Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Zodiac » Dark Reign: Zodiac #1

Dark Reign: Zodiac #1

Dark Reign: Zodiac #1

"Sake of Mischief"

Postacie
Zapowiedź

Może i Norman Osborn kręci teraz tym całym cyrkiem, jednak nie każdy złoczyńca to akceptuje. Ale kim lub czym jest ZODIAC?

Streszczenie

Baza H.A.M.M.E.R. Mężczyzna w garniturze i czarnej masce torturuje ostatniego żywego agenta. Mówi mu, że nie chce od niego żadnych informacji. Śmierć jego i jego kolegów z tej bazy to ogłoszenie. Gdy agent umiera, Zodiac łączy się z Manslaughterem. Pyta go, czy ich wtyczka w otoczeniu Osborna odezwała się dzisiaj. Marsdale zaprzecza.

Dwa tygodnie temu. W mieszkaniu Clowna zjawia się Death Reaper wraz z gościem w czarnej masce. Mężczyzna proponuje mu dołączenie do jego organizacji. Wskazuje na ekran telewizora. Osborn ustanawia nowy ład, a on chce, aby zapanowała anarchia. Z przyniesionego worka wyrzuca głowy poprzednich członków organizacji Zodiac. Dodaje, że teraz ich imiona zostały zwolnione.

Baza H.A.M.M.E.R., teraz. Do placówki wchodzą uzbrojeni agenci. Znajdują zmasakrowane zwłoki ludzi Osborna. Na jednym z ciał widnieje wyryta litera Z.

Dwa dni temu. Manslaughter i Clown spotykają się w bazie Zodiaca - zezłomowanym statku powietrznym Hydry. Eliot pyta Marsdale'a, dlaczego dołączył do organizacji. Ten odpowiada, że ich mocodawca wybudził go ze śpiączki. Pogawędkę przerywa im komunikat od Zodiaca o skończonej akcji. Clown słyszy uwagę o wtyczce w szeregach Osborna. Kiedy Marsdale kończy rozmowę z przywódcą, pyta go o to. Manslaughter mówi mu, że z czasem dowie się wszystkiego.

Avengers Tower, teraz. Limuzyna Osborna ląduje na dachu budynku. Wysiadając z pojazdu. Norman udziela reprymendy swojemu kierowcy i każe mu umyć wóz. Mówi, że daje drugą szansę wszystkim, nawet takim ludziom jak on. Słysząc te słowa Hurricane kipi ze złości, jednak nic nie mówi.

Norwalk. Zodiac włamuje się do starego sieci komunikacyjnej S.H.I.E.L.D.. Przy okazji rozmawia przez komunikator z Death Reaper, wyjaśniając jej, jak działa system. Na końcu dodaje, że takie działania przyciągają uwagę superbohaterów, a on nie może doczekać się chwili gdy zobaczy, kto zwrócił uwagę na niego.

Baxter Building. Johnny Storm oprowadza dwie dziewczyny po centrum łączności. Nagle na jednym z monitorów widzi sygnał S.H.I.E.L.D.. Bezzwłocznie udaje się sprawdzić, co się dzieje. Human Torch dociera do opuszczonej bazy i zaczyna ją przeszukiwać. Zostaje zaatakowany przez Zodiaca, ubranego w żaroodporny strój. Dochodzi do wymiany ciosów. Napastnik ucieka w głąb długiego tunelu. Storm bez namysłu rusza za nim. Wtedy Zodiac uruchamia pułapkę. Johnny zostaje porażony impulsem elektrycznym i traci przytomność. Stojąc nad nieprzytomnym Torchem mężczyzna stwierdza, że to dopiero początek.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Dark Reign: Zodiac #1 Dark Reign: Zodiac #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.