Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Young Avengers » Dark Reign: Young Avengers #2

Dark Reign: Young Avengers #2

Dark Reign: Young Avengers #2

"The Young Master" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Young Avengers kontra Young Avengers. Wina, horror i napięcie seksualne. Nienawidzona rasa i superbohater w roli seryjnego zabójcy. Wszystko jest dozwolone.

Cytat

Speed: "I've never seen you smile before."
Coat of Arms: "I was exulting at a unique art event."

Streszczenie

Pojawienie się oryginalnych Young Avengers budzi różne emocje w członkach drużyny Meltera. Najbardziej rozentuzjazmowana jest Coat of Arms, która wydaje okrzyk zapoczątkowujący starcie. Podczas walki Cassie zostaje zaskoczona przez Big Zero, Vision i Egghead wzajemnie analizują swe funkcje, Billy i Sylvie próbują się wzajemnie wykluczyć z walki, Speed zdaje sobie sprawę, że zna Coat of Arms z poprawczaka, Executioner oddaje strzały ostrzegawcze prosto w korpus Hawkeye, a Patriot próbuje namówić Meltera do zaprzestania walki. Jednak to Echantress ma dość siły przebicia, by jednym zaklęciem zmusić wszystkich do przerwania bitki. Ten numer budzi podziw w Billym, który jednocześnie obawia się, że dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka jest potężna.

Podczas gdy Eli tłumaczy Chrisowi, że pojawili się w sprawie swojej nazwy, Tommy próbuje flirtować z Coat of Arms, która dobitnie daje znać, że nie jest zainteresowana. Melter chce wiedzieć, jak udało się im ich odszukać. Patriot nazywa to profesjonalizmem...

Kilka godzin wcześniej Młodzi Mściciele zobaczyli w wiadomościach doniesienia o nowej grupie nazywającej się Young Avengers. Oburzyło to Eliego, więc wszyscy wskoczyli w uniformy, a Billy wykonał czar namierzający. Za którymś razem zadziałał.

Teraz. Eli chce wiedzieć, czy za powołaniem grupy Meltera stoi Norman Osborn. Coat of Arms odpowiada, że owszem, ale w inny sposób, niż sądzą.

Opowiada o wystawie sztuki nowoczesnej, na której spotkała się z Osbornem. Z jej słów przebija totalne uwielbienie do jego persony. Streszcza ich rozmowę na temat sztuki. Zdradza, że Osborn dał jej specjalną wizytówkę i że chociaż zdawała sobie sprawę, że próbuje nią manipulować, czuła się jak w Niebie. Na swoim iPhone pokazała mu tryptyk swojego autorstwa, którego głównym bohaterem był właśnie Green Goblin. Rozwścieczyło to Osborna, ale dziewczyna była zachwycona, że tak emocjonalnie podchodzi do jej sztuki. Kiedy wyszedł z galerii wiedziała, że musi dowiedzieć się więcej o superbohaterstwie. Dlatego odnalazła Meltera i razem założyli zespół. By powstałą w ten sposób sztuką zadowolić Osborna.

Reakcją na opowieść dziewczyny jest krzycząca cisza. W końcu Eli postanawia nie podejmować tematu. Jeśli chcą być Young Avengers, mogą przystąpić do eliminacji na członka drużyny. Daje im jeden dzień.

Po odejściu rówieśników, Big Zero i Executioner drwią z nich. Coat of Arms, Melter i Enchantress nie są jednak rozbawieni. Na oczach Chrisa Sylvie rzuca zaklęcie, by malkontenci zmienili zdanie.

Wieczorem, Chris rozmawia ze swoją dziewczyną. Uważa, że źle postąpiła i że powinni uciec. Sylvie jednak uważa, że bycie członkinią Young Avengers to jej przeznaczenie, że dzięki temu może pozostać w tym świecie i u jego boku. Tej nocy jednak, nie mogąc zasnąć, Melter nie potrafi wyobrazić sobie siebie jako superbohatera. W przeciwieństwie do Coat of Arms, która wzięła się za rozrysowywanie ich walki z Green Goblinem.

Tymczasem Executioner rozmawia przez telefon z matką. Opowiada, że znów spotkał się z Kate Bishop i że jest gotów nauczyć ją tego i owego o prawdziwym świecie. Tak jak Princess Python, jego matka, nauczyła jego.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Reign: Young Avengers #2 Dark Reign: Young Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.