Avalon » Serie komiksowe » Transformers (UK) » Transformers (UK) #17

Transformers (UK) #17

Transformers (UK) #17

"The Enemy Within!" - part 5: "Endings... And Beginnings!"

Postacie
Cytat

Optimus Prime: "Welcome back to the ranks of Autobots, Brawn. You have acquitted yourself nobly."

Streszczenie

Pustynia. Pociski Starscreama niszczą Brawna ku rozpaczy Autobotów obserwujących walkę na pokładzie Arki. Jedynie Optimus Prime zachowuje spokój. Decepticon tymczasem wraca do bazy będąc zadowolonym z siebie, kiedy nagle zostaje zestrzelony przez czekającego w ukryciu Ravage’a. Soundwave i Frenzy znajdują go i dowiadują się od szpiega, że to Mirage strzelił do Starscreama po zakończeniu walki. Decepticony są wściekłe z powodu zdrady Autobotów. Megatron każe zabrać Starscreama do ambulatorium i kiedy zostają sami gratuluje Ravage’owi dobrze wykonanego zadania: Autobot został zniszczony, zdrajca ukarany, a pozostałe Decepticony nie mogą doczekać się walki z odwiecznymi wrogami, do której Megatron ich wkrótce poprowadzi.

Arka. Smutek Autobotów zostaje przerwany, kiedy Mirage wraca z całym i zdrowym Brawnem. Wyjaśnia pozostałym, że wypadek, który spowodował zmianę osobowości jego przyjaciela, wpłynął również na niego i zmienił jego zdolności: do tej pory potrafił jedynie wytwarzać holograficzne projekcje swojej postaci, ale teraz potrafi tworzyć iluzje dowolnych obrazów. W ten sposób przekonał wszystkich, że Brawn zginął, a Starscream wygrał pojedynek. Optimus Prime przyznaje, że Autobot dowiódł swojej lojalności i wita go z powrotem w swoich szeregach.

Forteca Decepticonów. Megatron mówi swoim podwładnym, że Autoboty z pewnością cieszą się, że oszukały ich podczas honorowego pojedynku. Mówi, że wcześniej nie posłuchał sugestii Starscreama, ponieważ pora była nieodpowiednia, ale teraz poprowadzi swoich wojowników do zdobycia Arki i zniszczenia Autobotów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers (UK) #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.