Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #28

Uncanny X-Men #28

Uncanny X-Men #28

"The wail of the Banshee"

Postacie
Streszczenie

Mieszkańców Nowego Jorku ogłusza dziwny dźwięk. Jego źródłem okazuje się Banshee. Przelatując nad nieprzytomnymi ludźmi, kieruje się prosto do galerii sztuki i wlatuje do środka. Podchodzi do jednego z wystawionych tam obrazów i za pomocą wysokiego dźwięku niszczy szybę, która ma chronić obraz przed kradzieżą, po czym zabiera go i odlatuje. Tuż po jego odlocie Mr. Jones i Mrs. Von Brahmin odzyskują przytomność i zawiadamiają policję o kradzieży obrazu.

 

W tym samym czasie w hrabstwie Westchester Mimic wraz z Professorem X sprawdzają, jak daleko pierwszy z nich może oddalić się od X-Men, by nie stracić mocy. Calvin nie stosuje się do zaleceń Xaviera i odlatuje poza wyznaczony rejon, co kończy się dla niego utratą zdolności skopiowanych od X-Men. Wykorzystuje resztki umiejętności, jakie mu pozostały i wraca do rejonu, w którym może kopiować moce uczniów Profesora X i spokojnie wraca do kwatery X-Men.

 

Tym czasem Ogre odkrywa położenie bazy mutantów. Informuje o tym Bansheego. Jest niezadowolony, gdy widzi skradziony obraz. Zarzuca Seanowi, że z powodu jego wybryków misja może się nie powieść. Następnie informuje go, że rozpoczynają za godzinę. Natomiast Cassidy myśli, iż przydałoby się udać po tabakę, ponieważ mu skończyła się. Chwilę później leci już nad miastem prosto do sklepu z tytoniem. Jak przy poprzednim włamaniu teraz również ogłusza ludzi za pomocą swojego głosu. Wchodzi do sklepu i zaczyna wybierać tabakę. Nie spostrzega starego, częściowo głuchego sprzedawcy, który korzysta z okazji i wymyka się ze sklepu, po czym zamyka w nim Bansheego i udaje się na poszukiwanie policji. Kiedy Sean chce opuścić sklep, trafia na zaciągnięte kraty, lecz się tym nie przejmuje. Niszczy je za pomocą dźwięku i odlatuje.

 

Cyclops i Xavier oglądają zapisy Cerebry sprzed kilku godzin pokazujące sygnaturę Cassidy’ego. Nagle na wskaźnikach urządzenia znów pojawia się sygnatura tego samego mutanta, lecz zbyt szybko znika, by udało się go dokładnie namierzyć. Na pytanie Summersa, czy X-Men mają lecieć na poszukiwania, Xavier stwierdza, że powinni się przygotować na odparcie ataku, ponieważ ma przeczucie, iż X-Men są celem.

 

Jean tymczasem rozmawia z Tedem o jego bracie. Rozmowę przerywa im informacja w radiu o dwóch tajemniczych włamaniach, podczas których wszystkie osoby w pobliżu straciły przytomność. Ted mówi, że ma nadzieję, iż ktoś zajmie się tą sprawą., na co Jean odpowiada, że ktoś na pewno się nią zajmie.

 

W swojej bazie Ogre patrzy jak palą się opuszczone budynki. Ma nadzieję, że dzięki tym pożarom uda im się dotrzeć niepostrzeżenie do kwatery X-Men. W swojej bazie grupa mutantów przygotowuje się do odparcia ataku. Nagle czujniki Cerebry pokazują sygnaturę Bansheego. Ten chwilę potem wpada przez okno i jednym mocnym krzykiem powala wszystkich X-Men. Następnie odlatuje, a do pomieszczenia wchodzi jego wspólnik i zabiera Xaviera. Na zewnątrz atakuje go Marvel Girl, która właśnie się zjawiła. Jednak kryminalista szybko zdobywa nad nią przewagę w walce, lecz ma pecha, ponieważ mutanci odzyskują przytomność szybciej, niż się spodziewał. Po krótkiej walce Ogre zostawia Xaviera i ucieka.

 

W bazie informuje Bansheego, że gdy tylko odzyska siły, zaatakują ponownie. Tymczasem X-Men kopiują ochronę na uszy, jakiej używał towarzysz Seana i przygotowują się do odparcia ponownego ataku. Gdy tylko ostatni z nich zatyka nią uszy do pomieszczenia wlatuje Cassidy, lecz jego atak nie przynosi skutku. Kiedy chce się wycofać, zostaje złapany. Następnie X-Men umieszczają go w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, w którym nie może wykorzystać swoich mocy. Ponieważ Ogre jeszcze się nie pojawił, Xavier wysyła na poszukiwania Mimica. Jego odlot z kwatery obserwuje ukryty w pobliżu przestępca. Korzysta z okazji i niepostrzeżenie wchodzi do środka. Widzi X-Men zebranych przy Profesorze X. W momencie, w którym złoczyńca strzela, Xavier nakazuje mutantom rozproszyć się. Złoczyńca celuje w Bansheego, by go zabić, lecz Cyclops niszczy jego broń. Po zniszczeniu broni Ogre próbuje odlecieć dzięki swoim rakietowym butom. Jednak w powietrzu atakuje go Mimic. Wykorzystuje po kolei moce skopiowane od swoich towarzyszy. Jeden z ataków uszkadza system kontrolny kombinezonu Ogre'a. Po jego zniszczeniu bandyta spada na ziemię i zostaje pojmany przez X-Men. Wtedy też Xavier szokuje swoich uczniów i wypuszcza Seana z więzienia. Okazuje się, że był on zmuszony do współpracy. Opaska, którą miał na głowie, była jednym z wynalazków jego partnera i miała wybuchnąć w przypadku buntu. Teraz Irlandczyk jest wolny i ostrzega grupę mutantów, że kryminalista pracował dla organizacji, która nazywa się Factor Three. Informuje ich, że jej celem jest podbicie lub zniszczenie świata.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.