Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #2

New Mutants vol. 3 #2

New Mutants vol. 3 #2

"Return Of The Legion" - part 2: "Security Blankets"

Postacie
Zapowiedź

Powraca jeden z najpotężniejszych złoczyńców w historii mutantów! Poprzednio spowodował Age of Apocalypse - czy Cannonball, Karma, Magma, Moonstar i Magik powstrzymają go przed kolejnym kataklizmem?

Cytat

Legion: "Dani, Dani, you're going to die, Dani. Which way would you like us to kill you... for we have many."
Moonstar: "Then come on in. I've got a few myself."

Streszczenie

Westcliffe. Magma i Magik tłumaczą Karmie, że jest uwięziona w ciele Legiona. Shan, którą wraz z Marci ściga tłum dziwolągów, stwierdza, że to wiele tłumaczy, a osobowość Davida jest podzielona bardziej niż kiedykolwiek. Karma opowiada, że kiedy wraz z Moonstar przybyły do miasteczka i wszyscy udawali, że nic nie wiedzą na temat Marci, próbowała odnaleźć ją za pomocą swoich zdolności i została uwięziona wraz z nią. Dodaje, że ma poważne kłopoty i będzie jej potrzebna pomoc znacznie silniejszego telepaty, jak Emma Frost. Shan każe Marci się ukryć, a sama, trzymając jej lalkę, staje naprzeciw dowodzącym grupą pościgową Jackiem Waynem. Magma powiadamia Cannonballa, że Karma przestała do nich mówić. Słysząc to, Sunspot chce rozwiązać jej ciało znajdujące się na zapleczu baru, ale kiedy je dotyka, zaczyna się dziwnie czuć. Shan zauważa, że Roberto zaczyna się pojawiać obok niej, ale w samą porę Sam oddziela go od związanej przyjaciółki. W umyśle Legiona, Wayne mówi Karmie, że jej nie zna, ale pamięta jej przyjaciół, którzy pomogli poskładać umysł Davida w całość poprzednim razem [Moonstar, Wolfsbane, Cypher i Warlock w New Mutants #26-28]. Legion szukał ich, aby znowu to zrobili, ale on nie ma zamiaru na to pozwolić i zabije "naprawiaczy", ale daruje życie Shan, jeżeli ona odda mu lalkę, bo jak pewnie się zorientowała, kto ją ma, kontroluje ciało Davida. Karma zaczyna z nimi walczyć. Ostrzega Magmę i Magik, że Dani i Rahne grozi niebezpieczeństwo, po czym oddaje lalkę Marci zanim zostaje pokonana przez liczniejszych przeciwników. Dziewczynka zaczyna przemawiać przez Legiona oznajmiając, że Karma została pojmana przez złych ludzi. Amara i Illyana decydują się zabrać Davida do Emmy Frost, ale matka Marci nie chce na to pozwolić wierząc, że dziewczynka jest zmiennokształtnym mutantem i tylko wygląda jak Haller, ale to ona. Dodaje, że inni mieszkańcy miasta ostrzegali ją przez innymi, którzy będą chcieli zabrać jej córkę, więc ją ukryła. Jej mąż uważa, że powinni pozwolić pomóc Marci, przez co kobieta orientuje się, że to właśnie on wezwał Dani i Shan. Tymczasem Marci zostaje schwytana przez osobowości w umyśle Legiona, które odbierają jej lalkę i kolejno przejmując kontrolę nad ciałem używają różnych zdolności do pokonania Magmy i Magik oraz zabicia rodziców dziewczynki. Następnie, powiadomieni przez Jacka, że Moonstar jest gdzieś blisko, oddają lalkę temu z nich, który potrafi latać, i opuszczają dom. Umierający ojciec Marci przyznaje się żonie, że rzeczywiście to on wezwał X-Men na pomoc. Odzyskawszy przytomność Magik ostrzega Cannonballa, że Dani jest w niebezpieczeństwie.

Tymczasem w barze, Sam dowiaduje się od właściciela, że Moonstar jest zamknięta w areszcie. Mężczyzna opowiada, że po przybyciu do miasta Karma nie wierzyła, że nikt nie wie, gdzie jest Marci, więc postanowiła sama sprawdzić. Chwilę później wpadła w trans i od tamtej pory jej się nie polepszyło. Dodaje, że mogą ją zostawić na zapleczu baru, ponieważ ten, który ją przywiązał do krzesła, skończył jak Shan, więc wszyscy inni wolą trzymać się od niej z daleka i jest tu bezpieczna. Cannonball mówi, że jego przyjaciółki chciały tylko pomóc młodej mutantce, ale barman stwierdza, że mieszkańcy miasta nie chcieli, aby stało się ono kolejnym Cooperstown. Sam i Roberto wychodzą na zewnątrz, gdzie czekają na nich policjanci. Ponieważ nie mają zamiaru tracić czasu, Cannonball bierze Sunspota na ręce i odlatuje.

Posterunek. Pozostawiona na straży policjantka zauważa Legiona i myśląc, że ma do czynienia z Marci, mówi jej, że nie powinna była wychodzić z domu. W odpowiedzi kobieta zostaje trafiona ognistą kulą, a osobowości kontrolujące ciało Davida oznajmiają siedzącej w celi Moonstar, że przyszli po nią i mogą ją zabić na wiele sposobów. Dani, będąc gotowa do walki, odpowiada, że sama również ma kilka w zanadrzu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #2 New Mutants vol. 3 #2 New Mutants vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.