Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #5

Black Panther vol. 5 #5

Black Panther vol. 5 #5

"Deadliest of the Species" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Władca Wakandy jest zagrożony - Morlun przedziera się przez jego obrońców, żeby wyssać energię z ciała bezbronnego T'Challi. Tylko nowa Black Panther może uratować swojego króla.

Cytat

Death: "Since your species crawled out of the muck I've faced warriors and champions who thought they had the power to take what is mine. I feast on their screams."
T'Challa: "You've faced champions... But have you ever faced a goddes?"

Streszczenie

Morlun staje na granicy Wakandy. W następnej chwili spada na niego deszcz rakiet. W centrum dowodzenia W'Kabi każe potwierdzić jego śmierć, ale okazuje się, że pożeracz totemów nawet nie drgnął.

Śmierć wyśmiewa groźby Storm stwierdzając, że pokonał największych wojowników w historii ludzkości, T'Challa odpiera jednak, że nigdy nie zmierzył się z boginią. Ororo używa swoich mocy do ataku na abstrakt i jego sługi i w krótkim czasie przebija się do męża.

Shuri budzi się z transu. Zuri od razu chce ją przygotować do walki z Morlunem, ale dziewczyna oświadcza, że bóg-pantera ją odrzucił i że zawiodła swoją rodzinę i swój kraj. Mężczyzna zauważa, że zwykle niegodni zostają pożarci przez bóstwo, ale Shuri stwierdza, że może jej karą było dalsze życie w hańbie. S'yan ogłasza, że mimo tego potrzebują Panthera, gdyż wszystkie inne ich bronie zawiodły.

W zaświatach Ororo i T'Challa stoją nad pokonaną Śmiercią. Mężczyzna jest uradowany, że widzi swoją żonę i stwierdza, że miłość w istocie jest potężniejsza od śmierci. Storm odpiera jednak, że ich życie jest znacznie bardziej pragmatyczne –nadszedł czas, by jej mąż – i tylko on – wrócił do domu.

W centrum dowodzenia W'Kabi przybliża obecną sytuację S'yanowi, Shuri, Zuriemu oraz telekonferującym Ramondzie i Zawavariemu – Morlun bez trudu przebił się przez wszystkie dotychczasowe przeszkody, i choć pozostali przy życiu żołnierze są gotowi walczyć do ostatniej kropli krwi, według szacunków ich przeciwnik dostanie się do T'Challi w niecałą godzinę. Shuri proponuje, żeby wysłać na niego Storm, ale królowa-matka odpiera, że jej synowa już nie wróci.

T'Challa nie chce się zgodzić na to rozwiązanie. Ororo odpiera jednak, że takie są zasady i że postanowiła oddać swoje życie za to, które dla Wakandy liczy się bardziej. Śmierć kpi sobie z króla stwierdzając, że pakt jest święty i nie może go zmienić. T'Challa ze złości miażdży czaszkę łotra, ale wtedy zaczyna on przemawiać z ciał swoich sług, jeszcze mocniej drwiąc z bohatera.

Podczas gdy S'yan i Ramonda kłócą się o los Storm, Shuri dostrzega uśmiech na ustach Zawavariego, a ten, zapytany, odpiera, że jego rozmówcy są ślepi i głupi. S'yan stwierdza, że starzec marnuje tylko ich czas, ale dziewczyna domyśla się, że ma on jakiegoś asa w rękawie. Czarownik stwierdza więc, że choć Shuri została odrzucona przez boga-panterę, ten ją oszczędził i sugeruje, że nie stało się to bez przyczyny. Księżniczka domyśla się, o co mu chodzi – zawiodła, gdyż za bardzo polegała na swoich umiejętnościach i wyuczonych strategiach, zbyt mało uwagi poświęcając w okultystycznej stronie ich religii. Każe W'Kabiemu i Zuriemu stać na straży, podczas gdy ona będzie się przygotowywać do zabicia Morluna.

Niedługo później. Pożeracz totemów wdziera się do pałacu i w kilka chwil zabija obu strażników. Gdy przygotowuje się do wyssania esencji życiowej T'Challi, zostaje jednak przebity włócznią – to Shuri, ubrana w kostium Black Panthera, postanawia pokazać mu prawdziwą siłę Wakandy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5 Black Panther vol. 5 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.