Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #5

Secret Warriors #5

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się walka pomiędzy H.A.M.M.E.R., HYDRĄ, złymi agentami S.H.I.E.L.D. i Howling Commandos. To początek wojny, której rezultatem będzie utworzenie nowej struktury władzy globalnej. I kto znajdzie sie w samym jej środku? Tak, Nick Fury i jego Caterpillars.

Cytat

Derrick Richardson: "How long were you in?"
Eric Koenig: "28 years."
Derrick Richardson: "Glory days! Hell, yeah - you old guys're hardcore."

Streszczenie

The Dock. Baza H.A.M.M.E.R. Dwóch agentów agencji Osborna ubiera się w kombinezony i wymienia się doświadczeniami. Młodszy, Derrick Richardson, był w S.H.I.EL.D. tylko kilka miesięcy przed jego zamknięciem, a starszy, Eric Koenig, 28 lat działał w agencji Fury'ego. Richardson tłumaczy, że młodsi agenci mają wielki szacunek dla weteranów, ale Koenig ma chyba świadomość nadchodzącej zmiany warty. Wychodząc na dach bazy, Eric mówi Richardsononowi, że swojego pierwszego dnia usłyszał podobne słowa od Nicka Fury'ego. Młodszy agent z przerażeniem obserwuje grupę helikopterów zmierzających w ich stronę. Zastanawia się, czemu nie uruchomiły one alarmu, na co Koenig odpowiada, że go wyłączył, po czym strzela do Derricka, cytując słowa Nicka Fury'ego, że Howling Commandos odchodzą na emeryturę dopiero wtedy, kiedy są gotowi.

24 godziny temu. Nick Fury tłumaczy zebranym agentom S.H.I.E.L.D., że ich celem jest kradzież Helicarrierów z The Dock. Nie chcą jednak wdawać się w otwartą walkę, ponieważ liczebność H.A.M.M.E.R. jest przytłaczająca. Mają się tam dostać, wykraść te największe cuda współczesnej techniki militarnej i uciekać. Dum Dum tłumaczy, że nadal może uruchomić statki dzięki autoryzacji głosowej zainstalowanej w systemach Helicarrierów. Nie będzie łatwo, ale dzięki Nickowi znowu robią coś, co ma znaczenie.

Teraz. Nick dowodzi nalotem powietrznym w czasie, gdy Gabriel Jones prowadzi oddział naziemny. Nagle za nimi pojawia się statek powietrzny HYDRY, na którym znajduje się cały oddział agentów tej organizacji, Baron Strucker, Kraken, Hive i Gorgon.

13 godzin temu. Gehenna. Kraken powiadamia zebranych, że zdobył informacje o akcji planowanej przez Fury'ego. Nie chce wyjawić swojego informatora, jednak odpowiada, że każdy ma swoją cenę. Viper stwierdza, że muszą zająć się ważniejszymi planami razem z Madame Hydrą, a mężczyźni niech bawią się w wojnę. HYDRA wyrusza do The Dock.

Teraz. S.H.I.E.L.D. na czele z Nickiem przedzierają się przez bazę do miejsca, gdzie znajdują się Helicarriery, gdy nagle z nieba spadają na nich agenci HYDRY i sługusy Hive'a. Do akcji włączają się również dowodzący organizacją i zaczyna się regularna wojna. W samym środku walki stają naprzeciwko siebie Gorgon i Nick. Shishido momentalnie rzuca w niego kataną, ale Jasper Sitwell odpycha swojego dawnego dowódcę i zostaje wbity do ściany z mieczem wystającym z ramienia. W tej chwili Fury zostaje zaatakowany przez Hive'a. Kraken stawia nogę na klatce piersiowej leżącego przeciwnika i razem ze Struckerem szykują się do zadania ostatniego ciosu pytając, czy były szef S.H.I.E.L.D. ma jakieś ostatnie słowo. Nagle w sam środek walki zostają teleportowani Secret Warriors, a Nick odpowiada, że to jeszcze nie koniec.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Secret Warriors #5 Secret Warriors #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.