Avalon » Serie komiksowe » Wonderful Wizard of Oz » Wonderful Wizard of Oz #1

Wonderful Wizard of Oz #1

Postacie
Cytat

Scarecrow: "You see, I am stuffed, so i have no brains at all."

Streszczenie

Kansas. Dorothy wraca do domu przez pola. Musi zrobić to szybko, gdyż nadciąga ogromna burza. Mieszka wraz z wujkiem Henrym i ciocią Em. Do dziewczynki podbiega jej piesek, Toto. Nagle nadciąga huragan. Wszyscy w strachu chowają się w domu. Planują zejść do piwnicy, kiedy ucieka zwierzak. Gale idzie go złapać, a tymczasem jej opiekunowie skrywają się pod domkiem. W końcu pies zostaje znaleziony. Jest jednak za późno, aby udać się do piwnicy, ponieważ dom unosi się w powietrzu. Toto chce jeszcze wskoczyć pod dom, ale dziewczynka go zatrzymuje. Budynek unosi się już ponad godzinę. Bohaterka komiksu postanawia iśc się zdrzęmnąć.

Dorothy budzi się, na jej twarz padają promyki słońca. Wychodzi z domu, a jej oczom ukazuje się przepiękna zielona kraina. Nagle zauważa kobietę podążającą do niej wraz z grupką mężczyzn. Dama kłania się jej, a następnie nazywa ją najszlachetniejszą czarowniczką w całej krainie Munchkinsów. Jest jej wdzięczna za zabicie podłej czarownicy ze Wschodu. Dziewczynka dziwi się, gdyż w życiu nie spodowodowała niczyjej śmierci. Kobieta jednak pokazuje na domek, który tutaj się pojawił. Przygniótł on postrach tej krainy. Złowroga kobieta zniewoliała żyjące to osoby. Teraz jednak wszyscy są wolni. Dorothy pyta się, kim są Munchkins. Okazuje się, że są oni mieszkańcami krainy ze Wschodu, jednak dama nie jest jedną z nich. Ona jest tylko przyjaciółką. Tak naprawdę jest czarownicą z Północy. Tłumaczy, że jest dobra i wiele ludzi ją kocha. Dziewczynka po raz kolejny jest zdziwiona, gdyż mówino jej, że wszystkie czarownice już wyginęły. Kobieta mówi, że w krainie Oz żyją cztery czarownice, dwie dobre i dwie złe. Na Północy i Południu mieszkają te dobre, natomiast na Wschodzie i Zachodzie te złe. Teraz zostały jednak trzy z nich. Dorothy przyznaje się, że pochodzi z Kansas. Damie w sukni to jednak nic nie mówi. Pyta się, czy to jest cywilizowany świat. Dostaje odpowiedź twierdzącą. Mimo to ten świat jest inny, tu żyją czarownice i czarnoksiężnik. Ów mężczyzna jest bardzo potężny. Mieszka on w Szmaragdowym Mieście. Nagle kobieta zauważa buty, które należały do tyranki tej krainy. Podarowuje je nowo poznałej dziewczynce. Marzeniem Dorothy jest jednak powrót do domu. Obywatele tej krainy starają się jakoś pomóc. Jednak mało to daje. Swoich sił próbuje czarownica. Wyczarowuje ona wskazówkę dla Dorothy, a jej treść brzmi: "Niech Dorothy pójdzie do Szmaragdowego Miasta". Tam prawdopodobnie pomoże jej Oz. Dama żegna się i wskazuje drogę, która wiedzie do celu dziewczynki. 

Dorothy udaje się do domu, aby przebrać się przed wyprawą. Zakłada nowe buty, szykuje jedzenie i wyrusza w podróż wraz z Toto. Przechodzi przez miasto Munchkinsów, gdzie wszyscy są jej wdzięczni, świętują i radują się. Zabawa trwa do wieczora. Na koniec schronienie proponuje jej jeden z najbogatszych obywateli krainy.

Rankiem dziewczynka je śniadanie i udaje się w dalszą podróz. Zatrzymuje się na odpoczynek przy polu. Tam przygląda się strachowi na wróble. Ten ku zdziwieniu Dorothy puszcza jej oczko. Zdziwiona Dorothy podchodzi do niego. Nie podoba to się jednak jej pieskowi. Wywiązuje się rozmowa. Podczas niej okazuje się, że nowy znajomy nie ma mózgu i strasznie cierpi z tego powodu. Dziewczynka pomaga mu zejść z rusztowania, na jakim się znajduje. Wdzięczny słomiany mężczyzna dziękuje jej. Dorothy mówi mu o wyprawie do czarnoksiężnika. Strach widzi w tym cień szansy na posiadanie mózgu. Pyta się, czy i mu może pomóc. Dziewczynka nie jest w stanie tego przewidzieć, ale zaprasza towarzysza do dalszej podróży, ponieważ może stanie się mądry. Razem wyruszają w dalszą drogę, co ogromnie cieszy nowego znajomego Dorothy.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Wonderful Wizard of Oz #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.