Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #12

Avengers/Invaders #12

Avengers/Invaders #12

"The Last Full Measure"

Postacie
Zapowiedź

Wybuchowe zakończenie, w którym bohaterowie zmierzą się z Red Skullem używającym mocy Cosmic Cube.

Streszczenie

Trwa zaciekła walka między bohaterami a sługami Red Skulla i jego żołnierzami. Torch ginie powalony piorunem, a Bucky o mały włos nie podziela jego losu, przez co znów zaczyna myśleć o tym, co mu powiedział Cap z przyszłości. Walka wydaje się przesądzona, gdy do akcji wkracza sam Red Skull i z pomocą Cosmic Cube powala swoich przeciwników, aż nagle artefakt zaczyna mu się opierać. Aarkus wyjaśnia, że sześcian wybrał istotę, na której chce oprzeć swoją postać i nie jest nią jego obecny właściciel. Chwilę zdziwienia Red Skulla wykorzystuje Wasp, aby wybić mu kostkę z ręki. Chwilę później zostaje przez niego zabita, ale Bucky łapie sześcian i próbuje przekazać go Capowi. Red Skull zabija go i zaczyna walczyć z Rogersem o Cosmic Cube, aż ta wypada im obu z rąk i trafia do Anselma, który z jej pomocą przywraca do życia wszystkich bohaterów. Pokonawszy Red Skulla, Cap używa sześcianu, by przywrócić wszystko do należytego stanu.

Z powrotem w teraźniejszości. Stary Paul Anselm wygłasza mowę na cześć Captaina America pod jego pomnikiem, w otoczeniu wszystkich superbohaterów. Zapewnia Iron Mana, że nie może obwiniać się za jego śmierć. Tymczasem na innym cmentarzu ze swojego grobu nagle wygrzebuje się zdziwiony Toro. Czeka na niego Aarkus, który mówi, że ktoś chce się z nim spotkać [kontynuacja tego wątku ma miejsce w mini-serii The Torch - Demo].

Bucky wiedział, że mógł za pomocą Cosmic Cube sprawić, że nigdy by nie zginął, ale nie wiedział, jakie mogłoby to mieć konsekwencje, więc zamiast tego zapewnił Toro powrót do życia w przyszłości. Zaakceptował swój los, nieważne, jaki by nie był.

Teraźniejszość. Bucky jako nowy Captain America czyta po raz kolejny artykuł o śmierci Steve'a Rogersa.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12 Avengers/Invaders #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.