Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #14

Captain Britain and MI: 13 #14

Captain Britain and MI: 13 #14

"Vampire State" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Agenci MI13 zostali po kolei wyeliminowani, a Dracula, Lilith i Kapitan Fate zmierzają na Ziemię z głównymi siłami, aby zakończyć wojnę.

Cytat

Pete Wisdom: "Knight, Excalibur, to the tech lab. Blade, there's a taxi outside to take you to MI-16. Cap... Nah, I don't need to say a word to you. You're Captain Britain."
Captain Britain: "I believe we've met."

Streszczenie

Budynek Parlamentu. Chwila triumfu Draculi zostaje zakłócona, kiedy ten orientuje się, że wojna przeciwko Wielkiej Brytanii do tej pory przebiegała za łatwo. Pyta się posłańca, czy ma dla niego jakieś złe wiadomości, ale okazuje się, że nie. Tepes w tym momencie zdaje sobie sprawę, że to wszystko jest iluzją i Pete Wisdom go oszukał. Dracula wydostaje się ze swojej komnaty na statku i dowiaduje się, że przebywał tam od dwóch dni i nigdy nie wysłał Spitfire na ziemię, aby wciągnęła swoich dawnych towarzyszy w pułapkę. Tepes decyduje się jednak postępować zgodnie z planem i wylądować w Brytanii z całą armią wampirów.

Whitehall. Plokta mówi Wisdomowi, że Dracula wydostał się ze stworzonego dla niego Korytarza Marzeń i nic więcej nie może zrobić. Pete dotrzymuje swojej części umowy i uwalnia demona, który nie może się doczekać, aż znów zmierzą się ze sobą. Black Knight patrzy na Excalibur z podziwem i mówi jej, że nawet w snach Tepesa była wspaniała. Prosi ją jednak, aby w prawdziwej walce się tak nie poświęcała. Wisdom mówi, że przez dwa dni czasu, który dał im Plokta, zebrano wystarczająco dużo informacji o przeciwniku, aby się z nim zmierzyć. Rozpoczyna wydawać rozkazy: wysyła Blade’a do MI-16, Kapitana Britaina na spotkanie okrętu Draculi, a pozostałych do laboratorium. Każe zamknąć lotniska, powiadomić kapitana Coltona i znaleźć mu koszyk na piknik.

Flota wampirów. Lilith rzuca zaklęcie, które otacza Wyspy Brytyjskie magiczną barierą. Dracula dowiaduje się od wciąż stawiającej mu opór Spitfire, że od czasu schwytania Plokty Wisdom planował użyć go w ten sposób przeciwko jakiemuś wielkiemu przeciwnikowi. Tepes zbiera armię wampirów, wśród których znajdują się Killpower i doktor Hussain. Jacqueline wyjaśnia, że Julius to sztucznie wyhodowany superżołnierz o umyśle dziecka. Dracula chce się dowiedzieć od Yusufa, dlaczego wciąż mu się opiera, na co ten mówi, że nie będzie dla niego zabijał. Tepes uważa, że wręcz przeciwnie i jego córka zginie z jego ręki. Nagle rozlega się alarm i na monitorach ukazuje się zbliżający się do statku Kapitan Britain. Brian mówi Draculi, że ma dla niego wiadomość, po czym wypowiada hasło, które daje znać Spitfire, że ma wkroczyć do akcji. Jacqueline szybko usuwa osłony pojazdu, dzięki czemu Black Knight i Excalibur teleportują się do środka, a sama rzuca się na Tepesa, uderzając go raz po raz. Killpower uwalnia doktora Hussaina spod wpływu Draculi, mówiąc mu, że jest odporny na magię i cały czas udawał, czekając na odpowiedni moment do ucieczki. Julius otwiera portal, każąc Yusufowi uciekać na Ziemię, ale on mówi, że wciąż jest wampirem i nie może tam wrócić, więc wypełni swoją rolę tutaj. Black Knight w walce z Kapitanem Fatem zabiera mu jego miecz Magusa, przez co pirat rozpływa się w powietrzu, a statek zaczyna się rozpadać. Kapitan Britain walczy z Lilith, której magia jest silniejsza od niego, więc zarządza odwrót. Brian przebija się przez kadłub pojazdu, a Dane i Faiza uciekają przez portal ciągnąc za sobą Jacqueline, która krzyczy do Draculi, że jeszcze z nim nie skończyła. Lilith rzuca zaklęcie, dzięki któremu statek utrzymuje się w całości, a Dracula przyznaje, że gdyby Braddockowi udało się zabić Matkę Demonów, jego armia pozbawiona jej magicznej ochrony zginęłaby od promieni słonecznych. Baron Blood przeprasza Tepesa mówiąc, że nie miał pojęcia, że Spitfire przez cały czas udawała.

Whitehall. Black Knight, Excalibur, Spitfire, uwolniony od klątwy Fate'a John Daltry i uratowani z rąk Draculi ludzie wracają do bazy MI-13. Wisdom gratuluje Jacqueline wykonania misji, ona jednak nie jest z siebie do końca zadowolona, ponieważ aby dowieść swojej lojalności wobec Draculi, musiała zabić niewinnego człowieka, czego nie zrobiła od prawie siedemdziesięciu lat. Pete obiecuje jej, że jeszcze będzie mogła się zrewanżować Tepesowi i zaczyna opowiadać jej, co się działo na Ziemi. Faiza tymczasem czeka na swojego ojca i wreszcie otwiera się drugi portal, ale przez niego przechodzi jedynie Killpower.

Statek Draculi. Wampir zauważa, że doktor Hussain nie wrócił na Ziemię i zastanawia się, jak to się dzieje, że ciągle mu się opiera. Bojąc się, że wkrótce straci kontrolę nad całą swoją armią, każe przyspieszyć, aby jak najszybciej dotrzeć do Anglii. Baron Blood mówi mu, że Doctor Doom przysłał wiadomość, w której ten mówi, że umieścił w jednej z cel osobę, która pomoże mu pokonać Kapitana Britaina, więc wampir jest mu winny przysługę. Ponieważ Brian już stoi na drodze floty, Tepes idzie sprawdzić, kim jest jego gość, spodziewając się postępu ze strony Victora. W celi znajduje Glorianę, której nie podoba się to, że Dracula ocenił ją, jeszcze zanim ją poznał.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #14 Captain Britain and MI: 13 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.