Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #119

Daredevil vol. 2 #119

Daredevil vol. 2 #119

"Return of the King" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Finał historii "Return of the King". Poznamy motywy Fiska i Lady Bullseye, a wszystko zakończy się ostateczną konfrontacją w Hell's Kitchen.

Cytat

Master Izo: " I told you.... You can't control chaos... You can only fight it."

Streszczenie

Na dachu budynku Daredevil spotyka się z detektywem Kurtzem, który chce wiedzieć, jaki jest powód wojny między Hand i Kingpinem, która pustoszy jego dzielnicę. DD stara się nie wdawać w szczegóły. Od Kurtza dowiaduje się, że Owl zbiegł z więzienia.

Foggy opowiada Dakocie o współpracy Matta z Fiskiem, ale ta nie może w to uwierzyć. Nelson zaczyna mieć wyrzuty, że tak potraktował przyjaciela [patrz poprzedni numer], zamiast pomóc mu za wszelką cenę. Teraz prosi, aby Dakota pomogła mu go znaleźć.

Daredevil odwiedza melinę mistrza Izo, ale jedyne, co zastaje, to puste butelki na podłodze. Zaczyna zastanawiać się, czy to Kingpin oswobodził Owsleya i jeśli tak, to w jakim celu to zrobił.

Wilson spoglądając na miasto ze swojego biura po raz kolejny ma przed sobą wizję swojej zmarłej żony, która drwi z niego i jego planów zniszczenia Daredevila i odzyskania władzy. Powtarza mu, że to miasto już nigdy nie będzie jego. Fisk zaczyna krzyczeć aby się zamknęła i próbuje ją udusić. W tym czasie w drzwiach zjawia się Turk, przypatrując się dziwnemu zachowaniu szefa. Oznajmia, że przybył Owl. Ten raportuje o postępach i otrzymuje od Kingpina listę z następnym celem.

Turk wychodzi ze sklepu z zakupami dla swojego szefa, nieświadomy, iż śledzi go Dakota.

Na złomowisku Owsley spotyka się z Lady Bullseye i jej świtą. Jest zadowolony z ich dotychczasowych "osiągnięć" i przekazuje im kolejny cel do egzekucji. Lady B uśmiecha się widząc nazwisko na kartce, po czym podaje ją Black Tarantuli i każe mu wraz z White Tiger i kilkoma ninja zabić wskazanego osobnika. Carlos widząc nazwisko przez chwilę waha się, po czym posłusznie zabiera swoich kompanów na misję. W drodze do celu White Tiger pyta się Carlosa, dlaczego się zawahał, na co ten zaprzecza, mówiąc, że po prostu musiał to przemyśleć, gdyż ślepe wykonywanie rozkazów nie jest w jego stylu. Angela pyta się o ich nowy cel, na co Carlos odpowiada, że muszą zabić dawnego przyjaciela, Franklina Nelsona.

Na wysypisku Owl zaczyna się niepokoić. Lady Bullseye oświadcza mu, iż jego ochrona została już dawno zneutralizowana. Kobieta ma dosyć tych gier, gdyż doskonale wie, iż Owl pracuje dla Kingpina i żąda, aby ten zaprowadził ją do niego.

Daredevil demoluje nowe biuro Fiska wraz z jego ochroniarzami. Próbuje wydobyć od jednego z nich informację, gdzie znajduje się ich szef, jednak bezskutecznie. Nagle zjawia się mistrz Izo, który przypomina, iż ostrzegał Matta, że nie da rady zapanować nad chaosem, może go jedynie zwalczyć. Starzec zabiera go do miejsca, które ma pomóc Mattowi w przejrzeniu na oczy.

Turk doprowadza Dakotę na budowę wieżowca. Na jednej z nieskończonych kondygnacji dochodzi do spotkania Kingpina z Lady Bullseye, które Dakota próbuje sfotografować. Zabójczyni zauważa nieproszonego gościa i rani Dakotę, rzucając swoimi dwoma pałeczkami do włosów. Kobieta próbuje uciekać, ale zostaje zaatakowana przez Owsleya, który powala ją jednym ciosem.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #119 Daredevil vol. 2 #119 Daredevil vol. 2 #119 Daredevil vol. 2 #119 Daredevil vol. 2 #119 Daredevil vol. 2 #119 Daredevil vol. 2 #119

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.