Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #31

Uncanny X-Men #31

Uncanny X-Men #31

"We must destroy the Cobalt Man"

Postacie
Streszczenie

Po treningu, w Danger Room Professor X daje dla X-Men wolny weekend. Beast i Iceman postanawiają spotkać ze swoimi dziewczynami. Xavier prosi Scotta, aby w jego imieniu odebrał od Marvel Girl książki, które ta pożyczyła od niego jakiś czas temu i zapomniała oddać. Warren proponuje Cyclopsowi, że go podwiezie.

Metro College. Jean czeka razem z Tedem na przyjazd jego brata Ralpha. Kiedy ten się zjawia, w trójkę idą obejrzeć stadion. Na miejscu dochodzi do małej sprzeczki pomiędzy braćmi. Decydują się, że rozwiążą ten spór skacząc wzwyż o tyczce. Pierwszy skacze Ralph, lecz tyczka załamuje się pod nim i zaczyna spadać na ziemię. Tuż przed upadkiem uderza głową w słup i pada nieprzytomny przed Marvel Girl i Tedem. Jednak zaraz odzyskuje przytomność i stwierdza, że przydałoby się teraz coś zjeść, więc cała trójka udaje się do pobliskiej kawiarenki. Znajdują ich tam Cyclops i Angel, po krótkiej rozmowie Ralph, zaprasza wszystkich do swojego laboratorium, tylko Warren odrzuca zaproszenie i udaje się do pobliskiej dyskoteki. Spotyka tam swoją przyjaciółkę z dzieciństwa Candy Sothern. Natomiast Hank i Bobby miło spędzają czas ze swoimi dziewczynami.

W laboratorium Ralph proponuje, aby Scott i Jean pooglądali zdjęcia z głębi ziemi, a on porozmawia ze swoim bratem. Zabiera Teda do innego pomieszczenia i pokazuje mu zbroje Cobalt Mana. Informuje go, że dzięki tej zbroi stanie się większym bohaterem, niż Iron Man. Stwierdza jednak, że zbroja ma jedną wadę - można ją nosić najwyżej dwie godziny, później człowiek ją noszący staje się radioaktywną bombą. Przekonuje Teda, by pomógł mu założyć pancerz. Kiedy go zakłada, całkowicie się zmienia: staje się agresywny i krzyczy, że zniszczy Iron Mana, po czym nokautuje swojego brata.

Cyclops i Marvel Girl słysząc hałas na końcu korytarza udają się w tamtym kierunku i znajdują Cobalt Mana, który niszczy całe laboratorium. Scott i Jean atakują go, lecz on odpiera ich ataki. Ralph niszczy dach, który spada na dwójkę X-Men, po czym odlatuje by zmierzyć się ze Starkiem. Uwięzieni pod gruzami mutanci kontaktują się ze swoimi przyjaciółmi. Hank i Iceman wychodzą w połowie randki, w czasie drogi na miejsce spotkania dołącza do nich Warren, który musiał przerwać swoją randkę z Candy. Cała trójka udaje się w kierunku Stark Industries. W tym samym czasie Cyclops i Marvel Girl wydostają się spod gruzów. Słyszą jak Ted mówi, że musi powstrzymać brata, zanim ten zrobi coś głupiego. Postanawiają skorzystać z okazji i ukrywają się z tyłu jego samochodu, pozwalając by zawiózł ich do miejsca, w którym przebywa Cobalt Man.

Tymczasem Angel, Beast i Iceman ścierają się z Ralphem, ostatecznie ląduje on na pobliskim moście, by X-Men nie mogli go zaskoczyć z żadnej strony. Kiedy trójka przyjaciół myśli, co zrobić zjawia się Ted, a wraz z nim Marvel Girl i Cyclops. Scott wpada na pomysł, dzięki któremu mogą pokonać Cobalt Mana. Ralph zostaje zaatakowany przez Angela, chwilę potem na most wjeżdża samochód Teda. Cobalt Man jest tak zajęty odparciem tych ataków, że daje się zaskoczyć Icemanowi i Cyclopsowi, którzy zakradli się do niego pod mostem. Najpierw Bobby go zamraża, następnie Scott trafia go promieniem optycznym. Ralph spada, lecz przed utonięciem ratuje go Angel. Na brzegu dochodzi do siebie i uznaje, że nie powinien nigdy więcej używać zbroi Cobalt Mana, ponieważ jest to zbyt niebezpieczne.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.