Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #29

Uncanny X-Men #29

Uncanny X-Men #29

"The Super-Adaptoid Strikes"

Postacie
Streszczenie

Młodzi mutanci mają dzień wolny. Korzystając z okazji, idą pojeździć na łyżwach na zamarzniętym jeziorze. Scott nie wchodzi na lód, ponieważ nie wziął ze sobą swoich łyżew. Mówi pozostałym, że wraca po nie do szkoły i oddala się od nich. Naprawdę idzie jednak w pobliże leżących niedaleko wzgórz, aby spróbować zapanować nad swoim promieniem optycznym. Niestety mimo wielu prób jego wysiłki nie przynoszą żadnego efektu, po za lawiną kamieni, przed która udaje mu się uciec w ostatniej chwili.

 

Wstrząsy powstałe w wyniku lawiny odczuwa w swojej podziemnej kryjówce Super-Adaptoid. W pierwszej chwili myśli, że ktoś go zaatakował. Dochodzi jednak do wniosku, że musi to być jednak lawina. Uważa, że nikt nie chciałby walczyć z istotą, która zabiła Kapitana Amerykę i skopiowała moce aż czterech Avengers. Postanawia wypełnić do końca swoje przeznaczenie - zniszczenie ludzkości i zastąpienie ich androidami, którymi miałby rządzić. Chce wpierw jednak znaleźć obiekt badawczy, na którym wypróbuje swoje transmutacyjne zdolności.

W tym samym czasie uczniowie Xaviera postanawiają wrócić do szkoły. Na jeziorze zostaje tylko Iceman, któremu jazda na łyżwach nie szła najlepiej i chce jeszcze trochę poćwiczyć. Kiedy pozostali odchodzą, Bobby przybiera swoją lodową formę i szaleje na lodzie w najlepsze. Nie wie, że jest obserwowany przez Super-Adaptoida. Ten postanawia go zaatakować, lecz gdy tylko wchodzi na jezioro, lód załamuje się pod nim. Iceman dostrzega napastnika i go zamraża, po czym biegnie do szkoły, by poinformować o jego pojawieniu się pozostałych uczniów. Kiedy się oddala, robot niszczy lód, w którym był uwięziony, i rusza za Robertem.

 

W szkole Bobby opowiada o walce z gigantycznym robotem. Jednak żaden z X-Men mu nie wierzy. Dodatkowo zjawia się Cyclops i gani Icemana za to, że jeździł po jeziorze w lodowej formie, a odchodząc, nie zabrał swojego ubrania. Nie potwierdza słów Drake’a o zamrożonym gigantycznym robocie. Po tej rozmowie wszyscy udają się do sali treningowej, w której trenuje Mimic. Kiedy wchodzą tam pozostali członkowie drużyny, ląduje i zaczyna lekceważąco odnosić się do Xaviera. Pozostali studenci nie mogą tego znieść i zaczynają z nim walczyć. Przerywa im Profesor X, który stwierdza, że Calvin okazał się jego największą porażką. Stwierdza, iż liczył na to, że przebywając wraz z innymi jego uczniami zmieni on swoje postępowanie, lecz się pomylił. Każe mu natychmiast opuścić swoją szkołę.

 

Reszta drużyny trenuje grając w piłkę przy użyciu swojej mocy. Cyclops rzuca piłkę, ale łapie ją nie Jean, lecz Super-Adaptoid. Atakuje on Marvel Girl. Cyclops stara się powalić go swoim promieniem optycznym, następnie, z pomocą Angela i Besta, Iceman zamraża robota. Jednak android z łatwością niszczy lodowe więzienie. Atakuje X-Men strzałami, które zawierają pojemniki z gazem paraliżującym. Jeden po drugim członkowie drużyny osuwają się na ziemię. Super-Adaptoid oświadcza uczniom Xaviera, że zamierza ich zabić po skopiowaniu ich mocy, ponieważ w adaptoidy może przekształcić tylko tych, którzy tego chcą.

 

Starcie od dłuższego czasu z ukrycia obserwuje Mimic. Jest pod wrażeniem mocy androida. Słysząc, że może on przekazać komuś skopiowane moce, wychodzi z zarośli, w których się schował i informuje robota, że chce zostać przez niego przemieniony.

 

Cyclop próbuje go ostrzec. Mówi, że Super-Adaptoid nie chce stworzyć drugiego Super-Adaptoida, tylko robota-niewolnika. W myślach Rankin przyznaje Cyclopsowi rację. Nie ma żadnego logicznego powodu, aby robot dzielił się z nim pełnią swojej mocy. Calvin czuje, jak jego wola słabnie. Słysząc, że android zamierza zabić X-Men, Mimic postanawia się mu przeciwstawić. Atakuje androida używając wszystkich swoich mocy, jednak nie przynosi to żadnego efektu. Rankin unosi się w powietrze, aby odciągnąć Super-Adaptoida od sparaliżowanych X-Men. Robot łapie młodego mutanta w powietrzu i postanawia skopiować jego umiejętności. Kiedy android zaczyna kopiować moce Calvina, energia z jego ciała zaczyna uchodzić do atmosfery. Mimic jest pewien, że jego plan się powiódł. Posiadane przez niego moce są sztuczne tak samo jak moce Super-Adaptoida, dlatego żaden z nich nie mógł skopiować mocy drugiego, nie wywołując reakcji łańcuchowej. Robot odrzuca Rankina od siebie z całych sił. Angel łapie go tuż nad ziemią. Robot spada do wody, jednak traci wszystkie swoje moce.

 

Młodzi bohaterowie cieszą się z odniesionego zwycięstwa. Cyclops przeprasza Mimica za obiekcje, jakie miał co do jego osoby. Calvin mówi mu, że to niepotrzebne, doskonale zdaje sobie sprawę, jakim był zapatrzonym w siebie egocentrykiem. Przeprasza za to pozostałych członków drużyny. Stwierdza, że dopiero spotkanie z pozbawionym emocji robotem pomogło mu zrozumieć prawdziwą wartość przyjaźni. Nawet jeśli Mimic zniknął, to było warto, ponieważ dzięki temu Calvin Rankin stał się lepszym człowiekiem.

 

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.