnął go do nieskończenie głębokiej przepaści i ruszył za energią swojego ojca. Tymczasem Pluto napawał się swoim zwycięstwem. Teraz nie tylko podziemia są jego, ale także i świat na powierzchni. Świętowanie przerwało mu nawoływanie złego Herculesa o ratunek. Udało mu się złapać krawędzi i nie wpaść do przepaści, ale potrzebuje pomocy, aby wyjść. Jednak Pluto, nawet jakby chciał, to i tak by mu nie pomógł. Był już zbyt zajęty walką ze wszystkimi mieszkańcami Tartaru. Okazało się, że wraz ze zniknięciem Zeusa, przestały obowiązywać też starożytne reguły i mimo iż Pluto zyskał wiele nowych przywilejów, to stracił kontrolę nad duszami potępionych. A ci pierwsze co postawili zrobić, to zemścić się na swoim ciemiężycielu. Wybuchła bardzo nierówna wojna, Pan Śmierci kontra cały Tartar.

Atlantic City. Z kasyna, które stanowi wejście do zaświatów, nagle wystrzelił świetlny promień, który uderzył tuż obok czekającej Atheny. Z tej energii zmaterializował się bardzo młody chłopiec. Był to odrodzony Zeus, który niczego nie pamiętał ze swojego poprzedniego życia. Chwilę za nim z kasyna wypadł goniący go Hercules. A za moment dołączył do nich i Amadeus. Ich misja powiodła się. Zeus powrócił do świata żywych, choć nie pod taką postacią, jaką by wszyscy chcieli. Jednak Cho nie ma zamiaru świętować. Amadeus rzucił jedynie kilka cierpkich słów do swoich towarzyszy i bez słowa wytłumaczenia odszedł. Wyruszył na poszukiwania swojej siostry. Tak oto rozpadło się Dynamic Duo, sojusz i przyjaźń greckiego boga oraz chłopca geniusza.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #131 Incredible Hercules #131 Incredible Hercules #131

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.