Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Lethal Legion » Dark Reign: Lethal Legion #1

Dark Reign: Lethal Legion #1

Postacie
Zapowiedź

Co się stało ze złoczyńcami, którzy nie dostali się na krótka listę sprzymierzeńców Normana Osborna? Grim Reaper, Mr. Hyde, Absorbing Man, Nekra i Man-Ape przekonają się o tym na własnej skórze, nie poddając się jednak bez walki.

Streszczenie

Do więzienia Raft zbliża się helikopter z prawnikiem. Pogoda jest fatalna, a pilot dodatkowo próbuje nastraszyć swojego pasażera. Na lotnisku adwokata wita naczelnik oraz dowódca strażników. Gość przybył do placówki, aby bronić członków Lethal Legion. Strażnik wyraża pogląd, że powinno się ich wszystkich rozstrzelać za to, co zrobili bohaterowi narodowemu – Normanowi Osbornowi. Pan Livingston musi go poprawić – każdy zasługuje na możliwość obrony w sądzie. Podczas drogi na pierwsze spotkanie naczelnik informuje mecenasa, że urządzenia w budynku neutralizują moce, więc nie ma się czego obawiać. Pierwszym klientem okazuje się Grim Reaper. Na wejściu kłóci się on z dyrektorem placówki na temat bezpieczeństwa. Według więźnia wszystko jest uknute przez Osborna i jeśli szybko go stąd nie zabiorą, będzie martwy. Jak na zawołanie pojawia się inny więzień, który wbija kosę w pierś Reapera z pozdrowieniami od dyrektora H.A.M.M.E.R..

Następnie prawnik rozmawia w celi z Tiger Sharkiem. Ten jest zdenerwowany całą sytuacją oraz rannym Erichem, który leży w ambulatorium. Aby ukoić nerwy, musi wsadzić głowę pod wodę. Rozpoczyna on swoją opowieść o kontaktach z Green Goblinem.

Wcześniej. Shark rozmawia z Normanem z Avengers Tower. Todd przybył, aby zażądać więcej kasy za zabicie Deadpoola. Jest to śmieszne żądanie, bo po pierwsze dostał zapłatę z góry, a po drugie nie wykonał zadania. Arliss tłumaczy, że kasa będzie za to, aby nie powiedział prasie o ich kontaktach i umowie. Widząc, że nie ma innego wyboru, Norm prosi, aby weszło dwóch jego pomocników. Natychmiast też krzesło, na którym siedzi Tiger Shark, zostaje przebite strzałą, raniąc go przy tym w policzek. Do pomieszczenia wchodzą Hawkeye oraz Venom. Dodatkowo Iron Patriot zakłada swoją zbroję i zaczyna pomiatać szantażystą po całym pokoju. Na koniec wyrzuca go przez okno. Całe to lanie, jakie dostał, nie zmartwiło więźnia. Pewnie nawet na to zasłużył. Dotknęło go jednak to, że nikt nawet nie sprawdził, czy dalej żyje. Potraktowali go jak rzecz.

W swoich uczuciach nie był sam. Reaper zwołał zebranie. Zebrał ludzi, którym wcale nie żyło się lepiej pod nowymi rządami. W ten sposób zebrała się nowa wersja Lethal Legion. Gdyby pozostali w składzie, jaki się początkowo zebrał, wszystko byłoby OK. Mogliby coś osiągnąć. Każdy miał swoje powody i nikogo za bardzo nie interesowało, jakie. Jednak wszystko się zepsuło, kiedy pojawił się ich ostatni członek. Grim Reaper był dobrym przywódcą, ale miał jeden słaby punkt i był nim jego brat – Wonder Man.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Lethal Legion #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.