Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #30

Astonishing X-Men vol. 3 #30

Astonishing X-Men vol. 3 #30

"Ghost Box" - Part 6

Postacie
Zapowiedź

Do niektórych pudeł lepiej nie zaglądać... Przed wami finałowy odcinek pierwszej historii duetu Ellis/Bianchi.

Cytat

Emma Frost: "Of course you are, Dear. We found one of your little technological solutions burned to death behind a foul-smelling fast-food through in San Francisco. Well done, that man."
Forge: "Emma Frost I didn't recognise you with your legs together."
Cyclops: "Watch your mouth..."

Streszczenie

 

Forge jest szczerze zdziwiony przybyciem swoich przyjaciół. Cyclops wyjaśnia mu, iż ściągają ich tu międzynarodowe portale oraz rasa obcych stworzeń, tworzonych w celu obrony planety przed najazdem. Naukowiec nie oczekuje od nich zrozumienia. Celem jego pracy było wyeliminowanie efektu M-Day. Beast ripostuje, iż nowa generacja mutantów bardziej przypomina genetyczny zlepek DNA zbyt wielu stworzeń. Ta inżynieria nie może zastąpić ewolucji, a efekty osiągnięte jej kosztem nie wypełnią powstałej luki w populacji homo superior. Forge nie ma zamiaru dłużej ich słuchać. Podczas gdy wszyscy inni tracili cenny czas, on jako jedyny postanowił działać. Mówiąc to pokazuje X-Men nową grupę mutantów składającą się z kilku zdeformowanych stworzeń.

 

Zespół nie może uwierzyć własnym oczom. Wolverine nawet powątpiewa, czy istoty te potrafią wogóle mówić. Forge wyjaśnia, że mogą zabić ich wszystkich, gdy tylko wyda im taki rozkaz. Strategia jego działania została dokładnie zaplanowana. Nic nie dzieje się przypadkowo. Dokonawszy prezentacji prowadzi wszystkich do drugiego pomieszczenia, gdzie oczom zebranym ukazuje się działające przejście między wymiarowe.

 

Mając ich wszystkich w jednym miejscu, Forge może przejść do drugiegoetapu swojego planu. Jego celem jest wysłanie obu zespołów do samego epicentrum innego wymiaru, który prowadzi swoistą wojnę podjazdową i przenieść działania wojenne na ich teren. Komórka Amor przerywa dalszą konwersację. Wszyscy są zdziwieni tym bardziej, iż osoba po drugiej stronie aparatu pragnie porozmawiać z Forgem. Kiedy mutant podnosi słuchawkę, Agentka Brandt oznajmia mu, iż laser namierzył jego siedzibę i jest gotowy do użycia. Pomimo tego wynalazca nie poddaje się. Wolverine atakuje go znienacka i odcina mu bioniczną kończynę. Forge zarzuca im ignorancję i uruchamia maszynę rozkazując nowym mutantom wrzucenie X-Men na pierwszy front. Zespół szykuje się do ataku, a Beast informuje swą dziewczynę, by rozpoczęła namierzanie komórki po czym ciska ją w portal. Storm prosi jeszcze Forge’a, by pozwolił im odejść, jednak mężczyzna jest zaślepiony swą obsesją. Nie chce już czuć się bezwartościowy i pozostawiony samemu sobie. Kobieta dostrzega pustkę jego życia i nie ma zamiaru podzielić jego losu. Atakuje wrogów lodową nawałnicą i nakazuje wszystkim odwrót. W tym samym czasie z portalu wyłania się olbrzymia mechaniczna dłoń. X-Men nie czekają na dalszy rozwój wypadków. Odlatują z siedziby Forge’a na pokładzie swego Blackbirda. Chwilkę później silna wiązka lasera niszczy cały kompleks.

 

Na pokładzie samolotu Amor prosi kogoś o wyjaśnienie całej sytuacji. Beast tłumaczy jej, iż laser namierzał jej komórkę, zatem jego promień przeszedł przez portal, by tam dokonać całych zniszczeń. Siła tej broni dokona całkowitego spustoszenia w świecie, którego mieszkańcy całkowicie zdegradowali swoje środowisko i poszukiwali nowego miejsca do zasiedlenia. Ich wymiar ze zdziesiątkowaną populacją mutantów wydawał im się idealnym miejscem do podbicia. Na nieszczęście dla nich wybór ten okazał się początkiem ich końca. Scott pyta Ororo, jak czuje się w związku z zaistniałą sytuacją. Kobieta oznajmia, że wiele rzeczy się zmieniło, a oni nie są już tymi samymi ludźmi co na początku. Lider chwali taką postawę i oświadcza wszystkim, iż wracają do domu.

 

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #30 Astonishing X-Men vol. 3 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.