Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #36

Ultimate Spider-Man #36

Postacie
Cytat

Peter Parker: "Aunt May?"
Gwen Stacy: "She's at the PTA thingamajiggy."
Peter Parker: "Ugh!!! PTA means I'm going to get the 'Your teachers say you're a very bright boy but they say you're unfocused.'"
Gwen Stacy: "You are."
Peter Parker: "Yeah, doesn't mean I have to hear about it every eight weeks."

Streszczenie

Akademik Uniwersytetu Empire State. Eddie Brock mówi Gwen o tym, że to, co się dzieje w liceum, nie jest istotne w porównaniu z prawdziwym życiem, które rozpocznie się potem. Stacy śmieje się, mówiąc, że wie, że dokładnie to samo powiedział Peterowi [Ultimate Spider-Man #33]. Brock próbuje pocałować dziewczynę, ale ona mówi mu, żeby przestał. Eddie jest zdziwiony, ponieważ spodziewał się, że właśnie po to przyszła do jego pokoju, ale ona myślała, że po prostu spędzą razem czas. Widzi jednak, że to mu nie wystarczy, więc wychodzi. Brock włącza telewizor i widzi w wiadomościach reportaż o Spider-Manie w czarnym kostiumie. Przestraszony biegnie do laboratorium i znajduje tam Petera z pojemnikiem z czarną mazią w rękach. Widząc ślady dłoni i stóp na ścianie, domyśla się, że to on jest Spider-Manem, i pyta się go, co tu robi. Parker mówi, że strój stworzony przez ich ojców jest niebezpieczny i powinni go zniszczyć. Brock chce mu zabrać pojemnik, ale Peter chwyta go za kurtkę i podnosi go do góry. Chwilę potem stawia z powrotem na podłodze, a Eddie domaga się natychmiastowych wyjaśnień, gdyż inaczej zadzwoni po policję. Parker odpowiada mu wszystko, co się stało tej nocy, i przeprasza, że przyszedł bez jego wiedzy do laboratorium. Wyjaśnia, że jest przerażony tym, co stworzyli ich ojcowie, ponieważ sam doświadczył tego, co strój może zrobić z człowiekiem, i boi się, co by się stało, gdyby wpadł w niewłaściwe ręce. Brock mówi, że to wszystko, co mu zostało po ojcu, na co Peter stwierdza, że rozumie to, ale jest pewny, że zarówno on, jak i Richard Parker chcieliby, aby ich niebezpieczny wynalazek został zniszczony, i to chce zrobić. Eddie odpowiada, że i tak nie potrafiłby powstrzymać Parkera. Ten jeszcze raz przeprasza go za to, jak wszystko wyszło i aby zapewnić go o pokładanym w niego zaufaniu, mówi, że tylko on wie o tym, co się dzisiaj stało, że prawie zabił człowieka pod wpływem stroju. Brock wydaje się być w lepszym nastroju i stwierdza, że musi to wszystko przemyśleć, po czym zostawia Petera samego z czarną mazią. Ten zabiera pojemnik i wrzuca go do komina pobliskiej fabryki.

Queens. Peter wraca do domu i znajduje tam zdenerwowaną Gwen, która mówi o tym, że Eddie zaprosił ją do swojego pokoju i próbował się do niej dobierać, chociaż wiedział, że jej ojciec niedawno zginął. Stacy wie, że to przyjaciel Parkerów z dzieciństwa, ale uważa, że Brock to zły człowiek.

Czterdzieści trzy minuty temu. Eddie zostawia Petera samego, mówiąc, że chce przemyśleć to, czego się dziś dowiedział. Po kilku chwilach jego wyraz twarzy zmienia się i Brock wraca do pustego już laboratorium. Zauważa, że Parker rzeczywiście zabrał pojemnik ze strojem, ale Eddie ma jeszcze drugą próbkę. Wyjmuje ją z chłodni i zanurza w niej rękę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.