Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Hawkeye » Dark Reign: Hawkeye #3

Dark Reign: Hawkeye #3

Postacie
Zapowiedź

Psychopata wcześniej znany jako Bullseye przelewa krew w przebraniu bohaterskiego Hawkeye'a. Jednak maska bohatera zaczyna sie zsuwać. Zimnokrwisty zabójca stara sie ukryć swoje mordercze ekscesy i zwichrowany stan umysłu przed Normanem Osbornem. Kto powinien bardziej się bać? Wewnętrzny zabójca czy zewnętrzny bohater?

Streszczenie

Kryjówka P.T.S.F. Lester ratuje się przed upadkiem, wystrzeliwując strzałę z liną. Nie gwarantuje mu to jednak miękkiego lądowania i przez okno wpada do pomieszczenia kilka pięter niżej. Jest on pełen nieużywanych manekinów sklepowych. Głos mówi mu, aby pamiętał, kim jest. Strzała wystrzelona w kierunku, z którego rozchodził się dźwięk, trafia w głowę manekina. Ciszę przerywa obłąkańczy śmiech. Hawkeye budzi się spocony z koszmaru. Cieszy się, że to był tylko sen, jednak Bullseye stojący za jego plecami rozwiewa jego nadzieje. Oczywiście, kiedy Lester się odwraca, jego już nie ma. Wkurzony psychopata krzyczy, aby przeciwnik stawił mu czoła twarzą w twarz. Prosi komputer, aby sprawdził, czy jest w pokoju sam, czy miał jakiś gości, kiedy spał i czy nie było żadnych prób włamania do wieży. Na wszystkie pytania dostaje odpowiedzi negatywne. Kiedy przez interkom wzywa go Norman, sam już nie wie czy to, co słyszy, jest realne. Po potwierdzeniu tożsamości rozmówcy zostaje wezwany na spotkanie.

Kilka chwil później Lester w kostiumie spotyka się ze swoim szefem w hotelu Lennox. Osborn gratuluje mu roboty w bazie terrorystów i dlatego pozwoli mu się wytłumaczyć. Pokazuje mu ciało człowieka, który ma na czole wyryty znak celownika. Zdezorientowany Hawkeye stwierdza, że nigdy nie widział tego człowieka i nie wie, kto to jest. Ofiara to senator Irving Grax. Ktoś poderżnął mu gardło przy pomocy stłuczonego kieliszka do wina. Bullseye odpiera zarzuty twierdząc, że to Osborn na konferencji użył jego pseudonimu i to może być każdy psychopata w tym mieście podszywający się pod niego. Z powrotem w Avengers Tower Lester spotyka się z Moonstone. Ma do niej pytanie jako do byłego psychiatry: Czy to możliwe, aby Norman kogoś zabił i potem tego nie pamiętał? Karla stwierdza, że jest możliwe, aby Green Goblin kogoś zabił, a Osborn nic by nie pamiętał. Hawkeye precyzuje, że chodzi o samego Normana, nie jego alter ego. Czy to możliwe i czy są może na to jakieś leki? Kiedy Ms. Marvel pyta, czy na pewno rozmawiają o ich szefie, Bullseye kończy rozmowę.

W Central Parku Ben czeka na swojego informatora. Po godzinie w końcu dostaje telefon. Tajemniczy rozmówca tłumaczy spóźnienie względami bezpieczeństwa. Pod ławką, na której siedzi Urich, jest teczka z napisem P.T.S.F.. Te informacje powinny wystarczyć, aby ruszyć śledztwo do przodu. W biurze Front Line dziennikarz chce omówić swój artykuł z Robertsonem. Z teczki dowiedział się, że senator Irving zginął wczoraj w nocy, a na czole miał wyryty znaczek celownika. Zanim został senatorem, pracował w N.S.A. jako łącznik dla ich zabójców, a wówczas pracował dla nich Bullseye. Był prawdopodobnie jedyną osobą, która znała tożsamość psychopaty. Dodatkowo okazuje się, że terroryści, którzy ostatnio próbowali napaść na rezerwy federalne, też pracowali dla rządu. Założyli tę organizację, aby móc zbliżyć się do Hydry czy AIM. A za wszystkim stał Irving. Teraz jego terroryści zerwali się ze smyczy, a wszystko wskazuje na to, że jego były cyngiel go zabił. Pytanie, dlaczego?

W swoim pokoju Lester bierze fiolkę z lekami na psychozę i od razu zażywa całą garść. Na stole znajduje paczkę z liścikiem „Pamiętaj, kim jesteś”. W środku jest strój Bullseye'a. W drzwiach staje Victoria Hand i mówi, że przyniosła mu tę paczkę z portierni. Lester wpada w szał, a kiedy widzi człowieka w swoim starym kostiumie za oknem, rzuca się w pogoń. Biegnie do hangaru po Quinjeta. Kiedy strażnik chce go zatrzymać, aby wypełnić jakieś dokumenty, zostaje ogłuszony. Na zewnątrz ktoś wystrzeliwuje pocisk w samolot. Hawkeye unika pocisku, a ponieważ ten wraca, leci w kierunku strzelca i zwraca mu jego prezent. Po eksplozji łucznik liczy na jakieś zwłoki, ale zostaje zaskoczony przez przeciwnika, który przystawia mu pistolet do głowy. Jednak jego nie jest tak łatwo podejść i po szarpaninie obaj spadają przez świetlik do pomieszczenia poniżej. Tam oszust dalej wmawia naszemu psychopacie, że jest nim, jednak Lester odpowiada kawałkiem szkła, które po celnym rzucie trafia go w oko. Kiedy przymierza się do wymuszenia kilku odpowiedzi, zostaje otoczony przez grupę ludzi ubranych w kostiumy Bullseye'a.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Hawkeye #3 Dark Reign: Hawkeye #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.