Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #133

Thunderbolts #133

Thunderbolts #133

"Widowmaker" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn wysyła Thunderboltów za Songbird i tym razem ostrzega, aby jej nie lekceważyć. Ale Melissa nie jest bezradna i wie, że najlepszą obroną jest atak.

Cytat

Ant-Man: "Listen, Paladin, you got a sec? I need some help here, man..."
Paladin: "What is it? The Widow find you hiding out in her underwear drawer again?"

Streszczenie

Cube. Ghost dostaje się do kwatery Black Widow mówiąc, że ta podobno chciała go widzieć. Yelena mówi, że przeprowadza indywidualne rozmowy z każdym z Thunderboltów przed przybyciem nowego członka drużyny. Rozumie powody, dla którego wszyscy inni zgodzili się pracować dla Osborna, ale nie wie, dlaczego Ghost to zrobił. Jednocześnie wie, że jest on paranoikiem i nie spodziewa się, że powie jej cokolwiek, kiedy jest obserwowany przez systemy bezpieczeństwa Cube. Szpieg odpowiada, że włamał się do sieci bazy i teraz może bez problemu poruszać się po niej, ponieważ wszędzie tam, gdzie się pojawia, czujniki się wyłączają. Mówi, że mogą więc spokojnie porozmawiać, ponieważ mają tajemnice, którymi mogą się podzielić: Ghost wie, że dlaczego Black Widow naprawdę dołączyła do Thunderboltów i gdzie spędza noce. Yelena sięga po pistolet i celuje do mężczyzny, ale ten przypomina jej, że broń palna nie może nic mu zrobić. Belova mówi więc, że w jedzeniu, które je od sześciu tygodni, znajdują się nano-boty. Każdy z nich osobno jest niegroźny, ale czterdzieści z tych, które Ghost zdążył zjeść, połączyły się w bombę umieszczoną w jego jelicie. Black Widow wypowiada trzy słowa-klucze i ostrzega, że czwarte zdetonuje ładunek. Szpieg mówi, że to niepotrzebne, ponieważ nie przyszedł tu, aby ją straszyć, lecz powiedzieć, że może jej ufać, bo mają wspólny cel. On walczy z korporacjami i kapitalizmem i właśnie dlatego chce upadku Osborna, ponieważ wkrótce stanie się on najpotężniejszym przemysłowcem na świecie, zastępując Tony'ego Starka. Ghost każe Yelenie przekazać jej prawdziwemu szefowi, że on również może liczyć na jego pomoc i ufać mu.

Cleveland. Agenci H.A.M.M.E.R. próbują rozgonić osiedle bezdomnych. Kiedy jeden z nich, Abe, zaczyna protestować, żołnierz uderza go kolbą. Pozostali chcą mu ruszyć z pomocą, ale kobieta o imieniu Mel powstrzymuje ich, nie chcąc dawać agentom pretekstu do użycia siły. Nikt jej jednak nie słucha, bezdomni zaczynają się odgrażać, a żołnierze otwierają ogień. Wtedy Mel osłania towarzyszy barierą z twardego dźwięku i pokonuje agentów, zamykając ich w ich ciężarówce. Abe dziwi się, że jego znajoma jest jednym z super-bohaterów. Songbird odpowiada, że dawno nie była nikim takim, ale to się wkrótce zmieni.

Wieża Avengers. Norman jest rozczarowany tym, co nowy Thunderbolt zrobił ze swoją twarzą, chociaż tak wiele kosztowało go, aby mu ją zmienić. Mówi, że ten przydział pomoże mężczyźnie odkupić swoje dawne winy, ale będzie musiał cały czas nosić maskę i używać pseudonimu Scourge, aby jego towarzysze nie zadawali za dużo pytań. Do gabinetu wchodzi Victoria Hand i pokazuje Normanowi nagranie z akcji w Cleveland, które wyraźnie udowadnia, że Songbird nie została zabita na jego polecenie tak, jak powiedział mu Swordsman [Thunderbolts #127]. Osborn mówi, że sprawy wkrótce się skomplikują i będzie potrzebował kogoś, kto wykona jego rozkazy bez zadawania pytań. Scourge mówi, że można na niego liczyć.

Cube. Ant-Man dołącza do trenującego Paladina i mówi mu, że obawia się Mister Xa, który patrzy na niego, jakby chciał go zabić. Eric przyznaje, że w drużynie jest za dużo szaleńców i spodziewał się zupełnie czegoś innego, kiedy przyjął propozycję Normana. Myślał, że będzie sławnym super-bohaterem, a nie członkiem oddziału do wykonywania brudnej roboty mieszkającym w byłym więzieniu. Ant-Man zwierza się zaskoczonemu Paladinowi, że sfałszował swoje akta S.H.I.E.L.D. i tak naprawdę nie jest taki dobry, jak z nich wynika. Widząc, co się teraz dzieje, chce opuścić Thunderboltów. Paladin mówi mu, że Osbornowi się to nie spodoba, więc radzi mu, aby wytrzymał, ponieważ prędzej czy później ich szef straci panowanie nad sobą i kiedy wszystko się zawali, będzie można dać nogę. Eric obawia się, że to się nie stanie, Thunderbolci będą wysyłani na kolejne misje i skończy się to dopiero wtedy, kiedy zginą oni lub Norman. Paladinowi nie podoba się to, co O'Grady sugeruje i mówi mu, że jeżeli przyjdzie co do czego, to nie będzie mógł na niego liczyć, ponieważ wtedy każdy będzie ratował swoją skórę.

Hangar w Cube. Black Widow wita Scourge'a, każe mu się rozgościć i przyjść na odprawę za pół godziny. Sama udaje się do zbrojowni, gdzie nawiązuje łączność ze swoim pracodawcą. Mówi mu, że Ghost włamał się do systemów Osborna, ale jednocześnie prawdopodobnie odkrył jej prawdziwą tożsamość. Szef Yeleny każe jej porzucić misję, ale ona mówi, że ma jeszcze jedną rzecz do zrobienia, a chociaż nie może ufać Ghostowi, powinno udać się jej go wykorzystać i jest pewna, że sobie poradzi nawet bez wsparcia. Jej rozmówca każe jej darować sobie przechwałki, ponieważ na Nicku Furym nie robią one wrażenia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #133 Thunderbolts #133

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.