Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #30

Uncanny X-Men #30

Uncanny X-Men #30

"The Warlock Wakes"

Postacie
Cytat

Iceman: "Could Magneto be behind this?"
Beast: "Compared to our present foe, lad, Magneto was an apparent amateur!"

Streszczenie

Szkoła Xaviera. X-Men zostają porwani przez tajemniczą siłę z sali treningowej w mroczną próżnię. Jean kurczowo trzyma się Warrena, jednak chłopak nie jest w stanie jej utrzymać. Po chwili Marvel Girl ląduje wśród wzgórz w Nowej Anglii. Na miejscu jest również profesor Xavier. Przed nimi pojawia się sprawca całego zamieszania - Warlock. Wita on Jean, jako swoją królową i oferuje jej podróż do swojego zamku. Professor X zauważa, że dziewczyna jest w stanie jakiegoś transu, a on nie może używać telepatii. Przed nimi pojawiają się dwa pegazy wyczarowane przez Warlocka, na ich grzbietach wyruszają do jego zamku. W drodze dołącza do nich Angel jedyny członek drużyny, który poza Marvel Girl wydostał się z Negative Zone.

W zamku okazuje się, że mag posiada własnych żołnierzy noszących klasyczne zbroje, lecz uzbrojonych w nowoczesną broń. W swojej kwaterze głównej czarnoksiężnik opisuje im swoją historię, walkę z Thorem, zniewolenie w śmiertelnym ciele oraz to, jak się wydostał. Przedstawia swój plan podboju świata. Skonstruował maszynę, dzięki której cofnie rozwój ludzkości do czasów króla Artura. Słysząc to Warren postanawia zaatakować, jednak na rozkaz Warlocka Jean zatrzymuje go telekinezą. Mag podchodzi do skrępowanego mutanta i używa swojego promienia optycznego. Angel orientuje się, że płoną jego skrzydła. Xavier mówi mu, że w podziemiach znajduje się strumień. Chłopak leci tam i gasi płomienie. Orientuje się, że ogień był tylko iluzją, a profesor nie widział strumienia, ale wiedział o jego istnieniu. Jego moce muszą powoli wracać.

W zamku Warlocka, Jean mówi, że straciła kontakt z Xavierem. Czarnoksiężnik idzie osobiście sprawdzić, co się stało. Znajduje on Professora X na podłodze i Warrena klęczącego nad nim. Chłopak mówi, że spadł on z wózka i uderzył się w głowę. Mag każe przenieść mu go na łóżko. Nie mogąc odczytać żadnej aktywności umysłowej dochodzi do wniosku, że Xavier naprawdę jest w stanie śpiączki. Nagle słyszy głos Cyclopsa i pozostałych X-Men za sobą i orientuje się w podstępie Charlesa. Warren cieszy się widząc swoich przyjaciół. Mutanci atakują przeciwnika. Warlock używa swoich mocy, aby unieruchomić drużynę, jednak Professor X mówi swoim studentom, że to tylko iluzja. Widząc bezskuteczność swoich trików czarnoksiężnik wyzywa młodych mutantów na pojedynek o losy świata.

Na dziedzińcu X-Men przygotowują się do pojedynku. Chwilę później zostają zaatakowani przez ludzi Warlocka. Młodzi mutanci szybko odpierają atak i pokonują ludzi czarodzieja. Następnie ich celem staje się sam mag. W czasie walki używa on swoich mocy i zrzuca na X-Men wieżę swego zamku. Przed niechybną śmiercią ratuje ich Marvel Girl, która za pomocą telekinezy odpycha przyjaciół z miejsca upadku gruzów. W tym samym czasie Professor X wykorzystuje swoje zdolności psioniczne i powoduje, że mag ponownie zapada w śpiączkę. Kilka minut później drużyna opuszcza zniszczoną kryjówkę Warlocka i kieruje się w kierunku szkoły.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.