Avalon » Serie komiksowe » Thor: Trial of Thor » Thor: Trial of Thor

Thor: Trial of Thor

Postacie
Zapowiedź

Czy Thor oszalał? Po epickiej walce z Lodowymi Gigantami, Odinson oskarżony jest o zabójstwo niewinnych Asgardczyków. Brzmi to nieprawdopodobnie, jednak Balder był tego naocznym świadkiem! Czy szaleństwo i stres związany z wojną popycha nawet największych bohaterów do przekroczenia granicy?

Streszczenie

W Vanaheim kończy się dziewięciomiesięczna batalia bogów Asgardu z Lodowymi Olbrzymami. Wyczerpany walką Balder odpoczywa w zaśnieżonym lesie. Nagle słyszy krzyki wojowników Asgardu. Obawiając się kontrataku ze strony olbrzymów udaje się w tamtym kierunku. Gdy dociera na miejsce widzi, jak Thor zabija swoich towarzyszy broni.

Asgard. Balder opowiada Odinowi o tym, co zobaczył. Wszechojciec nie chce uwierzyć w tę opowieść. Mówi drugiemu bogowi, że jest wyczerpany walką i ma dziwne przywidzenia. Po pogrzebie poległych wojowników powinien odpocząć w Midgardzie.

Noc przed pogrzebem. Kobiety przygotowują ciała poległych wojowników do pochówku. Jedna z nich mówi, że widziała w pobliżu Thora. Pozostałe niewiasty nie wierzą jej. W tym momencie pojawia się przed nimi bóg piorunów. Dziewczęta są zaskoczone jego przybyciem. Nagle mężczyzna zaczyna zabijać kobiety. Jedna z nich ucieka.

Następnego dnia Odin ogląda ciała zamordowanych dziewcząt. Wyznacza trzech wojowników, którzy mają odkryć, kto naprawdę stoi za ostatnimi wydarzeniami. Volstagg, Hogun i Fandral odbywają krótką naradę. Decydują się przesłuchać jeszcze raz świadków. W rozmowie z nimi kobieta, która przeżyła masakrę potwierdza, że napastnikiem był Thor.

Po rozmowie z nią wojownicy udają się do Odina. Stwierdzają z całą pewnością, że jego syn jest winny zarzuconych mu zbrodni. Ostatecznym dowodem jego winy są słowa przyprowadzonego przez nich czarownika, który mówi, że w ranach ofiar znalazł ślady czystego metalu uru, takiego samego, z jakiego wykuto młot Mjolnir. Odin zgadza się na uwięzienie swojego syna.

Po siedzącego w tawernie Thora zjawiają się bogowie Asgardu. Oświadczają mu, że z rozkazu Odina jest aresztowany. Bóg piorunów naśmiewa się z ich gróźb. Dochodzi do walki. Thor jest prawie pokonany, kiedy z pomocą przychodzą mu trzej wojownicy Odina. Razem uciekają z Asgardu. Na pustkowiu wojownicy mówią Odinsonowi, że nie wierzą w jego niewinność, uwolnili go, aby udał się na wygnanie razem ze swoim szaleństwem. Przedstawiają mu wszystkie dowody. Po chwili Thor odchodzi, zostawiając mężczyzn wśród zasp śniegu.

Idąc przed siebie Odinson niszczy leżące głazy. Nagle przygląda się uważnie powierzchni swego młota i zawraca w stronę Asgardu. Dogania trójkę wojowników i pokazuje im Mjolnira. Jego oręż nosi liczne ślady po stoczonych walkach, jest pokryty nieskończoną liczbą ryz i pęknięć. Thor mówi, że jego młot nie mógł pozostawić śladów czystego uru w ranach. Dodaje też, że wie, kto mógł wykonać oręż z tego metalu.

Przed Asgardem gromadzi się armia Lodowych Olbrzymów. Pomiędzy nimi widać drobne sylwetki karłów-mistrzów rzemiosła. Przywódca karłów jest zadowolony z tego, jak udało im się pozbyć Thora. Teraz mogą przystąpić do ostatniego ataku. Nagle armia najeźdźców zostaje zaatakowana przez Gromowładnego. Bez problemu rozprawia się on z dziesiątkami przeciwników. Karły wypuszczają na pole walki swoją tajną broń – stworzonego przez siebie sobowtóra Thora, który odpowiada za wszystkie zbrodnie. Monstrum naciera na Odinsona. Starcie jest tak gwałtowne, że ziemia w Midgardzie drży. Jednak kiedy nad Asgardem wstaje świt, triumfujący Thor stoi nad ciałem pokonanego przeciwnika.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.