Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #15

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #15

Postacie
Zapowiedź

Jak nasi bohaterowie mogą się mienić Strażnikami Galaktyki, jeżeli nie potrafią obronić swojej własnej bazy przed armiami walczącymi w Wojnie Królów?

Cytat

Gorgon: "For Attilan!"

Jack Flag: "Uh... for Cleveland?"

Streszczenie

Zanim Guardians zdążyli się zorientować, kompaktowa wersja wojny między Shi'Ar i Kree wdarła się na ich terytorium w postaci dwóch wrogich oddziałów. Black Bolt, elita Inhumans i żołnierze Kree przybyli, by odbić Crystal, zaś część Imperialnej Gwardii oraz żołnierze Shi'Ar dotarli tu w poszukiwaniu Warlocka. Chociaż Peter miał nadzieje uniknąć walki, gdy tylko jedni zobaczyli drugich, oczywiste stało się, że nie jest to możliwe. Kiedy Star-Lord wydziera się na Phylę za uprowadzenie Crystal, sama uprowadzona bez problemu uwalnia się z jej uścisku i rzuca na ziemię, po czym oświadcza, że pozwoliła na to, bo chciała wysłuchać, co mają do powiedzenia. Na prośbę Petera, Mantis pokazuje jej telepatycznie, jakie zagrożenie dla wszechświata stwarza konflikt, a Crystal zgadza się, że koniecznie trzeba to powstrzymać. To zaś staje się z każdą chwilą trudniejsze, bo nie dość, że mogą zapomnieć o dyplomacji, to w dodatku Black Bolt przełamał magiczną barierę Warlocka i teraz osiąga punkt kulminacyjny. Kiedy Jack Flag walczy z Gorgonem, Mantis wyłącza z gry Karnaka. Black Bolt dociera do Crystal, ale gdy ta próbuje przekazać mu ostrzeżenie, ignoruje jej słowa i atakuje Petera. Z drugiej strony, Oracle pokonuje Cosmo, a reszta Gwardii próbuje otoczyć Black Bolta, jednak on chwyta Crystal i daje znak do odwrotu. Po chwili, Inhumans i ich sojusznicy zostają teleportowani przez Lockjawa. W tej sytuacji, Mentor rozkazuje swoim ludziom wrócić do podstawowego planu i zgładzić Warlocka. Ich zmasowany atak zmusza Guardians do rozproszenia się i ucieczki z sali Continuum Cortex. W czasie odwrotu, Star-Lord próbuje skontaktować się z zarządem Knowhere, by prosić o pomoc, jednak spotyka się ze stanowczą odmową. Pozostaje im tylko pochować się po kątach i liczyć na element zaskoczenia.

 

Tymczasem Gwardia zajmuje pomieszczenia Continuum Cortex i przygotowuje się do ściągnięcia posiłków. Ich teleporter, Voyager, jest wyczerpany, więc Mentor rozważa zajęcie całej stacji dla imperium i już zaczyna myśleć o nagrodzie, jaką może za to otrzymać. A tymczasem, idąc za sugestią Hussar, każe skupić się na Warlocku.

 

W jednym z korytarzy, grupa żołnierzy Shi'Ar wpada na Gamorę i Phylę. Pokonanie ich nie stanowi najmniejszego problemu, ale w trakcie walki Martyr zauważa, że Moondragon gdzieś zniknęła. W tym samym czasie, Heather podąża za wzywającym ją głosem i dociera do celi, gdzie więziony jest Starhawk.

 

Niewiele dalej, Magique i jej mały oddział podążają śladem Warlocka. Ona zaklina ich broń tak, by kule same trafiały w nosiciela jej znamienia. Adam tymczasem ukrywa się w ciemności tuż obok i skupia wszystkie siły, by uskutecznić jedno zaklęcie. Chociaż wysiłek sprawia, że znów zmienia się jego wygląd, z zaskoczenia rzuca się na Magique, by tylko jej dotknąć. Gdy żołnierze otwierają ogień na oślep, kule kierują się na znamię, jednak gdy kurz opada okazuje się, że to Magique leży martwa na ziemi, naznaczona własnym znamieniem. Warlock pojawia się tuż za nimi i bezlitośnie rozprawia się z intruzami.

 

Grupa Petera przedostaje się na niższy poziom i przygotowuje się do zasadzki na oddział pościgowy. Nagle, wszyscy zaczynają krwawić z nosa. Po chwili pojawia się Starhawk i wszystkich pochłania jasne światło.

 

Majstrując przy pulpicie kontrolnym Continuum Cortex, Mentor odkrywa, że teleportery były niedawno używane. W tym samym momencie, z ukrycia wychodzi grupa wypadowa pod dowództwem Rocket Raccoon, która przed chwilą wróciła. Mając po swojej stronie element zaskoczenia, roznoszą oddział Mentora, a po chwili dołączają do nich również Warlock, Gamora i Martyr. W tej sytuacji, siły Shi'Ar zarządzają odwrót z pomocą Voyagera. Rocket próbuje zatrzymać Mentora i przy okazji wspomina, że Lilandra obaliła reżim Vulcana, jednak ten oświadcza, że uzurpatorka nie żyje i wyrywa się, pozostawiając za sobą zszokowanego szopa.

 

Gdy przeciwnicy uciekają, a sytuacja zostaje opanowana, okazuje się, że oddział Petera zniknął, a Phyla odnajduje Moondragon, która przyznaje się, że uwolniła Starhawka. Wszyscy podejrzewają, że właśnie on jest przyczyną zniknięcia pozostałych, ale gdy zastanawiają się nad następnym krokiem, całym Knowhere porusza wstrząs. Warlock wyczuwa, że głowa Celestianina, w której znajduje się stacja wróciła do życia. Co więcej, wzywa Warlocka, by się pospieszył, bo zostało niewiele czasu do ostatecznej zagłady wszelkiego istnienia.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #15 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.